Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

JCB Kleiner Teleskopik Yükleyici ile dar alanda üstün performans

Dünya genelinde iş makineleri sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan JCB, Kleiner Teleskopik yükleyici serisinde bulunan 514-40, yalnızca 1,80 m kabin yüksekliği ve 1,56 m genişlik ile bugüne kadarki en küçük teleskopik yükleyiciyi pazara sunuyor.

Yeni JCB 514-40 teleskopik yükleyici, 1,80 metre kabin yüksekliğine ve 1,56 metre genişliğiyle dar alanlarda uygun çalışma performansını sunuyor. Teleskopik yükleyici, 66,9 Nm tork sağlayan 18,4 kW/24,7 hp ve 1,1 litre üç silindirli bir dizel motorla çalışıyor. Motor, Avrupa Birliği emisyon standardı olan Stage 5’i dizel partikül filtresi veya AdBlue gerektirmeden karşılıyor. Hidrostatik Bosch şanzıman, iki kademeli bir Linde motoru ile çalışıyor. Böylece maksimum 15 km/s sürüş hızı sağlıyor.

Çok yönlü kullanım

JCB 514-40, teleskopik yükleyicinin maksimum yükleme kapasitesi 1.400 kg olurken maksimum kaldırma yüksekliği 4.00 metre olarak veriliyor. Makine tam aralıkta 525 kg kaldırılabiliyor. Boş teleskopik yükleyici ise 2.695 kg ağırlığında ve JCB’ye göre önceki 516-40 modelinden yüzde 17 daha yüksek bir güç-ağırlık oranına sahip. 514-40 teleskopik yükleyici, kendi ağırlığı nedeniyle bir araba römorkunu da taşıyabiliyor. Teleskopik yükleyici; yeni, hafif ve hızlı değiştirilebilir bir çalışma modeli sunuyor. JCB 514-40, hareketli çatal veya 0,41 metreküplük bir kova ataşmanıyla donatılabiliyor. Ek ataşmanların monte edilebilmesi için yükleyici ayrıca çift destekli yardımcı hidroliğe de sahip. Lastikler söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli endüstriyel ve çim lastikleri bulunuyor.

Küçük ve rahat

JCB’ye göre kabin, 516-40’tan yüzde 20 daha büyük ve rakip modellerden 200 mm daha geniş. Bu, sürücüye rahat bir çalışma ortamı sağlar ve geniş cam alanı, dört lastiğin de iyi bir şekilde görülebilmesini sağlıyor. Ergonomik kontrollerin düzeni, 514-40’ı kullanımı kolay bir makine yapmak için tasarlandı. JCB, teleskobik yükleyiciyi standart olarak 7 pimli soketli 50 mm’lik bir çeki demiri, geri vites alarmı, farlar, JCB’nin patentli yük kontrol sistemi ve LiveLink Lite telematik sistemi ile donattı. LED çalışma lambaları ve sarı dönen bir tepe lambası opsiyonel olarak mevcut bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Gübre ve yem fiyatları sabitlendi</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>ÇKS başvuruları için yarın son gün!</strong>

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share