Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Altılar Traktör, gerçekleştirdiği dev teslimat ile Balıkesir bölgesinde dikkat çekiyor

Balıkesir’in önde gelen tarım üreticilerinden Mutlular Grup’a gerçekleştirdiği 22 adet New Holland TR6.125S ve 1 adet Bahçe tipi traktörden oluşan dev filo teslimatı ile dikkat çeken New Holland Balıkesir bayisi Altılar Traktör, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Altılar Traktör Yöneticilerinden Servet Aksoy, 1987 yılından itibaren tarım sektöründe, 2003 yılından bu yana da traktör alanındaki faaliyetlerimize ve 12 yıldır da New Holland’ın bayiliğine devam ediyoruz. Teslimatını gerçekleştirdiğimiz TR6.125S modeli; güç, performans ve konfor açısından tam bir örnek. Satışını yaptığımız tüm ürünlerin her zaman arkasında duruyoruz. Filo teslimatımızın Mutlular Grup’un çalışmalarına katkı sağlamasını temenni ediyoruz” dedi.

New Holland’ın Balıkesir bayisi Altılar Traktör, bölgede tarımsal üretim konusunda aktif bir konumda yer alan Mutlular Grup’a gerçekleştirdiği 22 adet New Holland TR6.125S ve 1 adet Bahçe tipi traktörden oluşan dev filo teslimatı ile dikkat çekiyor. Altılar Traktör’ün ticari hayatına 1987 yılında Hasan, Menderes ve Mehmet Aksoy kardeşler tarafından başladığını belirten Altılar Traktör Yöneticilerinden Servet Aksoy, Altılar’ın tarım sektörünün her alanında yer alarak; gübre, sertifikalı tohum, lisanslı depolama, akaryakıt, lojistik, zirai ilaç, tarımsal ekipman ve tarımsal iş makineleri alanında kurulduğu ilk günden itibaren, bölgesinde hep lider olduğunu ifade ediyor. Tarım sektöründe emin adımlarla ilerlediklerini söyleyen Servet Aksoy, “Traktör ve ekipman alanındaki faaliyetlerimize 2003 yılında Konya’da başladık. 2003 yılından günümüze bu sektörde hem satış hem servis hem de yedek parça hizmetlerini sürdürüyoruz. Daha sonra 2012 yılında TürkTraktör’ün distribütörü olduğu New Holland ile tanıştık. Bu doğrultuda Balıkesir’deki çalışmalarımıza 3S plazada yani satış, servis ve yedek parça hizmetinin tek bir çatı altından verildiği yapılanma ile sürdürüyoruz. Bu doğrultuda 37 yıldır tarım alanındaki faaliyetlerimize durmadan devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Amacımız minimum %50 pazar payına ulaşmak”

Dünyada ve Türkiye’de yaşanan sosyo-ekonomik durumlar tarım sektörünü ve dolayısıyla traktör satışlarını da etkiliyor. Tüm bu yaşanan gelişmelere rağmen Altılar Traktör’ün pazar payını artırmayı sürdürdüğünü söyleyen Servet Aksoy, “Geçtiğimiz dönemlerde yaşanan arz ve talep şokları sonucunda dengeler cüzi bir miktarda olsa da değişmişti. Balıkesir, coğrafi açıdan çok verimli ve birçok değişkeni barındırsa da amacımız bölgede minimum %50 pazar payına ulaşmak. Örneğin Erdek bölgesinde zeytinlikler ve bahçe ziraatı gerçekleştirilirken Manyas ve Bandırma’da kuru tarım ve sebze bitkileri, Gönen’de ise ağırlıklı olarak çeltik üretimi gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla tüm bu üretimlerin ihtiyaçları farklı oluyor. Bu doğrultuda Erdek ve kıyı kesimlerde 55-75 beygir, Manyas ve Bandırma’da 90-110 beygir ve Gönen’de ise 110 beygir ve üstü traktörler tercih ediliyor. Bu yönelimin traktör kullanımına etkisini ortalama olarak değerlendirirsek; %10 55-70 beygir aralığında, %50 90-110 beygir aralığında ve %40 110 ve üstü beygir aralığı traktör kullanımı görülebiliyor” sözlerini kaydetti.

