Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

CLAAS Disco 9700, yüksek verimi; operatör konforu ve çok yönlülükle birleştiriyor

CLAAS, büyük ölçekli çim biçme makineleri yelpazesine 9,50 metreye kadar çalışma genişliğine sahip yeni Disco 9700’ü ekledi.

Yeni Disco 9700 RC AUTO SWATHER, 60 ton/ha’ya kadar verimle 500 hp’ye kadar traktörler için; güçlü, büyük ölçekli biyokütle biçme makinesi olarak hizmet veriyor. 9,50 mtereye kadar çalışma genişliğine sahip Claas Disco 9700, çatallı veya silindirli koşullandırıcı ve namlu birleştirme özelliğiyle beş farklı versiyonda mevcut olarak yer alıyor. Max Cut çim biçme yataklarını hızlı bıçak değiştirme ve Active Float süspansiyonla birleştiren yeni gelişmeler arasında akışı optimize edilmiş aşınma kızakları da yer alıyor. İlk olarak 2022 yılında Disco 8500, 9300 ve 1010’da tanıtılan bu ürünler kesim yüksekliğini 15 milimetre daha uzatıyor.

Operasyon ve ekipman açısından yüksek esneklik

Tüm 9700 modellerindeki yeni sallanır kollar, köşeleri dönerken ve yokuşlarda çalışırken örtüşmeyi ayarlamak için hidrolik olarak dışarı doğru 300 milimetre ve içeri doğru 50 milimetre döndürülebiliyor. Biçilmemiş şeritlerin önlenmesine yardımcı olan döner kol hareketi, kabinden 8,80 ile 9,50 metre arasında kademesiz olarak ayarlanabiliyor. Taşıma konumuna katlandığında kollar otomatik olarak 4,0 metreden daha düşük bir yüksekliğe geri çekiliyor. 500 hp’ye kadar traktörler için uygun olan 9700C (çatallı koşullandırıcı) Auto Swather ve 9700RC (silindirli koşullandırıcı) Auto Swather, malzemenin ters yönde dönen iki poliüretan silindir tarafından kırıldığı yonca ve tam mahsul silajı için özel olarak geliştiriliyor. Bant ünitelerinden biri veya her ikisi, namlu birleştirme olmadan çalışırken hidrolik olarak katlanabiliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Dar alanlar için yeni ve kompakt “JCB Loadall”

SONRAKİ HABER

BNP Paribas Finansal Kiralama, sunduğu finansal çözümlerle çiftçilerin yanında

BENZER HABERLER
Total
0
Share