Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Fırçayla değil, traktörle sanata dönüştü

İtalya’da yaşayan ve sıra dışı eserleriyle gündeme gelen ‘arazi’ sanatçısı Dario Gambarin, bu kez de ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso’yu resmetti. Ressamın 1907 tarihli oto-portresinden ilham alan Gambarin, portreyi traktörüyle çizdi.

Dünyaca ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso’nun portresi, fırçayla değil traktörle yapıldı. İtalya’nın Castagnaro kentinde İtalyan sanatçı Dario Gambarin, ünlü ressamın 50. ölüm yıldönümü için portresini yaptı.

Gambarin, Picasso’nun yüzünü tarlaya işledi. Portreyi yaparken traktör, tırmık ve saban kullandı. Picasso’nun portresi 25 bin metrekarelik bir alanı kaplıyor. İtalyan sanatçıya göre İspanyol ressamın en büyük portresi.

Bölgede bulunan araziler üzerine dev portreler çizmesiyle bilinen Gambarin, Kasım 2013’te eski ABD Başkanı John F. Kennedy’yi ölümünün 50’nci yılı vesilesiyle araziye resmedince ünlendi. Aynı yıl, pulluk ve tırmıklı bir traktör kullanarak 250 bin dönümlük arazi üzerine Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis’in portresini çizdi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Gübre fiyatları ne olacak?

SONRAKİ HABER

Deutz-Fahr'dan yeni traktör

BENZER HABERLER
Total
0
Share