Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Başak ailesinin yeni üyeleri: “Red Power 5120 ve 2055 Kompakt”

Başak Traktör, yüksek beygir gücüne ihtiyaç duyan çiftçiler için geliştirdiği Red Power 5120 ile bağ, bahçe, sera ve tarlası olan çiftçilerin kullanımına uygun ürettiği 2055 Kompakt serisini pazara sundu. Başak ailesinin yeni üyeleri Red Power 5120 ve 2055 kompakt, çekici tasarımı, düşük yakıt tüketimi ve yüksek performansı ile dikkat çekiyor.

Türkiye traktör pazarının önemli oyuncuları arasında yer alan Başak Traktör, büyüyen Ar-Ge ekibiyle yeni ürünler tasarlamaya devam ediyor. Her geçen gün ekibini ve ürün gamını güçlendiren firma, Adapazarı Fabrikası’nda yüzde 100 Türk tasarımı ile ürettiği Red Power 5120 ve 2055 Kompakt serisini çiftçilerin beğenisine sundu. Yüksek beygir güce ihtiyaç duyan çiftçiler için geliştirilen ve 116 hp güce sahip olan Red Power 5120 ile bağ, bahçe ve tarlası olan çiftçilerin kullanımına uygun üretilen 58 hp gücündeki 2055 Kompakt serisi, ailenin yeni üyeleri olarak pazardaki yerini aldı.

Başak 2055 Kompakt

Bağ, bahçe, serası ve tarlası olan çiftçiler için üretilen Başak 2055 Kompakt, 1945 mm aks arası mesafesi ile farklı kullanımlarda ideal ölçülere sahip bir traktör. Minimum devirde maksimum güç ile kullanıcılarına düşük yakıt tüketimi sağlayan 2055 Kompakt, dar bahçe, hayvancılık ve sıra arası işçiliklerde minimum dönüş turu sunuyor. Lastik ebatları bahçe traktörlerine göre biraz daha büyük olan yeni seride ayarlanabilir gölgelik sayesinde hem tarla hem de bahçe işçiliklerinde istenilen boyutta çalışılabiliyor. 58 hp, turbo-intercooler ile yüksek performans sunan yeni seri, 1300 rpm motor devrinde 230nm yüksek tork sağlıyor. Yüzde 100 yerli Başak şanzımanı bulunan 2055 Kompakt serisinde, 8 ileri 8 geri vites seçeneği bulunuyor.

Dört çeker ve geniş sürüş alanı

540/540E çift devir PTO, Elektro-Hidrolik PTO kumandası ve Elektro-Hidrolik dört çeker kumandası özelliğine sahip olan yeni seride fren ile aktif olan dört çeker özelliği ve birbirinden bağımsız el ve ayak freni mevcut. 2 veya 4 adet seçenekli hidrolik güç çıkışına sahip olan traktör, 2.200 kg arka kaldırma kapasitesi ile çiftçilere günümüz teknolojisine sahip ekipmanları kullanabilmeyi sağlıyor. 65 litre yakıt deposu ve akü devre kesici bulunan traktör, geniş ve ferah sürüş alanı, dijital gösterge paneli ve ayarlanabilir hidrolik direksiyon seçeneği ile kullanıcılarını bekliyor.

Başak Red Power 5120

Başak Traktör’ün en yüksek gücüne sahip olan yeni Red Power 5120, agresif ve güçlü duruşu ile tasarımı dikkat çekiyor. 2018 yılında EIMA Fuarı’nda lansmanı yapılan Red Power 5120 serisi, bu yıl düzenlenen İzmir Tarım Fuarı’nda ise ilk kez Türk çiftçisiyle buluştu. 2019 yılında IF Desing Ödüllerinde tasarım ödülü alan ve haziran ayı itibariyle çiftçilere ulaştırılmak üzere bayilere teslim edilen yeni seri, yakın zamanda tarlalardaki yerini almaya hazırlanıyor. Başak Traktör’ün gözbebeği olarak adlandırılan ve yüzde 100 Türk tasarımı ile üretilen Red Power 5120, 32 ileri 32 geri yarı otomatik vites ve 4 kademe otomatik power shift özelliğiyle dikkat çekiyor.

4 devir kuyruk mili

Otomatik mod dört çeker ve diferansiyel kilidi, 4 devir kuyruk mili 540/540E/1000/1000E ile 5.500 kg arka hidrolik kaldırma kapasitesine sahip olan Red Power 5120 serisinde 3 manuel 1 elektronik olmak üzere 8 adet hidrolik güç çıkışı bulunuyor. Çamurluk üzeri hidrolik ve PTO kullanım imkanı sunan yeni seride hidrolik orta kol, 30 lt kapasiteli hava kompresörü ve 200 litre mazot ile 20 litre AdBlue yakıt deposu mevcut.

Geniş kabin

4 direkli kabin geniş görüş açısı sağlayan ayrıca geniş kapılar sayesinde ferah giriş alanına sahip olan traktör, kabin içerisinde katlanabilir hostes koltuğu, dijital ekran ve dijital klima ve akü devre kesici özelliğini bulunduruyor. Yeni seride ayrıca 4 ön 4 arka kabin lambaları, gece çalışmalarında özellikle yan sıra takiplerinde çiftçilere büyük kolaylık sağlarken ilave ön ve arka ledbarlar da aydınlatmayı arttırıyor.

Viskoz fan

Su, intercooler, klima, yağ ve mazot olmak üzere 5 adet radyatöre sahip Red Power 5120 serisinde Viskoz fan da bulunuyor. Viskoz fan, ne kadar ihtiyaç olursa o kadar dönüyor. Daha sessiz ve konforlu çalışma sağlayarak daha iyi soğutma, radyatörde ve hava filtresinde daha az toz oluşumuna olanak tanıyor. Traktördeki fan, hava filtresine bağlı. Bu sistem sayesinde hava filtresi daha uzun çalışma imkanı sunuyor ve filtre ömrünü uzatıyor.

Over Drive mod

Red Power 5120 serisindeki Over Drive modu sayesinde yol konumunda 40 km/sa hıza 1.700 motor devrinde ulaşabiliyor. Bu sayede özellikle yakıt minimum seviyede olduğundan yakıt tasarrufu elde ediliyor.

Red Power 5120 videosunu izlemek için tıklayın

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Mutlu Doğru: “Ortak kullanım yaygınlaştırılmalı”

SONRAKİ HABER

Online okumak için tıklayın

BENZER HABERLER
Total
0
Share