Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Doken Teknoloji, AX3000 ile tarlada verimliliği artırıyor

Tarım sektöründeki öncü rolünü pekiştirerek daha verimli, akıllı ve güvenilir bir deneyim sunmak için ürün geliştirmelerine devam eden Doken Teknoloji, tasarladığı otomatik dümenleme sistemi AX3000 ile çiftçilere verimliliklerini artıran çözümler sunuyor.

Doken AX3000, traktörlerin belirlenen güzergah üzerinde otonom bir şekilde hareket etmesini sağlayarak tarım süreçlerini daha akıllı hale getiriyor. Sistem sayesinde ekimden hasada kadar olan tüm işlerde arazinin her noktasından yüksek verim alınması sağlayarak iş gücü ve maliyet önemli ölçüde azalıyor.

Standart bir traktör, Doken ile otomatik dümenlemeye sahip oluyor

AX3000, benzersiz hassasiyeti sayesinde traktörlere otonom özellik kazandırıyor. Gelişmiş dümenleme kabiliyeti ile 2,5 cm ve altında doğruluk payıyla çalışarak çiftçilere yüksek kalitede tarım yapma imkanı sunuyor. Ayrıca düz hat, 90derecelik, eğri, dairesel, çapraz, spiral, otomatik U dönüşü gibi çoklu dümenleme seçenekleri ile çiftçilere esnek ve keyifli sürüş modları da sunuyor.

Global ölçümleme sistemlerini destekliyor

Sistem, GPS, BeiDou, GLONASS, Galileo, QZSS ve SBAS gibi çoklu uydu sistemlerini destekleyerek kesintisiz ve güvenilir konumlandırma sağlıyor. Aynı zamanda düşük hızlarda 0,5 km/h, yüksek hızlarda 20 km/h dümenleme kabiliyetine sahip olması, çeşitli tarım işlemlerinde kullanım esnekliği sunuyor.

Kullanımı kolaylaştıran özellikler

AX3000, kullanıcı dostu 10.1 inç dokunmatik ekranı, geri görüş kamerası, harici dümenleme butonu gibi özellikleriyle çiftçilere kolay kontrol imkanı sağlıyor. Opsiyonel yedek kurulum seti ve yazılım desteğiyle de ikinci traktörünüze de cihaz aktarımı imkanı sunarak maliyetleri düşüren AX3000, aynı zamanda AB hattını bir kez ayarlayarak diğer araçlar ile paylaşma olanağı sunuyor.

Otomatik dümenleme ile maksimum verimlilik

Doken AX3000 otomatik dümenleme sistemi, çiftçilere ekimden hasada kadar olan süreçlerde maksimum verimlilik sağlamak üzere tasarlandı. Gelişmiş dümenleme özellikleri, farklı dümenleme modları ve çoklu uydu desteği, tarım işlemlerini daha doğru, hızlı ve esnek hale getirirken, kullanıcı dostu arayüzü ve entegrasyon kabiliyeti ile çiftçilerin işlerini kolaylaştırıyor.

Gece çalışma imkanı

AX3000 ile tarlanızda dilediğiniz zaman çalışabilirsiniz. Gece çalışma imkanı sunan sistemiyle ertesi gün yağacak olan yağmur için tarlanızı geceden hazır hale getirebilir, ürünlerinizin ilk can suyunu yağmur suyuyla almasını sağlayabilirsiniz.

Doken ile sürüş konforunu artırın

Doken Otomatik Dümenleme Sistemi, traktörün belirlenen güzergah üzerinde otonom şekilde hareket etmesini sağlar. Hassas dümenleme kabiliyeti sayesinde sürüş sırasında sizi yormaz, konforlu ve keyifli bir deneyim imkanını sunar.

Çoklu dümenleme modları ile benzersiz manevra kabiliyeti

AX3000, düz hat, kavisli, dairesel, atlamalı hat, spiral ve otomatik U dönüşü gibi çoklu dümenleme seçenekleriyle farklı çalışma olanaklarını destekler. Böylece tarlanızın şekline göre dilediğiniz modu tercih edebilir, tüm alandan yüksek verim alma imkanı bulabilirsiniz. Doken AX3000, gelişmiş dümenleme hassasiyeti ile ulaşılan 2,5 cm ve altında doğruluk paylı ile çalışır. Böylece tarlanızın her noktasını işleme imkanı bulabilirsiniz.

Çoklu uydu desteği

Doken Otomatik Dümenleme Sistemi, konforlu ve kesintisiz bir sürme işlemi için çoklu uydu desteği sunuyor. GPS, BeiDou, GLONASS, Galileo, QZSS ve SBAS sistemleri ile bağlantı kurarak rotanın doğru bir şekilde korunmasına yardımcı oluyor. Uydu görüntüsü desteği; tarla sınırlarını belirlemenize ve bu sınırlar içerisinde tam otomatik dümenleme yapmanızda önemli katkılar sağlıyor.

