Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Agritechnica Fuarı, dört yılın sonunda ziyaretçi rekoru kırdı

12-18 Kasım 2023 tarihleri arasında Hannover’deki fuar merkezinde kapılarını açarak dünyanın önde gelen tarımsal teknoloji fuarına ev sahipliği yapan Agritechnica, 4 yıllık aradan sonra tekrar düzenlendi. Fuar, 149 ülkeden 470.000’in üzerinde rekor sayıda ziyaretçiyle sona erdi. 52 ülkeden 2.812 katılımcı, fuar merkezindeki 24 salonda yeniliklerini, ürünlerini ve hizmetlerini sundu.

Organizasyonu DLG’nin üstlendiği Agritechnica Fuarı, “Yeşil Verimlilik” ana teması altında yapıldı. Eşlik eden programda yaklaşık 400 uzman, 300’den fazla etkinlikte tarımın gelecekteki sorunlarını tartışarak verimlilik ve kaynakların korunması konularında geniş bir uluslararası sahne kazandırdı. Agritechnica 2023, 149 ülkeden toplam 470.000 ziyaretçinin ilgisini çekti. Ziyaretçilerin üçte ikisi Almanya’dan, yabancı ziyaretçilerin yüzde 84’ü Avrupa’dan ve yüzde 16’sı Avrupa dışından gelirken, kayda değer bir artış ise Orta ve Güney Amerika’dan gözlemlendi. Uluslararası katılıma yönelik gösterilen eğilim, yalnızca katılımcılar arasında değil, ziyaretçiler arasında da arttı. Fransa ve Polonya’dan gelen çiftçiler için ticaret fuarının en önemli olayı Uluslararası Çiftçiler Günü oldu. Ücretsiz girişin yanı sıra, bu ülkelerden gelen ziyaretçilere kendi dillerinde uzmanlık bilgileri sunulması pek çok kişinin ilgisini çekti.

Fuar, ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılandı

Agritechnica 2023, birçok mükemmel yenilik ve konseptle birlikte ürün lansmanları için pazara yön verdi. Agritechnica İnovasyon Ödülü’ne 251 ürün, DLG Agrifuture Concept Winner 2023 İnovasyon Ödülü’ne ise pek çok vizyoner konsept kaydedildi. Sistemler ve Bileşenler Ödülü ile de yan sanayi, tarım teknolojisi sektörüne yönelik yenilikçi gücünü ortaya koydu. Gençlerin sergi salonlarına akın etmesi yalnızca Genç Çiftçiler Günü’nde değil birçok günde ilgilerini yoğun şekilde gösterdiler. DLG, kampüs ve kariyer alanında, ortaklarıyla birlikte profesyonel kariyerin tüm yönlerini ele alıp kapsamlı bir bilgi ve tavsiye programı sundu. Birçok tarım işletmesi şu anda çiftliği devretme sorunuyla karşı karşıyayken potansiyel genç girişimciler artık doğru yatırım kararlarını vermek istiyor. Özel gösteri Akıllı Tarım, tarımda ki otomasyon ve bağlantının mevcut durumunu gösterdi. Katılımcılar, daha fazla verimlilik ve sürdürülebilirlik için dijital akıllı tarım çözümlerini sunarak genel basının da ilgisini çekti. Tarım ve gıda sektöründeki şirket kurucularını bir araya getiren tarımsal gıda start-up’ları buluşma noktası, dünyanın dört bir yanından geliştiricileri, yatırımcılarla buluşturarak tarım ve gıda sektöründe teknik ilerlemeye ivme kazandırdı.

Ödüller büyük ilgi çekti

2023 yılında Sürüş Deneyimi testi kursunda ilk kez alternatif tahrik sistemlerine sahip traktörlerin sahada test sürüşü fırsatı sunuldu. İlk kez sunulan özel gösteri Kurum İçi Tarım, yalnızca yeni iş sektörleri ve geleceğin gıdasına yönelik yeni üretim sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen birçok çiftçinin ilgisini çekmekle kalmadı, aynı zamanda televizyon ve popüler programların da dikkatini kazandı. Systems & Components, tarım teknolojisine yönelik dünyanın önde gelen ticaret fuarını, yan sanayi için teknik bir ilgi noktası, endüstri buluşma noktası ve B2B platformu olarak kusursuz bir şekilde tamamladı. Sistemler ve Bileşenler Ödülü-Mühendislerin Seçimi inovasyon yarışmasında tarım makineleri ve ilgili sektörlere yönelik bileşenler alanındaki en son gelişmeler ve yenilikler sergilendi. Agritechnica Proje Yöneticisi Timo Zipf “Tarım teknolojisi alanında dünyanın önde gelen ticaret fuarı olan Agritechnica 2023, sektörün ne kadar yenilikçi olduğunu gözler önüne serdi. Dört yıl sonra, katılımcılar nihayet Hannover’deki yenilik zenginliğini dünyaya göstermek için tekrar orada bulunabildiler. Ayrıca herkes yeni iş fırsatları için ağ oluşturmanın keyfini çıkardı” açıklamalarında bulundu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

SDF Türkiye, FARMotion motorların üretimine Balıkesir’de başlıyor

SONRAKİ HABER

Özka Lastik, Agritechnica’da farkını ortaya koydu

BENZER HABERLER
Total
0
Share