Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

AGCO’dan, UNICEF’in Türkiye’deki acil durum çabalarına 650 bin dolar bağış!

Türkiye tarım makinesi ve ekipmanı pazarında Massey Ferguson markasıyla önemli bir yerde bulunan, dünya çapında faaliyet gösteren AGCO, Kahramanmaraş merkezli deprem bölgelerinde yapılan çalışmalara destek olmak amacıyla, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’na (UNICEF) doğrudan 650 bin dolar bağışta bulunduğunu duyurdu. Bu bağış, depremzede çocuklara, gençlere ve ailelerine kritik malzeme ve hizmetlerin sağlanmasına destek olmak amacını taşıyor.

Yıkıcı depremlerin ardından Türkiye’deki meslektaşlarına ve iş ortaklarına destek olmak amacıyla hareket ettiklerini belirten AGCO Başkanı ve CEO’su Eric Hansotia, “Yıkıcı depremlerin ardından pek çok zorlukla yüzleşmeye devam eden Türkiye’deki meslektaşlarımız ve yakınları için endişelerimiz bulunuyor. Meslektaşlarımızın ve ailelerinin, Massey Ferguson bayilerimizin ve gıda arzını güvence altına almak için çalışan çiftçilerimizin güvenliğini sağlamaya dahil olan herkesin çabalarını çok takdir ediyoruz. Bağışımızla, depremden etkilenen insanlar için gereken yardımların sağlanmasına katkıda bulunmak arzusundayız” açıklamasında bulundu.

Yardımlar öncelikli olarak çocukların ihtiyaçlarında kullanılacak

AGCO’nun UNICEF’e yaptığı bağış, Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerine yardım malzemeleri ve hizmetleri dağıtmak için kullanılacak. Etkilenen toplam çocuk sayısı belirsizliğini korurken, depremlerden etkilenen illerde tahminen 5,4 milyon çocuk yaşıyor. 2,5 milyon çocuğun acil desteğe ihtiyacı var. UNICEF İsviçre ve Lihtenştayn İcra Direktörü Bettina Junker, “Depremlerin çocuklar ve aileler üzerindeki etkisi felaket oldu ve yüz binlerce kişiyi çaresiz bir durumda bıraktı. Afetten etkilenen herkesin ihtiyaç duyduğu desteği almasını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Doğal afetlerden sonra, UNICEF genellikle sahada faaliyete geçen ilk kuruluşlar arasındadır. Türkiye’de UNICEF ekipleri, kritik sağlık malzemeleri, battaniyeler, giysiler ve temiz içme suyu ve hıfzıssıhha malzemeleri gibi temel malzemeleri dağıtmak için ortakları ile birlikte çalışıyor ve çocuklara oyun oynamaları ve yaşadıkları travmatik olaylardan kurtulmaları için güvenli alanlar sağlamaya devam ediyor.

AGCO Türkiye Genel Müdürü Mete Has: “Şimdi hep birlikte yaralarımızı sarma zamanı”

AGCO Türkiye olarak, depremin ilk gününden bu yana bölge bayileriyle birlikte hareket ederek vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için destek olmayı sürdürdüklerini söyleyen AGCO Türkiye Genel Müdürü Mete Has, “Depremden etkilenen ihtiyaç sahiplerine, battaniye, gıda, giyim, katalitik (tüplü) soba, akaryakıt ve hijyen malzemeleri ile nakdi desteklerimizi ulaştırdık. İhtiyaçları karşılamaya devam edeceğiz. Ayrıca bölgelerinde yerleşik olan ve deprem bölgesinde yaşayan çalışanlarımız ve ailelerini ilk günden güvenli bölgelere yerleştirdik, depremden etkilenen bu çalışanlarımızı, bayi ve servislerimiz ile çiftçilerimizi de elimizden geldiğince maddi olarak desteklemeye de devam edeceğiz. Şimdi hep birlikte yaralarımızı sarma zamanı. Bu zor günleri dayanışmayla atlatacağız” ifadelerini kullandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Hayvancılık tesislerinde EYS ile kusursuz gübre yönetimi!

SONRAKİ HABER

Tarımın geleceği MOVE ON ile kontrol altında!

BENZER HABERLER
Total
0
Share