Dokenaga CORS Sistemi

Gerçek zamanlı harita ve konum bilgisi elde etme sistemi Dokenaga CORS ile Türkiye genelinde şebeke sinyali bulunan yerlerde saniyeler içerisinde santimetre doğruluğunda harita ve konum bilgisi elde edilebiliyor. Sistem internet üzerinden çalışıyor ve Doken Teknoloji farkıyla ilk yıl ücretsiz bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Tarla yönetimi

Tarla yönetimi, tarlanızda yaptığınız her işlemin kaydını tutan ve dilediğiniz zaman hangi tarihte hangi işlemi uyguladığınızı görmenizi sağlayan bir sistemdir. Bu sistemle gerçek uydu görünümünde tarlayı kaydetme, işleme planı oluşturma, geçmiş işlem kayıtlarına ulaşma imkanı bulabilirsiniz.

Çoklu araç koordinasyonu

Birçok donanım ekipmanından oluşan yedek kurulum seti, birden fazla traktöre kolay montaj avantajını sağlayarak işlerin daha basitleştirilmesinde destek sağlıyor. Direksiyon, uydu alıcı ve tablet dışında kalan tüm sistem ekipmanları yedek kurulum seti içerisinde yer alır.

Mekanik aksamlar

 • Kablo demetleri
 • Açma- kapama anahtarı
 • Otomatik dümenleme butonu

Her makine için ayrı bir sistem temin etmek yerine daha az maliyetle ek parçalar kullanarak ürünü farklı makinelerde kullanabilirsiniz.

Verimli alan kullanımı

AX3000 ile tarlanızın her metrekaresinden verim alabilirsiniz. Farklı sürüş modlarını kullanarak tarlanızın yapısına göre hareket edebilirsiniz. Dokenaga CORS sisteminin gerçek zamanlı harita ve konum bilgisi sayesinde tüm yüzeyi en doğru şekilde kullanabilirsiniz.

Doken ile modern tarım yöntemlerinizi daha fazla geliştirin

Doken AX3000 Otomatik Dümenleme Sistemi, çiftçilere verimlilik, zaman yönetimi ve maliyet tasarrufu gibi önemli avantajlar sunarak modern tarımın gereksinimlerine uygun bir çalışma modelini destekliyor. AX3000, benzersiz hassasiyeti ile traktörleri belirlenen güzergahta otonom bir şekilde yönlendiriyor. Bu süreç, tarım işlemlerinde yüksek doğruluk sağlarken girdi kayıplarını minimize ediyor.

İş gücü ve maliyet tasarrufu

Otomatik dümenleme sistemi, traktörleri belirlenen rotalarda otomatik olarak yönlendirdiği için iş gücünü optimize ederken iş maliyetlerini düşürüyor. Böylece çiftçilere zaman ve enerji tasarrufu sağlanıyor. Sistem, çeşitli dümenleme modları sunarak çiftçilere tarım işlemlerinde esneklik ve özelleştirme imkanı da tanıyor.

Çiftçi dostu kontrol paneli

Kullanıcı dostu 10.1 inç dokunmatik ekran ve harici dümenleme butonu, çiftçilere traktörü kolayca kontrol etme ve sistemi kullanma konusunda pratiklik sağlıyor.

Maliyet düşürme ve genişletilmiş kullanım

Opsiyonel yedek kurulum seti ve yazılım desteği ile ikinci traktöre cihaz aktarımı yapabilme imkanı, çiftçilere maliyet tasarrufu ve genişletilmiş kullanım olanağı sunuyor.

Tarla Yönetimi Fonksiyonları

Gerçek uydu görünümünde tarlayı kaydetme, işleme planı oluşturma ve geçmiş işlem kayıtlarına ulaşma gibi fonksiyonlar, çiftçilere tarım süreçlerini daha etkin bir şekilde yönetme imkanı tanıyor.

Doken AX3000 Otomatik Dümenleme Sistemi ile avantajlı özelliklerden faydalanın

Doken Teknoloji, Özdöken güvencesiyle kurulan yerli ve milli bir marka olarak farkını güçlü mühendislik ekibi ile ortaya koyuyor.

AX3000’nin öne çıkan diğer özellikleri:

 • Uzaktan bağlantı imkanı ile çiftçilerin sorunlarını hızlı bir şekilde çözebilme
 • Doken Teknoloji’nin sunduğu sorunsuz kapsama alanına ve uydu teknolojilerine 2 yıl boyunca ücretsiz erişim
 • 2 yıl boyunca ücretsiz Turkcell data hattı ile kesintisiz bağlantı imkanı

           Sadece 2024 model yazılıma sahip olan cihazlara özel yenilikler:

 • Engebeli arazide benzersiz performans
 • 0.1kmH gibi aşırı düşük, 20kmH gibi aşırı yüksek hızlarda benzersiz performans
 • Hafif ve küçük traktörler için dümenleme modu
 • Basitleştirilmiş ekipman kalibrasyonu (görsel verilecek)
 • Yenilenmiş Dümenleme Modları
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Uluslararası tarım fuarı AGROEXPO, 2024’te de kıtaları bir araya getiriyor

SONRAKİ HABER

Tarımın otomatik yol arkadaşı ATU 300 ile geleceğinizi güvence altına alın

BENZER HABERLER
Total
0
Share