Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Bekir Pakdemirli: “Bu sezon ‘ben zarar ettim’ diyen çiftçimiz yok”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilerin emeğini yere düşürmediklerini, bu sezon ‘ben zarar ettim’ diyen çiftçi olmadığını söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu’na katıldı. Milletvekillerinin sorularını cevaplayan Pakdemirli, çiftçilere verilen destekleri hatırlatarak emeklerin yere düşürülmediğini söyledi. Pakdemirli çiftçilere, “Siz ekip biçmeye devam edin hem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde hem daha öncesinde sizin emeğinizi yere düşürmedik, düşürmeyeceğiz.” dediklerini söyledi.

“Ben zarar ettim diyen çiftçimiz yok”

Gübre destekleri artırılsa da yeterli olmadığını söyleyen Tarım Bakanı, “Türkiye’de bu sezon itibarıyla ‘ben zarar ettim’ diyen çiftçimiz yok, olmaması gerekir. Gübre desteklerini artırdık, yeterli mi? Değil. Elimde olsa çok daha fazlasını veririm. Çiftçimize moral ve motivasyon vermek en önemlisi.” değerlendirmesini yaptı. Pakdemirli, dünyadaki fiyat artışlarına dikkati çekerek, üretici dostu politikalarla hareket ettiklerini kaydetti.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Modern Tarıma Yön Veren New Holland Dijital Tarım Uygulamaları ve Yeni Modelleriyle Adana Tarım Fuarı’nda

SONRAKİ HABER

New Holland’ın yeni ürünleri Bursa’da görücüye çıktı

BENZER HABERLER
Total
0
Share