Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Agroexpo Kapılarını 02-06 Şubat 2022’de 17. kez Açıyor

2021 yılında 80 ülkeden 774 marka katılımcısı ile 126.332 ziyaretçiyi buluşturan Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dört büyük tarım fuarından biri olan “Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı”, 02-06 Şubat 2022 tarihleri arasında Türk tarımını dünya tarımı ile 17.kez buluşturmaya hazırlanıyor.

Orion Fuarcılık A.Ş tarafından düzenlenen organizasyonda, Türk katılımcı firmalar 2021 yılı Haziran ayında tarımın gözbebeği olan İzmir’de; Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetlerden gelen 287 yabancı alıcı firma yetkilisiyle bir araya geldi. Ticaret Bakanlığı himayesinde, Ege İhracatçı Birlikleri organizasyonu ile gerçekleştirilen ‘Alım Heyeti İkili Görüşmeleri’nde 1.5 milyar dolarlık iş hacmi gerçekleşti. Gerçekleşen iş hacminin bu sene de yükselerek devam etmesi bekleniyor. Agroexpo,17. Yılında ise 2 milyar dolarlık iş hacmi hedefiyle 90 ülkeden 1050 katılımcı ve 390.000 ziyaretçiyi ağırlayacak. 2022 yılında 14 holde 337.000 m² alanda düzenlenecek olan Agroexpo, bu sene de yurt içi ve yurt dışından olmak üzere önemli alıcıları, üreticileri ve sektör temsilcilerini yine tüm ihtişamıyla karşılayacak. Bu yıl Haziran ayında gerçekleşen fuarda en dikkat çeken detaylardan biri olan ‘Pandemi Kurallarına Uyum ve Hijyen’ bu sene de aynı şekilde en önemli hususlardan biri olacak.

2022 model traktörler ilk kez Agroexpo’da

Avrupa standartlarında düzenlenen Agroexpo‘ nun olmazsa olmazlarından olan yeni model traktör lansmanları ve etkinlikler, 1000 kişilik oturma kapasitesine sahip aktivite alanlarında düzenlenecek. 2022 model en son teknolojiyle donatılmış traktörler, beğeniye sunulacak ve katılımcılar fuara özel avantajlı fiyatlardan yararlanabilecekler.

Yeni nesil tarım makineleri

Agroexpo, düzenlendiği ilk tarihlerden itibaren tarım alanında yeniliklere açık bir vizyon benimsemiştir. Bu doğrultuda; tüm fuar süresi boyunca gerek katılımcılar gerekse sektör temsilcileri tarımda maliyeti düşüren ve verimliliği arttıran yeni nesil tarım araçlarıyla tanışma fırsatı bulacak.

Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB’den tarıma destek

Avrupa’nın dört büyük tarım fuarından biri olan Agroexpo’da, kapasite raporu olan üretici firma katılımcıları Ticaret Bakanlığı’ndan stant alanı ve stant konstrüksiyon desteklerinden; ayrıca KOSGEB’in de sunmuş olduğu katılım desteğinden faydalanabilecekler. 2005 yılından bu yana Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı Agroexpo’ya, bu senede yurtiçi ve yurtdışından bakanlar, üst düzey bürokratlar, milletvekilleri, belediye başkanları, yabancı alım heyetleri, basın mensupları ve seçkin iş insanlarının yoğun katılımı bekleniyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TürkTraktör Trimble’ın akıllı tarım ürünlerini çiftçiyle buluşturuyor

SONRAKİ HABER

“Z kuşağını, tarım ve hayvancılık sektörüne çekmeyi hedefliyorum”

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share