Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

BKT, yeni tarım lastiği ile verimliliği üst düzeye taşıyor

BKT, taşımacılık sektörü faaliyetleri için yakıt ekonomisi ve sağlamlığı bir araya getiren yeni lastiği POWERTRAILER SR 331 ile müşterilerine çözüm sunuyor. Tarımsal karayolu taşımacılığı operasyonları için özel olarak tasarlanan lastik, dayanıklılığı ve yakıt ekonomisiyle çalışmalara katkı veriyor.

Hintli çok uluslu şirket tarafından üretilen yeni All Steel radyal lastik, tarımsal karayolu taşımacılığı operasyonları için özel olarak tasarlandı. Yol dışı lastik üreticilerinden BKT, birkaç ay önce duyurduğu ve 3.600’den fazla üründen oluşan portföyüyle piyasadaki en kapsamlı lastik yelpazesini oluşturan ve en iyi ürünlerinin yer aldığı All Steel radyal lastiği POWERTRAILER SR 331’ın lansmanını resmi olarak gerçekleştirdi.

POWERTRAILER SR 331, tarım dünyasının uzun süredir beklediği yenilik

BKT’nin POWERTRAILER SR 331 lastiği, römork ve tanker taşımacılığı uygulamalarında ortaya çıkan ve sürekli değişen ihtiyaçları karşılamak için özel olarak tasarlandı. Kusursuz performansı ve yüksek verim sağlaması ile özellikle karayolu taşımacılığı operasyonları için müşteriler tarafından yoğun ilgi görüyor. BKT Saha Mühendisliği Müdürü Piero Torassa; “POWERTRAILER SR 331, özellikle yolda performans açısından beklentilerimizin çok üzerine çıkan ve BKT’nin yüksek kaliteli ürünler sunma taahhüdünü kanıtlayan son derece yenilikçi ve mükemmel bir çözümüdür. Bu yeni lastik sayesinde, genel son kullanıcı deneyiminin üst seviyede olmasını sağlamak istiyoruz. Aslında, piyasadaki benzer çözümlerle karşılaştırıldığında, POWERTRAILER SR 331 zaten dayanıklılığı ve gücü ile ön planda, fakat asıl anlamını yakıt ekonomisinde buluyor. Bu durum, çevre açısından son derece olumlu bir katkıdır” açıklamasını yaptı. 

SR 331, özellikleriyle dikkat çekiyor

Bu lastik ayrıca toprak hasarını önleyerek ve yapısını koruyarak toprak sıkışmasını azaltmaya yardımcı olan yumuşak zeminde durma özelliklerine sahip. Ek olarak daha düşük yuvarlanma direnci yakıt tüketiminde ve devamında maliyetlerde çok önemli bir tasarruf sağlıyor. POWERTRAILER SR 331’in bir diğer önemli özelliği, ağırlık aktarımının önemli olduğu viraj alma veya trafik kavşakları gibi yol tutuşu gerektiren durumlarda yüksek hızlarda bile mükemmel stabilite sunuyor. Ayrıca, All – Steel yapısı yüksek yük kapasitelerinde bile yüksek taşıma performansı sağlarken, özel yanak nervürü darbelere ve lastik sürtünme etkilerine karşı kusursuz bir koruma sağlıyor. Ek olarak, takviye bezli altıgen topuk, lastiğin janta kusursuz bir şekilde oturmasını sağlıyor. Tüm bu özelliklerin yanında, çok bloklu sırt tasarımı sayesinde, ıslak koşullarda bile sürüş konforundan ve yumuşak yol tutuştan yararlanabilen operatörün avantajları da göz önünde bulundurulurken, sırt tasarımı ise traktör kaynaklı titreşimleri azaltarak eşit aşınma sağlıyor. POWERTRAILER SR 331, BKT’nin, tarımsal taşımacılığın zorlu taleplerini karşılamak için gelişmiş çözümleri amaçlayan araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde kaydettiği kayda değer ilerlemeyi doğrulayan en son yeniliği oluyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Tarımda üretici enflasyonu Mart'ta yükselmeye devam ediyor

SONRAKİ HABER

Yanmar Turkey, karbon ayak izini azaltan projelere yönelik çalışmalarını sürdürüyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share