Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Deutz-Fahr, 6 serisini üç yeni traktörle genişletiyor

Deutz-Fahr’ın 6 serisine 136 ila 156 hp arası çıkışlara sahip üç yeni 6.4 rozetli model eklendi. Modeller, hayvancılık ve tarım ile ilgilenirken orta ölçekli makinelerle çalışan çiftçilere yönelik geliştirildi.

6C ve standart 6 serileri arasında yer alan yeni Alman yapımı dört silindirli traktör, ana şirket SDF’nin kendi aktarma organları etrafında inşa edildi. Deutz motor ve ZF şanzımanın daha yaygın olan dış kaynaklı kombinasyonundan farklı olan traktörler, her ikisi de otomatik olarak kontrol edilen elektro-hidrolik şekilde devreye giren dört tekerlekten çekiş ve SDF’nin %100 kilitlenebilir diferansiyel işlevlerine sahip kendi ön aksını da içeriyor.

Aktarma organı

İlgili 136hp/577Nm, 147hp/622Nm ve 156hp/663Nm maksimum güç/tork çıkışlarıyla, yeni 6130.4, 6140.4 ve 6150.4 modellerinin tümü SDF’nin Farmotion 45 motorlarını kullanıyor. Motorlar, güç dağıtımını en üst düzeye çıkardığı ve düz bir tork eğrisi ürettiği iddia edilen yüksek basınçlı common rail yakıt enjeksiyonuna sahip. Dikkat edilmesi gereken diğer motor özellikleri arasında, yük değişikliklerinde gecikmeyi en aza indirmeye yönelik değişken geometrili turbo şarj ve güç kaybı ile yakıt tüketimini azaltmak için viskostatik fanın elektrik kontrolü yer alıyor. Bakım gerektirmeyen hidrolik iticiler; performansa ve ekonomiye yardımcı olmak için giriş ile egzoz valflerinin açılma/kapanma zamanlamasını yerinde tutmak üzere sürekli ayarlamalar yapıyor. İletim seçenekleri, SDF’nin TTV’sini ve yakın zamanda tanıtılan bir CVT/powershift hibriti olan RVshift’i içeriyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>TürkTraktör, Teknolojide Kadın Derneği (WTECH) ile güçlü bir iş birliğine imza atıyor</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Claas rekor bir yılı daha geride bıraktı</strong>

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share