Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

CNH Industrial, tarım teknolojisi şirketi EarthOptics’ten hisse satın aldı

Türkiye pazarında Case IH ve New Holland markalarıyla öne çıkan CNH Industrial, EarthOptics’in azınlık hissesini aldı. CNH’ın yatırım yaptığı 2018 yılında kurulan ABD merkezli tarım teknolojisi şirketi, toprak veri ölçümü ve haritalama teknolojisi geliştiriyor.

Yer tabanlı sensörler, uydular, toprak örnekleri ve makine öğrenimi modellerinin bir kombinasyonunu kullanan şirket, verimi artırmaya ve gübre uygulamasını azaltmaya yardımcı olacak çok çeşitli veriler sağlıyor. Ürünler, toprak haritalama platformlarını ve alanların sıkıştırıldığı alanları ve derinlikleri doğru bir şekilde algılayabilecek bir sistemi de içeriyor.

Toprak işlemede verim yükselecek

Yapılan yeni yatırım, sensör doğruluğu yeteneklerinin geliştirilmesinde daha da etkili olacak. Toprak algılama teknolojisinin pilot test aşamasında bulunan sistem, Case IH tarafından gerçekleştirilecek. Bu sistem ile amaç toprak işleme otomasyon seviyelerini hızlandırmak ve müşteriler için daha fazla agronomik içgörü sağlamak olarak belirtiliyor.

CNH Industrial, EarthOptics’teki en son 27,6 milyon dolarlık yatırımında yalnız değil. Bayer, Syngenta ve Elanco’nun yanı sıra bir dizi risk sermayesi işletmesi de start-up’ta yer alacak.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Besicilerden kırmızı et piyasasının geleceğine yönelik uyarılar</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Tarım sigortaları tarife fiyatlarında indirim tutarları belli oldu</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share