Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Hattat Traktör, Türkiye’nin ilk özel sektör Bump Track Test Merkezi’ni açtı

Hattat Traktör, Tamtest iş birliği çerçevesinde yeni Bump Track Test Standı’nın açılışını gerçekleştirdi. Hattat Traktör Fabrikası’nda bulunan Bump Track Test standında artık 10 ton üzeri tüm römork zirai kredilendirme ve traktörlerin AR-GE ömür testleri yapılacak.

Hattat Traktör, Tekirdağ Çerkezköy’deki fabrikasında Tamtest iş birliğinde römork zirai kredilendirme ve traktör sağlamlık testlerini yapmak üzere Türkiye’nin ilk özel sektör “Bump Track Test Standı”nın açılışını gerçekleştirdi. 10 ton sınırı üzerindeki römorklar için oldukça büyük önem taşıyan standın açılışına Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Tarım Alet ve Makine Test Merkezi’nin Müdürü Meltem Deniz Can, Bölüm Şefi Dr. Barış Özgür Koçtürk, Hattat Traktör Genel Müdürü Tunç Doğan ve şirket yöneticileri katıldı.

Hattat Traktör’den bir ilk…

Türkiye’de römorklar için en kapsamlı Bump Track testinin Ankara’da bulunan Tarım Alet ve Makine Test Merkezi Müdürlüğü’nde bulunduğuna ancak burada yalnızca 10 tona kadar olan römorkların test edilebildiğine dikkat çeken Hattat Traktör yetkilileri, açılan yeni stantla beraber 10 ton sınırı üzerindeki tüm römorkların test edilebileceğini açıkladı. Ayrıca yetkililer standın üretici firmaların tamamı tarafından kullanabileceğini de ekledi. Hattat Traktör tarafından Türkiye’de bir ilk olarak sunulan test standı, açılışın hemen ardından faaliyete geçti. 10 ton üzeri tüm römork zirai kredilendirme ve traktörlerin AR-GE ömür testlerinin yapılabileceği test standındaki deneyler zirai kredilendirme testlerinde geçerli olacak. Testler TAMTEST yetki ve iş birliğiyle yapılacak.

Yeni yatırımlar

Türkiye’de bulunan üreticilerin ihtiyacını karşılamak üzere açılan stant hakkında konuşan Hattat Traktör Genel Müdürü Tunç Doğan, 2022 hedeflerini geliştirdiklerini belirtti ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kalite faaliyetlerine yapmış olduğumuz yeni yatırımlar, nitelikli iş gücü ve modern fabrika sistemi sayesinde tarım sektörüne en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz.”

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Erkunt Traktör’ün kurucusu Zeynep Erkunt Armağan, hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

İstanbul, Türkiye’nin Tarım Makineleri ve Teknolojileri Sektöründeki İlk B2B Fuarı’na Ev Sahipliği Yapacak!

BENZER HABERLER
Total
0
Share