Yılın Traktörü Ödülü'nü hangi marka kazandı?

14 Kasım 2014 Cuma - 16:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Yılın Traktörü Ödülü'nü hangi marka kazandı?
Yılın Traktörü Ödülü'nü hangi marka kazandı?
TürkTraktör adına 2015 Yılın Traktörü ödülünü Genel Müdür Marco Votta aldı

Türkiye’de geliştirilen ve TürkTraktör tesislerinde üretilen bağ ve bahçe tipi yeni New Holland TTJ Serisi tarım sektörünün en saygın ödülleri arasında gösterilen Tractor of the Year 2015 (Yılın Traktörü 2015) ödülüne layık görüldü. EIMA (Esposizione Internazionale per la Macchina Agricola – Uluslararası Tarım Makineleri Fuarı) kapsamında Bolonya’da düzenlenen törende ödülü alan TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta: “2014, 60 yılı geride bırakan TürkTraktör tarihinin en önemli yıllarından biri. Haziran ayında ikinci üretim tesisimizle gururlandık. Şimdi ise TürkTraktör üretim hattından çıkarak yurtdışı pazarlarına T3F adı ile ihraç edilen New Holland TTJ ile tarım sektörünün en önemli ödüllerinden birini almış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu ödül TürkTraktör mühendislerinin ve çalışanlarının zaferi olmakla birlikte, New Holland’ın bağ-bahçe traktörü alanında mükemmeliyetçi yaklaşımının bir göstergesidir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yılın Traktörü ödülü

İtalya’da yayınlanan traktör ve tarım makineleri dergisi önderliğinde 1998 yılından bu yana her yıl verilen “Yılın Traktörü Ödülü”nü, Avrupa’nın 23 ülkesinden, alanında tanınmış 23 ünlü isimden oluşan jüri, testlerini tarlada gerçekleştirerek karar veriyor. Yılın Traktörü Ödülü, “En yüksek puanı toplayan traktör”, “En iyi bağ-bahçe traktörü” ve “Altın tasarım ödülü” olmak üzere 3 kategoriden oluşuyor ve her kategoride en fazla 7 marka finale kalıyor. Ödül, her yıl Avrupa’daki bir büyük tarım fuarının açılış günü düzenlenen özel bir törenle açıklanıyor. Bu yıl EIMA (Esposizione Internazionale per la Macchina Agricola) fuarı başlangıcında verilen ödül tüm Avrupa ve Dünya basını tarafından yakından takip ediliyor.

Yılın Traktörü 2015 ödüllü New Holland TTJ'nin özellikleri

İdeal ölçüleri ile bahçeciliğe yeni bir soluk getiren yeni New Holland TTJ Serisi; 50 HP’den 72 HP’ye kadar 4 farklı beygir gücüne sahip modelleri ile gücü ve ekonomiyi bir araya getiriyor. TTJ Serisi; 8 ileri 8 geri transmisyon özelliği ile çiftçilerin, tarımsal işlerde istenilen hız aralıklarını kolayca yakalamalarını sağlayarak, maksimum verim sunuyor. Direksiyonun yanında konumlandırılan ileri geri mekik kolu ve kademe kolları ile de sürücülere çok daha kolay bir kontrol imkanı sunuluyor. Ayrıca elektronik olarak kullanılabilen çift çeker ve diferansiyel kilidi sistemleri tek tuş ile devreye alınıp devre dışı bırakılabiliyor.

Yeni TTJ Serisi; iddialı, güçlü ve modern kaporta tasarımı, ergonomik olarak tasarlanmış platformu ve kolay kullanım olanağı sunan kumanda kolları sayesinde çiftçilere konforlu çalışma ortamı yaratıyor. Operatörlerin kolayca kullanabilmesi için direksiyonun altına yerleştirilmiş servo kuyruk mili özelliği sayesinde, kuyruk milini devreye alıp çıkarmak artık çok daha kolay ve rahat şekilde gerçekleşiyor. Sahip olduğu teknoloji sayesinde traktör durdurulduğunda, kuyruk mili kendiliğinden devre dışı kalarak emniyetli bir kullanım sağlıyor.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER