Büyük tur tamamlandı

03 Temmuz 2014 Perşembe - 13:45
Kategori: Video Galeri

PAYLAŞ

TürkTraktör 6 ilde gerçekleştirdiği Tarla Günleri etkinliğini tamamladı. 3 Haziran'da Adana'da başlayan etkinlik, 30 Haziran'da Çorlu'da tamamlandı. Çok sayıda çiftçinin ziyaret ettiği etkinlik kapsamında New Holland markasının hem yerli üretim hem de ithal ürün grubunun tamamı çiftçilerin kullanımına sunuldu.

new holland
Düzenlenen yarışmalarla çiftçilere farklı hediyelerde dağıtıldı.

TürkTraktör, düzenlediği Tarla Günleri etkinliği ile 6 farklı ilde çiftçilerle bir araya geldi. 3 Haziran'da Adana başlayan etkinlik kapsamında, New Holland markasının hem Türkiye'de üretilen hem de ithal edilen farklı makineleri tarlada, TürkTraktör'ün uzman ekibi ile çiftçiler tarafından test edildi. Türkiye'deki önemli tarım mekezlerinin ziyaret edildiği etkinlik kapsamında Adana, Şanlıurfa, Konya, Kayseri, Eskişehir ve Çorlu'da gerçekleştirilen etkinliklere çok sayıda çiftçi ilgi gösterdi. Haziran ayı boyunca süren etkinliklerde ortalama 200 dönümlük arazilerde biçme, balyalama ve toprak işleme çalışmaları New Holland ürünleri ile çiftçiler tarafından gerçekleştirildi. Etkinliklere TürkTraktör adına ev sahipliği yapan Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, “Tarla Günleri” ile ilgili açıklamasında, “60 yıldır çiftçinin hizmetinde olan TürkTraktör olarak önceliğimiz, her zaman çiftçilerimizin yanında yer almak oldu. New Holland Tarla Günleri de bu vizyonun bir parçası; tüm ekibimizle, sahada çiftçilerle bir araya geleceğimiz bir organizasyon. Amacımız; Türkiye’nin dört bir yanında çiftçilerimizle bir arada olmak, onları dinlemek ve onlara ürünlerimizi daha yakından tanıyabilecekleri bir platform oluşturmak. Bu amaçla farklı bölgelerdeki çiftçilerimizle bir arays gelmekten büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Balyaya ilgi beklenenden fazla 

new holland
Özdemir, balya makinesi anlamında beklentilerinin üzerinde bir sezon yaşadıklarını kaydetti.

Kuraklık nedeniyle balyanın bu sene ciddi önem kazandığını ve çiftçilerin en fazla ilgi gösterdiği makinelerin başında geldiğini söyleyen Özdemir, haşpaylı ve haşpaysız olmak üzere iki modeldeki küçük balya makinesi yoğun bir ilginin olduğunu bildirdi. Bu ilginin sezon boyunca devam etmesini beklediklerini belirten Özdemir, balya makinesi anlamında beklentilerinin üzerinde bir sezon yaşadıklarını kaydetti. İlk ürettikleri küçük balya makinelerinin tamamının satıldığını dile getiren Özdemir, ilave üretime yönelik plan yaptıklarını bildirdi. Tarla Günleri’nde; yeni TürkTraktör KB serisi haşpaysız balya makineleri, TürkTraktör marka toprak işleme makineleri, New Holland CX6080 biçerdöver, TDD Delta Serisi ve Tier 4 egzoz emisyonuna sahip iki yeni ithal traktör olan yarı otomatik şanzımanlı T5 Electro Command ile sürekli değişken CVT şanzımanlı T6 Auto Command da tarlada çiftçiler tarafından test edildi. Etkinlik için TürkTraktör, toprak işleme ekipmanları konusunda Ünlü Pulluk ile de bir ortaklığa yaptı. Bunun haricinde düzenlenen yarışmalarla çiftçilere farklı hediyelerde dağıtıldı.


Haberin Detayları Profi Dergisinde...