Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Beauvais Massey Ferguson Fabrikası, 1 milyonuncu traktörünü üretti

AGCO’nun dünya çapındaki markası Massey Ferguson, Fransa Beauvais’teki fabrikasının 1 milyonuncu traktörü ürettiğini duyurdu. Bu yıl kuruluşunun 175’inci yılını da kutlayan Massey Ferguson, Beauvais’te 1960 yılından bu yana üretim yapıyor. AGCO Fransa Başkanı Thierry Lhotte, MF için 1 milyonuncu traktör bir dönüm noktası oluyor. 2 bin 500 çalışanımızla birlikte bu dönüm noktasına ulaşmanın mutluluğu içindeyiz” dedi.

Çiftçilere ileri teknoloji çözümler sunan Massey Ferguson, Fransa’nın kuzeyindeki Picardie bölgesinde yer alan ve Oise ilinin merkezi olan Beauvais’te bulunan fabrikasında 1 milyonuncu traktörün üretilmesine ve markanın kuruluş yıl dönümüne yönelik etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinliğe Massey Ferguson EAME Bölgesi Başkan Yardımcısı, Genel Müdürü ve AGCO Fransa Başkanı Thierry Lhotte ve çok sayıda davetli katıldı. Etkinlikte konuşan Thierry Lhotte, Beauvais Fabrikası’nın, Massey Ferguson için küresel bir ev olduğunu ve çiftçilerle birlikte çalışarak, 62 yıldır çiftçilere hizmet vermeye devam ettiklerini söyledi.

Üretilen yepyeni MF 8S.305 Dyna-VT modeli, 1 milyonuncu traktör oldu

Tüm çalışanları adına müşterilerine teşekkür eden Thierry Lhotte, “Bugün, Beauvais’te üretilen 1 milyonuncu traktör olan MF 8S.305 Dyna-VT’yi satın alan Thierry Aubrée’yi ve bölge bayimiz olan Hervé Motoculture’yi başarılarından dolayı kutluyorum. 1 milyonuncu traktörü teslim ederken, tüm tesislerimizi tek bir çatı altında, imalat, mühendislik, satın alma, lojistik, parça, servis, satış ve pazarlama, ürün yönetimi, finans, hukuk ve İK birimleri dahil tüm departmanlarımızla, 54 hektarlık tek bir MF yerleşkesinde birleştirmek üzere olduğumuzu duyurmak istiyoruz” sözlerini kaydetti.

“Başarımızın ardındaki itici güç çalışanlarımızdır”

MF Kampüsünün müşterilerine en iyi çözümleri sunmak için çalışmalarını sürdüreceğini söyleyen Thierry Lhotte, “Yaptığımız başarılı işlerin arkasındaki itici gücümüz çalışanlarımızdır. 1 milyonuncu traktör, bizim için bir dönüm noktası oluyor. Bu dönüm noktasına GIMA şanzıman ortak girişimimiz de dahil olmak üzere 2 bin 500 çalışanımızla birlikte ulaşmanın mutluluğu içindeyiz. MF Kampüs, yeni faaliyetlerine başlamaya, en iyi çalışma koşullarını sunmaya ve en önemlisi yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor. Bu planlamalarımızla, Beauvais MF Kampüsü’nü rekabetçi bir yerde tutarak, Beauvais Şehri’ne bağlı, yerel ve küresel topluluklara karşı sürdürülebilir bir şekilde hareket etmesini sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

“MF bayisi olduğumuz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz”

1 milyonuncu traktörü satan, Côtes d’Armor’da hizmet veren Massey Ferguson bayisi Hervé Motoculture Genel Müdürü Jérôme Mazière, “Ekibimle birlikte, Thierry Aubrée’ye, Beauvais Fabrikası’ndan 1 milyonuncu traktörü teslim eden tüm MF bayi ağını temsil ettiğimiz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Yeni traktörüyle birlikte Aubrée’ye uzun ve verimli çalışma saatleri diliyoruz. Müşterimizin aldığı büyük takdirin yanı sıra Beauvais fabrikasının yeni faaliyetlerini, geçtiğimiz zorlu 2 yıla rağmen hızlı bir şekilde uyguladığını görmekten memnuniyet duyuyoruz” sözlerini kaydetti.

Fransız çiftçi filosunu MF ile büyütmeye devam ediyor

Brittany’deki La Chapelle des Fougeretz köyünde çiftçilik ve müteahhitlik yapan Thierry Aubrée, 1 milyonuncu traktörü satın alan şanslı kişi olurken, MF markasını neden tercih ettiğini şu sözlerle açıkladı: “Tarım alanındaki yeni teknolojileri tutkulu bir şekilde takip ediyorum. MF 8S, verimli motoru, sorunsuz şanzımanı, mükemmel dingil açıklığı sayesinde modern bir kullanım konforu sağlıyor. Görünürlük, kabin konforu ve hassas tarım için bağlantılı teknolojileri beraberinde sunuyor. 4 traktör, 3 biçerdöver, 2 büyük balya makinesi ve 1 teleskopik yükleyiciden oluşan MF filomun tamamını çalıştırarak, MF bayimle ortak güvene dayalı harika bir kazan kazan ortaklığında işbirliğimi sürdürüyorum” ifadelerine yer verdi.

