Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Çiftçi ihtiyaçlarına 67 yıllık tecrübe

Uzun yıllardır makineli tarıma katkıda bulunan Tutkun Kardeşler, gelişen teknolojiyi yakından takip ederek, yarım asırlık bilgi ve deneyiminin rehberliğinde ürettiği yeni ürünlerini çiftçilerle buluşturuyor.

Sahip olduğu modern teknoloji ve kaliteli ürünlerle çiftçilerin dikkatini çeken Tutkun Kardeşler, uzun yıllardır makineli tarıma katkıda bulunuyor. Konya Akşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 30 bin açık, 10 bin kapalı olmak üzere toplam 40 bin metrekarelik alan üzerine kurulu modern tesisinde üretim faaliyetlerini gerçekleştiren firma, müşterilerinin taleplerine en kısa sürede çözüm sunuyor. Tarım makineleri sektörüne birçok ürün kazandıran Tutkun Kardeşler, şu anda kaplan serisi taş toplama makinesi, sahil temizleme makinesi, yatay ve dikey yem karma makineleri, katı gübre dağıtma makinesi ve damlama sulama sistemlerinin kurulumunda vazgeçilmez bir yer edinen kanal açma makinesinin üretimini gerçekleştiriyor.

Taş toplama makinesi

Tutkun Kardeşler’in taş toplama makinesi, yüzeye 30 cm derinlikte taş toplamak için özel olarak üretildi. Kaplan serisi taş toplama makinesi, endüstriyel alanlarda taşları toplamak ve ayrıca plaj kumunu temizlemek için de kullanılıyor. Makine, 200 cm çalışma genişliği ile 3 cm’den 35 cm’ye kadar olan taşları topluyor ve 3 cm’den küçük taşların eleme yoluyla toprağa karışmasını sağlıyor. Makinedeki hidrolik boşaltma sistemi sayesinde de taşlar bir römorka, kamyona veya alanın köşesine kolayca boşaltılabiliyor. Makinedeki titreşimli elek sayesinde nemli (tavlı) topraklarda dahi kolaylıkla çalışma imkanı sunuyor. Makine, deposuna toprak almıyor, toprağı kolayca elediği için traktörün zorlanmadan kolayca hareket kabiliyetini yükseltiyor ve böylece traktörün yakıtından tasarruf edilmesini sağlıyor. Yeni tasarlanan tambur sistemi sayesinde de makinede yay kırılmasını önlendi.

Yem karma makineleri

Tutkun Kardeşler tarafından üretilen Panda serisi şaftlı ve elektrikli dikey yem karma makinelerinin 2m3 modeli, hayvan sayısı maksimum 25-30 civarında olan büyükbaş ve küçükbaş hayvan çiftlikleri için et ve süt üretimini mükemmel düzeye getirecek model olarak dikkat çekiyor. 2m3 modeli, traktöre 3 nokta askı sistemiyle son derece pratik bir şekilde kullanılabilme özelliğine sahip. Traktör bulunmayan işletmelerde de 380 Volt elektrikle çalıştırma opsiyonu bulunuyor. Yem karma makinelerinde elektrik motoru sayesinde daha az tüketim maliyeti ve sessiz çalışma imkan sağlıyor, çiftçilerin ve işletmelerin verimliliğini ve karlılığını arttırıyor. Tutkun Kardeşler’in ürettiği sabit ve hareketli yem karma makineleri, kullanıcılara özel tasarlandı. Çiftçilere ve büyük işletmelere uygun tasarlanan sabit ve hareketli yem karma makineleri, büyük miktardaki yem, silaj ve balyayı kısa süre içerisinde homojen bir şekilde hazırlıyor.

Dikey yem karma ve dağıtma makineleri

Süt ve besi çiftliklerinin vazgeçilmezi olan ve dikey helezonlu olarak dizayn edilen dikey yem karma ve dağıtma makineleri; sap, yonca, yulaf vb. otları haşpaysız bir balya makinesinden çıkmış olan balya paketlerini kolayca kısa süre içinde traktörü zorlamadan gerekli parçalamayı sağlıyor. İlave edilen silaj, pancar küspesi ve fenni yemlerinizle mükemmel homojen bir karışım elde ediliyor. Yem karma makinelerinde elektronik tartı sistemi, hidrolik yükleme kepçesi ve bağımsız hidrolik yağ tankı sistemi opsiyonel olarak sunuluyor. Tutkun yem karma makineleri diğer yem karma makinelerinden ayıran en büyük özelliklerden biri ise özel şanzımanları olarak biliniyor. Bu şanzımanlar enerji tüketimini en aza indiriyor, yağsız ve bakımsız bırakılmadıkça ömür boyu garantili olarak çiftçilere sunuluyor. Yem karma makinelerinde oluşabilecek problemleri sıfıra indirmek, iş gücünden ve zamandan tasarruf etmek, kullanıcıların makine kullanımını kolaylaştırmak için Tutkun yem karma makinelerinde bant, yükleyici kepçe, kantar gibi opsiyonel özellikler sunuluyor.

