Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

ASKO Holding, Kanada’da şirket satın alıyor

ASKO, dev traktörler üreten Kanada’lı VERSATILE ve tarım ekipmanları üreticisi Farm King markalarının sahibi Bühler Endüstri hisselerinin satın alınmasına yönelik anlaşmaya imza attı. 1.3 milyar TL’si hisse sahiplerine, 900 milyon TL’si banka borçları ve diğer masraflar olmak üzere toplamda yaklaşık 2.2 milyar TL ödeme yapılacak.

ASKO Holding, dünyanın en güçlü traktör üreticilerinden biri olan VERSATILE ve tarım ekipmanları üreticisi Farm King markalarının sahibi Kanada’lı Bühler Endüstri hisselerinin satın alınmasına yönelik anlaşma imzaladı. Bu anlaşma ile Bühler Endüstri’nin hisselerinin yüzde 96.7’si ASKO Holding tarafından satın alınıyor. Dünyanın en güçlü traktör üreticilerinden biri olan VERSATILE 170 beygirden başlayan 620 beygire kadar uzanan ürün gamına sahip. VERSATILE’in 1934 yılından bu yana ürettiği 100 binden fazla özel ve güçlü traktör dünya tarım sektörüne hizmet ediyor. Farm King ise tarımsal faaliyetlerin mekanizasyonu için tarım aletleri üretimi gerçekleştiriyor.

Sami KONUKOĞLU-ASKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı / Grant ADOLPH-Bühler Endüstri Operasyon Direktörü

ASKO; inovasyona, teknolojiye ve sürdürülebilirliğe yatırım yapmaya devam ediyor

ASKO Holding tarafından yapılan açıklamada, satın almanın orta ve uzun vadeli stratejiler neticesinde belirlendiği ve global bir üretim şirketi olma vizyonunun önemli bir adımı olduğu belirtildi. Açıklamada, ASKO Holding’in markaları BAŞAK Traktör, MST Makina ve diğer şirketlerinin ihracatının gelişeceği ASKO şirketlerinin dünya markası olma yolunda önemli bir adım atacakları vurgulandı. ASKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sami Konukoğlu yaptığı açıklamada, “Toprağın işlenmesine, metalin şekillendirilmesine, inovasyon ve teknolojiye yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bu hedefler doğrultusunda Kanada’da kurulan, Kuzey Amerika başta olmak üzere bütün dünyaya hitap eden VERSATILE Traktör ve Farm King Tarım Ekipmanları markalarının sahibi Bühler Endüstri’yi ASKO ailesine dahil ettik” dedi. Sami Konukoğlu, “Yerel düşünüp, global hareket eden ASKO, orta ve uzun vadeli stratejileri doğrultusunda inovasyona, teknolojiye, sürdürülebilirliğe çalışanlara ve verimlilik artırıcı faaliyete yatırım yapmaya devam ediyor” diye konuştu.

Bühler: “Heyecanlıyız”

Bühler Endüstri tarafından yapılan açıklamada ise, “Bu anlaşma ile birlikte şirketin tarım makinaları sektöründeki konumu güçlenecek” denildi. Çiftçilere ve bayilere yüksek kalitede traktör sunma taahhüdünü sürdürmeyi amaçladıklarını ifade eden Bühler Endüstri Yönetim Kurulu Üyesi Grant Adolph, “ASKO Holding ile ortaklık kuracağımız için çok heyecanlıyız. ASKO Holding’in tarım ekipmanları sektöründeki derin anlayışı ve katkısının, şirketin büyümesine ve inovasyon kültürünün gelişmesine yardımcı olacağına inanıyoruz. Bühler Endüstri’nin VERSATILE ve Farm King markaları ASKO ile çalışmaktan heyecan duyuyor” diye açıklama yaptı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Denizli’de ikinci kez çiftçilere nohut tohumu desteği gerçekleştiriliyor

SONRAKİ HABER

Bakan Özhaseki 1,3 milyar hazine arazisinin 80 bin çiftçiye kiralandığını açıkladı

BENZER HABERLER
Total
0
Share