Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Class Quadrant 2200 ile saha avantajı kazanın

Dört köşeli balya makinesi Quadrant serisinin piyasaya sürülmesinden bu yana Class, köşeli balya makineleri pazarında önemli bir yer edindi. Ortaya çıkan bu kare balya makinesi, Class’ın Xerion serisi traktörüyle ilgi çekici bir takım oluşturuyor.

Tarım ekipmanı oyuncuları arasında önemli bir yerde bulunan Claas, 1999 yılında Quadrant 1200 kare balya makinesiyle pazara giriş yaptı. Marka şimdi de ilk versiyon makinenin daha gelişmiş versiyonu olan Quadrant 2200 modeli ile balyalamada destek sağlıyor. Kare balya makinesinde göze çarpan en büyük tasarım değişikliği köşeli tasarım oldu.

25 bıçaklı kesim

Quadrant 2200’de göze çarpan değişiklikler: balya makinesi daha uzundur ve artık tandem aksla da mevcuttur. Başlangıçta isteğe bağlı, daha sonra standart donanım olarak. 0,70 x 1,20 m’lik balya boyutları korunmuştur. Hidrolik yaylı toplayıcı 2,10 m’lik bir tırmıklama genişliğine sahiptir ve halihazırda bir çift silindirli mahsül presi ile donatılmıştır. Makinenin “Roto Cut” versiyonunda ise malzeme maksimum 25 bıçak ile kesilir. Fine Cut adının arkasında, 25 bıçaklı Roto Cut’ın aksine, teorik bir kesim uzunluğu için 51 bıçaklı bir donanım bulunuyor. 22 mm. 1997’den itibaren tüm Çeyreklerde standart olarak, tıkanıklıkları hızlı bir şekilde giderebilmek için alçaltılabilir bıçak tabanı kullanılıyor.

Balya makinesinin bir diğer önemli özelliği ise şaside meydana geliyor. Şaside, 620/50 R 22.5 ölçülerinde lastikler kullanılıyor. Altyapı değişikliğinin yanında ek olarak Quadrant 2200’de standart makaralı artık hidrolik olarak katlanabiliyor.

Class Quadrant 2200’de bilyeli debriyaj kullanıyor

Samanda 200 kg/m³’e kadar bir sıkıştırma sağladığı söylenen 3 m uzunluğundaki pres kanalındaki pres pistonunun 51 strok/dak’lık daha yüksek strok frekansı, makine dururken değil, kullanım sırasında fark edilir. Balyalama basıncı, balyalama kanalındaki üç kanat kullanılarak hidrolik olarak ayarlanabilir ve kabindeki CCT (Claas Kontrol Terminali) ekranında gösteriliyor. Pres, üç fazlı stroklu bir paketleyici tarafından besleniyor. Quadrant 2200 ile Claas, aktarma organları için ilk kez aşırı yük koruması olarak bir bilyeli debriyaj kullanıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Bakanlık, 'Tarım Cebimde' uygulamasını hayata geçirdi

SONRAKİ HABER

<strong>TürkTraktör önemli bir eşiği daha geride bırakarak 600 bininci motorunu üretti</strong>

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share