Servet AKSOYAltılar Traktör Yöneticilerinden

Dev filo teslimatı gerçekleşti

Güncel satış hacimlerinden memnun olduklarını dile getiren Servet Aksoy, “Türkiye’deki pazar durumu ve diğer etkenler göz önüne alındığında, yıllara göre satışlarımızda değişimler görülse de yıllık olarak ortalama 190-220 adet; aylık olarak ise 15-25 adet arası traktör satışı gerçekleştiriyoruz. Bireysel müşterilerimize ve filo teslimatı yaptığımız kurumsal firmalarda oluyor. Bu doğrultuda son olarak Balıkesir bölgesinde oldukça büyük bir tarım alanına sahip olan Mutlular Grup’a 22 adet New Holland TR6.125S ve 1 adet Bahçe tipi traktörden oluşan dev filo teslimatını gerçekleştirdik. TR6.125S modeli, güç ve performans açısından fazlasıyla yeterli olmalarının yanı sıra kabin süspansiyonu ve donanımsal olarak da üreticilerimizin konforunun ön planda tutularak üretiliyor. Sezonda uzun saatler hiç kontak kapatmayan çiftçilerimiz artık günümüzde performansın yanı sıra konforu da arıyorlar. Bu seri güç, performans ve konfor açısından tam bir örnek. Filo teslimatımızın Mutlular Grup’un çalışmalarına katkı sağlamasını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

Maksimum müşteri memnuniyeti için büyük bir çaba gösteriyorlar

Çeşitli etkinlik ve hizmetlerle sık sık müşterileriyle bir araya geldiklerini ve onları memnun etmek için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Aksoy, “Bu sektörü sadece satış yapmak ve kar elde etmek olarak değerlendirmiyoruz. Müşterilerimizin bizden aldıkları hizmetlerden memnun kalmalarını önemsiyoruz. Dolayısıyla sadece traktör satışında değil, her konuda maksimum müşteri memnuniyetini elde etmek amacıyla satışını yaptığımız tüm ürünlerin her zaman arkasında duruyoruz. Müşteri memnuniyetini, servis ve yedek parça hizmetlerimiz ile destekliyoruz. Köy ziyaretleri, çiftçi buluşmaları, toplu bakım günleri, tarlada demo sürüş etkinliklerinin yanı sıra çiftçilerimizle devamlı olarak etkileşim halinde kalabildiğimiz birçok farklı etkinlik düzenliyoruz” şeklinde konuştu.

“Genç üreticinin sektöre dahil olması, Türkiye için umut vadediyor”

Türkiye’de görülen farklı iklim kuşaklarının etkisiyle 4 mevsim boyunca birçok ürün yetiştiriliyor. Bu ürünler her geçen yıl daha verimli bir şekilde üretilirken, sürdürülebilir verimlilik odaklı çalışmalara yer veriliyor. Tarım sektörünün içinde yer alan ve tarımsal üretimi yakından takip eden Servet Aksoy, tarımsal üretimi şu sözlerle değerlendirdi: “70’li yıllar ile başlayan büyük kentlere göçler; yaşanan pandemi dönemi, deprem tehlikesi, kalabalık ve çarpık kentleşmiş şehir yapısı ve insanların artık “yeşil yaşam” arzusu ile tersine dönmüş durumda. Köy ve doğal hayata geri dönüşler başladı. Bu durum da tarımda azalan geç nüfus probleminin önüne geçeceğine işaret. Uzun vadede bilinçli genç üreticinin sektöre dahil olması, devletimizin destek ve sübvansiyonlarının devamlılığı ve bizim gibi çiftçinin her daim yanında olan firmaların varlığı; gelecekte, bir tarım ülkesi olan Türkiye için tarımsal açıdan umut vadediyor.”

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

SDF Group, 6 silindirli motorları üreteceği FARMotion Motor Fabrikasını hizmete aldı

SONRAKİ HABER

Çukurova’da hasat verimi Massey Ferguson ile artıyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share