İş gücü ve zaman tasarrufu

Tabana yatay olarak yerleştirilmiş tek veya çift helezon sistemiyle çalışacak şekilde dizayn edilmiş olan yatay yem karma ve dağıtma makineleri, sap, yonca, yulaf vb. otları haşpaysız bir balya makinesinden çıkmış olan balya paketlerini kolayca kısa süre içinde traktörü zorlamadan gerekli parçalamayı sağlıyor. İlave edilen silaj, pancar küspesi ve fenni yemlerinizle mükemmel homojen bir karışım elde ediliyor. Yem karma makinelerinde elektronik tartı sistemi, hidrolik yükleme kepçesi ve bağımsız hidrolik yağ tankı sistemi opsiyonel olarak sunuluyor. Tabanda birbirlerine zıt yönde dönerek çift helezonla çalışacak şekilde dizayn edilen yatay yem karma ve dağıtma makineleri, sap, yonca, yulaf vb. otları haşpaysız bir balya makinesinden çıkmış olan balya paketlerini kolayca kısa süre içinde traktörü zorlamadan gerekli parçalamayı sağlıyor. İlave edilen silaj, pancar küspesi ve fenni yemlerinizle mükemmel homojen bir karışım elde ediliyor. Yem karma makinelerinde elektronik tartı sistemi, hidrolik yükleme kepçesi ve bağımsız hidrolik yağ tankı sistemi opsiyonel olarak sunuluyor. Yem karma makinelerinde oluşabilecek problemleri sıfıra indirmek, iş gücünden ve zamandan tasarruf etmek, kullanıcıların makine kullanımını kolaylaştırmak için bant, kantar gibi opsiyonel özellikler sunuluyor.

Katı gübre dağıtma makineleri

Tutkun Kardeşler gübre dağıtma römorku gübrenin yüklenerek tarlaya homojen bir şekilde atılmasını sağlıyor. Şase üzerinde bulunan özel tasarımlı süspansiyon sistemi makine yüklü iken oluşacak salınımların traktöre ulaşmasını engelliyor. Bu sayede daha rahat bir sürüş imkanı sağlanıyor. Özel tasarımlı dikey olarak yerleştirilmiş atıcılar, üzerlerine eklenen atıcı bıçaklarla birlikte gübrenin homojen bir şekilde tarlaya yayılmasını sağlıyor. Aynı zamanda aktarımı sağlayan özel tasarımlı şanzıman sistemi de yüksek güçlere dayanabilecek ve uzun yıllar sorunsuzca çalışacak kapasitede tasarlandı.

Sahil temizleme makinesi

TK 1400 serisi sahil temizleme makinesi, çürümelere karşı özel alaşımlı galvaniz ile kaplandı. Titreşimli eleme sistemiyle çalışan makine, kuru-nemli kumların temizlenmesinde ve kumlardaki deniz kabukları, sigara izmaritleri, konserve kutuları, tenekeler, şişeler, cam parçaları, taşlar, ağaç dalları, deniz yosunları ve vb. her çeşit çöpün tamamen temizlenmesinde kullanılıyor.

Kanal açma makinesi

Tutkun Kardeşler’in ürettiği TK 1000 serisi kanal açma makinesi, damlama sulamada Pe,Pvc kangal ve benzeri boruların yeraltına gömülmesinde kullanılıyor. Makine, özellikle bağ, bahçe arazilerinde ve sıra aralarında ağaçlara zarar vermeden çalışıyor. Yeraltı elektrik şebekeleri için açılan kanallarda da kullanılan TK 1000 serisi, traktör kuyruk milinden aldığı hareketle çalışıyor.

Taş kırma makinesi

Küçük ebatlı ve daha düşük ağırlığa sahip olan taş kırma makinesi, tarlalarda seralarda, sahillerde, bağlarda, orman arazilerinde, meyve bahçelerinde ve endüstri alanlarda kullanılıyor. Gevşek ve yüzeysel kayalarda tarımsal toprak ıslahı için tasarlandı ve üretildi. Taş kırma makinesi, 20 cm’ye kadar taşları kırıyor ve maksimum 20 cm çalışma derinliğine kadar üstün performans sağlıyor. Çok güçlü şasi ve karbür uçları, taş kırıcıyı aşınmaya karşı dayanıklı hale getiriyor. Taş kırıcı, süper sürüngen vitesli ve minimum 80 HP’lik üç noktalı hidrolik traktör ile çalıştırılabiliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Sütün kalitesini yem, yemin kalitesini “Claas” artırıyor

SONRAKİ HABER

Çiftçi uydu verilerine göre traktör kullanacak

BENZER HABERLER
Total
0
Share