Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Future ile maksimum verimin kapıları aralanıyor

Çiftçiler için iş yapmanın ayrılmaz bir parçası olan teknolojiye dayalı çözümler sunan Çelikel Future, tarım sektöründe çığır açıyor. Otomatik dümenleme sistemlerinden dronelere, robotik ve otonom sistemlere, uydu verilerine ve Lot (nesnelerin interneti) gibi yenilikçi teknolojilere kadar birçok alanda faaliyet gösteren Future, geleceği şekillendirmek adına tarımdaki potansiyel ihtiyaçları öngörüp yarının makinelerini tasarlamak için öncülük ediyor. Otomasyon ve inovasyonun birleştiği noktada tarım sektöründe dönüşümü gerçekleştiriyor. Future, tarım sektöründe geleceğin teknolojisini bugünden hayata geçirerek çiftçilere daha verimli, daha sürdürülebilir ve daha karlı bir tarım deneyimi sunuyor.

İnsan sınırının ötesinde çalışma doğruluğu

Son yıllarda tarım teknolojileri sürekli gelişip, iyileştirilse de insan kontrolünden kaynaklanan hatalar üretimin istenen verimliliğe ulaşmasını engelliyor. Bu sebeple insan sınırının ötesinde çalışma doğruluğu ve süresiz çalışabilen bir sisteme ihtiyaç duyuluyor. Future, otomatik dümenleme sistemi ile tarım araçlarında insan kaynaklı verim düşüşlerinin önüne geçerek verimliliği maksimum seviyelere çıkarma vizyonuyla ilerliyor. Otomatik dümenleme sistemiyle, traktörler ve tarım makineleri yarı otonom hale gelerek, daha önceden belirlenen güzergahta hareket kabiliyeti kazanıyor. Future otomatik dümenleme sistemi ile düz bir sürüş yeteneği kazanan araçlar, arazinin maksimum oranda işlenmesini sağlayarak verimliliği artırıyor.

Minimum hata payı ile yüzde 20 daha fazla hat oluşturma imkanı

Future, toprak işleme işlemlerinin daha doğru bir şekilde yapılmasına imkan tanıyor. Sistem, maksimum 2,5 santimetre sapma ile eşit aralıklı sıralar oluşturarak atlamaları ve çakışmaları en aza indiriyor. Çalışmalardaki girdi, yakıt ve işçilik maliyetlerinden tasarruf etmenin yanında aynı büyüklükteki alan üzerinde yüzde 20 daha fazla hat oluşturulmasına katkı sağlıyor. Future, toprağın doğru hatlar üzerinde işlenerek arazinin maksimum oranda kullanılmasına ve böylece daha fazla verim elde edilmesine olanak tanıyor.

Az efor, çok iş Future ile mümkün

Çelikel Future, yaptığı doğru dümenleme sayesinde yoğun ilaçlamadan dolayı oluşan verimsiz bölgelerin ve ürün kalitesindeki azalmanın önüne geçerken; ara açıklıktan dolayı ekim yapılmayan bölgelerin oluşmasına da engel oluyor. Dolayısıyla aynı metrekare üzerinde daha düzenli ve çok sıralar oluşturarak maliyetler azalıp, daha fazla üretim yapılmasında etkili oluyor. Future otomatik dümenleme sistemi, işgücü verimliliğinin artmasında da büyük bir yardımcı. Çelikel Future, operatörlerin daha az efor harcamasına olanak tanırken çalışma saatleri içinde çiftçilerin daha verimli bir şekilde faaliyette bulunmalarını destekliyor.

Future otomatik dümenleme sistemi; kullanıcısına birçok avantajı da beraberinde sunuyor:

1-Daha az makine kullanımı

Makine kullanımında yüzde 10, amortismanından yüzde 15 tasarruf

2-Gübreleme

Gübrelemede yüzde 20 tasarruf

3-Daha az kirlilik ve karbon emisyonu

Daha az makine ve yakıt kullanımıyla doğa dostu üretim

4-Yüksek verimlilik

İş verimliliğine yüzde 15 katkı

5-Yakıt tasarrufu

Yüzde 7 yakıt tasarrufu kazancı

6-Kontrollü trafik

Kontrollü trafik sayesinde toprak sıkışmasından yüzde 5 kar elde imkanı

7-İlaçlama tasarrufu

Yüzde 10 ilaçlama tasarrufu

8-Daha az stres ve yorgunluk

Sürücünün stresini azaltarak, sürüş konforuna destek

9-Gece sürüş yeteneği

Gece çalışmalarıyla esnek zamanlı faaliyetler

10-Tüm modellere uyumlu sistem

Kompakt tasarımlı Future, eski ya da yeni nesil tüm traktör modellerine uyumlu

Eğimli arazilerde mükemmel hassasiyet

Çelikel Future, arazi eğimini sistem içerisinde yer alan gelişmiş elektronik sensörler sayesinde tanıyarak stabil performansla çalışmaya devam ediyor. Arazi düzeltme fonksiyonu, (traktör hangi eğimde olursa olsun) uydu haberleşme sisteminin konumu ile traktör merkez noktasının zemindeki gerçek konumu arasındaki farkı hesaplıyor. Bu sayede engebeli alanlarda boşluk bırakma ve üst üste binmelerin önüne geçiyor.

