Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

CLAAS beş yeni DISCO büyük ölçekli biçme ekipmanını piyasada sürdü

CLAAS dört yeni büyük ölçekli çayır biçme ekipmanı: DISCO 8500 C TREND, DISCO 8500 RC TREND, DISCO 9300 C COMFORT ve DISCO 9300 RC COMFORT modellerini piyasaya sürdü. DISCO 3600 ön biçme ekipmanıyla uyumlu olarak, bazı ülkelerde ürün yelpazesine yeni XXL büyük ölçekli biçme makinesi DISCO 1100 COMFORT modeli de eklendi.

DISCO büyük ölçekli biçme ekipmanlarıyla 25 yıldır tarımda dayanıklılık ve verimlilik açısından standartları belirliyor. CLAAS’ın DISCO büyük ölçekli biçme ekipmanları, 25 yıldır büyük çiftliklerde ve profesyonel yem hasadı yapan firmalar tarafından aktif bir şekilde kullanılıyor. Güncel olarak CLAAS ürün yelpazesinde 8,30 ila 10,70 m çalışma genişliklerine sahip 15’ten fazla üçlü biçme ekipmanı kombinasyonu yer alıyor. CLAAS’ın beş yeni modeli, geleceğin çiftliklerinin zorlu ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazla performans, daha fazla aşınma koruması ve geliştirilmiş operatör konforu sunuyor.

DISCO 8500 C / RC TREND modelleriyle büyük işler başarın

İki yeni giriş modeli olan DISCO 8500 C TREND ve DISCO 8500 RC TREND piyasaya sürülmesiyle CLAAS, daha büyük modellerin denenmiş ve test edilmiş özelliklerini daha küçük çalışma genişliklerine taşıdı. Kısa dingil mesafesine ve 160 hp’den başlayan motor çıkışlarına sahip traktörler, ürün grubunu sıklıkla kullanıyor. Yeni DISCO 8500 TREND geliştirilirken, odak noktası traktöre yakın bir ağırlık merkezi ve düşük dönme ile çekme gücü gereksinimi olan sağlam ve hafif bir yapıydı.

DISCO 9300 C COMFORT ve RC COMFORT modelleri, yüksek verimlilik sunuyor

CLAAS, yeni ürünlerle birlikte DISCO 9300 C COMFORT ve 9300 RC COMFORT’u DISCO 8500 serisinin üstüne yerleştirdi. Ağırlık merkezi optimize edilmiş, kolları arkaya eğimli şasi ve 850 Rpm’lik azaltılmış PTO çalıştırma hızına sahip düşük motor hızı konsepti sayesinde, 180 hp’den daha hafif dört silindirli bir traktör kullanarak hasat yapmak mümkün oluyor. DISCO 9300 C COMFORT’taki V şeklindeki çelik dişler, daha düşük yakıt tüketimiyle daha da yüksek verimler sağlamak için tasarlandı. Yeni DISCO 9300 C COMFORT ayrıca maksimum dayanıklılık için Hardox takviyeli koşullandırma plakalarına sahip. Koşullandırma yoğunluğu ve biriktirme genişliği de kolayca ayarlanabiliyor. DISCO 9300 RC COMFORT ise yonca veya darı gibi diğer yapraklı mahsulleri hasat etmek için yüksek verimli bir silindir koşullandırıcısına sahip. DISCO 9300 RC COMFORT, düşük hasat kayıplarını sağlamanın yanı sıra, ağartmayı azaltarak yemin yeşil renginin korunmasında fayda sağlıyor.

CONFORT ile verimlilik daha da artıyor

COMFORT ekipmanının en büyük avantajlarından ACTIVE FLOAT sisteminin, isteğe bağlı otomatik kontrol edilebiliyor olması. Eğimli arazide çalışırken, yem kalitesini, çim korumasını, güç gereksinimini ve eğim güvenliğini belirleyen temel faktör olan zemin basıncı, isteğe bağlı otomatik eğim sistemi kullanılarak her iki tarafta ayrı ayrı ayarlanabilir. Bu ek kolaylık, sürücünün iş yükünü hafifletirken her zaman tutarlı bir şekilde yüksek sonuç almasında etkili oluyor. ISOBUS tarafından kontrol edilen ek işlevler arasında teleskopik kolların ayrı ayrı kaldırılması ve isteğe bağlı hidrolik koruyucu kapak katlanması da bulunuyor.

DISCO 1100 COMFORT ile daha fazla çalışma genişliği

Yeni DISCO 1100 COMFORT, geniş çalışma genişliğini kompakt taşıma boyutlarıyla benzersiz bir şekilde birleştiriyor. Çalışma genişliği, kolun ayar aralığı 10 cm artırılarak 10,80 m’ye çıkarıldı. Çalışma genişliği hidrolik olarak 9,60 m’ye kadar sonsuz şekilde azaltılabilirken iki kol bağımsız veya senkronize olarak ayarlanabiliyor. DISCO 3600 ön biçme makinesiyle birlikte, bu, dar virajlarda veya eğimlerde çalışırken her zaman optimum örtüşmeyi sağlıyor. İki adet 3,80 m genişliğindeki biçme ünitesine rağmen, biçme makinesi yol taşımacılığı için 4,00 m’den daha düşük bir yüksekliğe katlanabiliyor.

MAX CUT ile olağanüstü biçme performansı korunuyor

Tüm DISCO biçme ekipmanlarında olduğu gibi, hızlı bıçak değiştirme ve ACTIVE FLOAT süspansiyonlu kanıtlanmış MAX CUT biçme makinesi yatağı, olağanüstü kesme performansı sunuyor. Her iki özellik de uzun yıllar boyunca ve on binlerce DISCO biçme makinesinde değerini kanıtlandı. Temiz yem, maksimum çim koruması ve optimum verimlilik için düşük PTO hızında yüksek kesme frekansıyla birleştirilmiş olağanüstü yetenekler sunuyor. 7 ila 9 cm kesme yüksekliği için akışa optimize edilmiş aşınma kızakları, ham kül kirliliğini azaltıyor ve yeniden büyümeyi hızlandırıyor. Bu özellik, çekiş gücü gereksinimini ve dizel tüketimini daha da azaltıyor. MAX CUT ile tüm bıçak tutucuların alt tarafında, normalde yalnızca toprak işleme aletlerinde görülen yüksek kaliteli bir tungsten karbür kaplama bulunur. Biçme ekipmanı yatağı yağ dolgusu dayanıklılık için tasarlandığı için bakım ve işletme maliyetleri de azalıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Fortune 500 Türkiye-2023 Araştırması’nda tarım makineleri rüzgarı esti

SONRAKİ HABER

Dünya genelinde 300 binden fazla drone, 500 milyon hektarın ilaçlanmasında görev aldı

BENZER HABERLER
Total
0
Share