Beauvais’teki 62 yıllık üretim kutlanıyor

Fransa’nın kuzeyindeki Picardie bölgesinde yer alan ve Oise ilinin merkezi olan Beauvais’te bulunan Masset Ferguson fabrikası 1960’dan beri üretimine devam ediyor. Beauvais Fabrikası Üretimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Boussad Bouaouli, “Üretim sürecimiz 1960’da MF 825 ile başladı. Fabrikamız, 1986’da MF 3000 serisini, 2008’de yerleşik elektroniğe sahip ilk traktör olan MF 8600 gibi ikonik traktörleri üreterek büyümeye devam etti. SCR teknolojisinin bir tarım makinesinde ilk kez kullanılması sayesinde çevresel etkiyi azaltan verimli güç konseptini, 2020’de, kabin ve motor bölümü arasındaki 24 cm boşluk ile ısıyı azaltan ödüllü Protect-U konseptiyle MF 8S’i, gürültü ve titreşimlerin kabine iletilmesini engelleyerek, soğutma kapasitesinin ve kabin konforunun daha yukarı çekilmesi gibi yenilikleri MF kullanıcılarına sundu. ‘2021 Yılın Traktörü’, Red Dot: Ürün Tasarımı 2021 ve 2022’nin Çiftlik Makinesi ödüllerini aldı. ‘Yılın Fabrikası’ olarak adlandırılan bu tesis, modern zamanımızın kökenini oluşturuyor ve yeni standartlarımızı belirliyor” dedi.

Fabrika ürettiği traktörlerin yüzde 80’ini ihraç ediyor

Beauvais Fabrikası’nın 2010’dan itibaren yalın üretimin uygulanmasıyla derin bir dönüşüme yol açarak, müşterilerinin artan talebine yanıt vermeye katkı sağladığını vurgulayan Boussad Bouaouli, “2013 yılında Beauvais 2 kabin montaj hattının başlamasıyla fabrika genişletme programımıza başladık. Dikey entegrasyon yoluyla 2019 yeniden entegrasyon faaliyetlerine hız verdik. Lojistik merkezimiz ve 2020’de daha ileri düzeydeki faaliyetlerin lansmanı ile başladı. Bunlar arasında, traktör sahiplerinin traktörlerinin ihtiyaçlarına göre uyarlamalarına olanak tanıyan bir Traktör Kişiselleştirme Atölyesi ile 3D baskı kullanarak küçük parçalar ve prototipler için bir eklemeli üretim tesisi yer alıyor. Ayrıca hidrolik bileşenlerin kendi bünyesinde üretimini ve şanzıman yenilemeyi, tüm traktör etiketlerimizin baskısını ve daha yakın zamanda yakıt deposu ve AdBlue deposu üretmek için yeni bir birimde geliştirdik. Şu an için 4 parça kodu ve Avrupa’daki tüm AGCO tesislerimiz için depo sağlama konusunda nihai hedefe ulaşmaya hazırlanıyoruz. 70’den fazla ülkeye yüzde 80’i ihraç edilen ürünler ile bayilerimize her gün 100 adede kadar traktör üretip sevk ediyoruz. Tesisimizde MF 4700 M, MF 5700M, MF 5S, MF 6S, MF 7S, MF 8S ve MF 8700 S Serilerini üretiyoruz. Traktörlerle birlikte 75’ten 405 hp’ye kadar olan tüm motor seçenekleri ve şanzıman üretimini de gerçekleştiriyoruz” açıklamalarını yaptı.,

“Fabrika, Beauvais’in gelişiminde önemli rol oynadı”

Beauvais Belediye Başkanı Caroline Cayeux ise yaptığı konuşmada, MF Yerleşkesinin çevresindeki ticari ve yerleşim alanlarına paralel olarak gelişmeye ve şehrin ana işvereni olmaya devam ettiğinin altını çizdi. Cayeux, “Beauvais şehri Massey Ferguson’un fabrikası ve markanın gelişiminde önemli bir rol oynadı. AGCO’nun Beauvais’teki Massey Ferguson’un Global Evini, yerel kentsel gelişimimizin tam bir parçası olarak yenilikçi ve sürdürülebilir bir şekilde daha da geliştirmeyi, karbon ayak izini azaltma ve dijitalleşmeye doğru sürdürülebilir dönüşüm ve inovasyonu yönlendirmeyi planlamasından memnuniyet duyuyorum. Beauvais’te üretilen 1 milyonuncu traktör için MF ekibine ve gelecek milyonlara en içten tebriklerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TürkTraktör, Makine Ve Aksamları Sektörü’nde birinci oldu

SONRAKİ HABER

John Deere, biçerdöver üretiminde 75. yılını kutluyor.

BENZER HABERLER
Total
0
Share