Otomatik U dönüşü

Future, tarlada sıra dönüşlerinde sistemi durdurmadan otomatik bir şekilde en kısa mesafede giriş yapılabilmesini sağlıyor. Future’nin gelişmiş navigasyon sistemi; manuel şekilde dönüş yaparken bile 3-5 metre aralığında, hatta düz bir şekilde giriş yapabiliyor.

Hızlı kurulum

Otomatik dümenleme sistemi, hızlı kurulumu ve kolay kalibrasyon yeteneği ile de öne çıkan Future, çoğu tarım aracına 40 dakikadan daha kısa sürede tam olarak kurulabiliyor. Çelikel Future, 15 dakika gibi az bir sürede kalibre edilebilen bir ssistem olarak karşımıza çıkıyor.

Future otomatik dümenleme sistemi 5 parçadan oluşuyor.

Kontrolü Kolay Elektrikli Direksiyon

Kullandığı direksiyon sistemiyle tüm traktörlere uyum sağlayabilecek şekilde üretilen Future, üstünde yer alan güçlü motoru sayesinde zorlu tarla koşulları ve agresif sürüş modlarında yüksek performans ile çalışıyor. Ayrıca dayanıklı, yüksek torklu direksiyon simidi, hatlara hızlı ve güvenilir bir şekilde giriş sağlıyor. Direksiyonu üzerinde yer alan açma kapama sistemi, istenildiği zaman manuel sürüşe geçmeye olanak tanıyor. 

Sarsıntı, titreşim ve düşmeye karşı dayanıklı 10,1” dokunmatik konsol

Future üzerinde kullanılan endüstriyel konsol android tabanlı bir işletim sistemine sahip. Çalışma ortamı göz önünde bulundurularak; sarsıntı, titreşim ve düşmeye karşı dayanıklı. Otomatik dümenleme sistemi, sağlam yapısı sayesinde toz ve her türlü çevresel koşuldan etkilenmeyecek şekilde tasarlanıyor. Tabletin içinde kullanılan Android 6,01. sistemi internete bağlı olduğu her an kısa sürede güncellenebiliyor.

Futurnav1.0 yazılımı

Future otomatik dümenleme sisteminin kullanıcı dostu arayüz tasarımı, FutureNav 1.0 yazılımı ile destekleniyor. FutureNav 1.0 yazılımı, arazide karşılaşılan tüm zorluklara çözüm olma amacı ile geliştiriliyor. Saha operasyonlarına ait tüm işlemleri kontrol etmek ve doğru bir şekilde yürütmek için tasarlanan: FutureNav 1.0 yazılımı, inovasyonun gücünü gösteriyor.

Arka kamera

Maksimum güvenlik ve tam operasyonel kontrol için geniş görüş alanına sahip, yüksek çözünürlüklü kamerası sayesinde operatörün konfor alanı genişliyor.

Jiroskop açı sensörü ile kolay kalibrasyon

Sistemin ergonomik ve uyumlu yapısı, kurulumunu basit ve pratik hale getiriyor. Otomatik dümenlemenin özel bir düzene ihtiyaç duyulmadan tekrarlanan sökme ve takma işleminden sonra devreye alma ve kalibrasyona ihtiyaç duymadan çalışıyor. Future ayrıca tüm traktör modellerine kısa sürede ve kolayca montajlanabiliyor.

Doğru konumlandırma için 5 farklı uydu haberleşme sistemi

Future otomatik dümenleme sistemi, birden fazla düzeltme kaynağı ve GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU ve QZSS isimli beş uydu takımı ile çalışıyor. Entegre 4G modemi ile DGPS ve RTK düzeltmelerine sorunsuz bir şekilde bağlanıp; L-bant özelliği sistemin RTX® (opsiyonel) uydu düzeltmeleriyle güvenilir bir şekilde çalışıyor. Ayrıca engebeli arazilerde bile arazi dengeleme teknolojisi sayesinde, traktörün yalpalamasının önüne geçerek zorlu arazilerde bile yüksek doğruluk sağlıyor.

Future otomatik dümenleme sistemi farkları

1-7/24 destek

Teknik ekibin uzaktan desteğiyle sorunlara hızlı çözüm

2-Çift sim kart

Çift sim kartın sağladığı kesintisiz veri hizmeti

3-Tek anten

Tek anten ile makineler arasındaki veri aktarımında zaman tasarrufu

4-Gelişmiş yazılım

Gelişmiş foksiyonel özellikli kolay kullanımlı arayüz tasarımı

5-Sabit ücret yok

Taahhütsüz Future otomatik dümenleme sistemi ile maliyet kazancı

6- Çoklu ekim modu

Sekiz farklı ekim moduna sahip, tek otomatik dümenleme sistemi

7-Matkapsız montaj

Orijinal aksamı delmeden, zarar vermeden kolay montaj 

8- Diğer sistemlerden veri transferi

Geçmişe dönük verilerin Future sistemine kolay aktarımı

Türkiye’nin en güçlü teknik destek ekibi

Future konusunda uzman teknik destek birimiyle, kullanıcılarının sahada karşılaşabilecekleri sorunları en hızlı ve en etkin şekilde çözebilmek için 7/24 uzaktan teknik destek verecek şekilde faaliyet sürdürüyor. Future saha ekibi, en hızlı hizmeti sunabilmek adına 160’dan fazla bayi ve servis noktasında konumlanıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Mayıs ayında 8.511 adet traktör satışı gerçekleşti

SONRAKİ HABER

Kindhelm, geleceğin tarımını şekillendiriyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share