Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

JCB, yeni 457 S lastikli yükleyici modeli ile çiftlik işlerinde pratiklik sunuyor

JCB, yeni geliştirdiği 457 S modeliyle tarım alanındaki ürün yelpazesini genişletiyor. Makinenin standart HT döner kolu ve 3,1 m3 ile büyük toprak yükleyicisi 16.100 daN’lik (dekanewton) yüksek bir koparma kuvvetinde olurken makinenin kaldırma yüksekliği ise 4.30 metreye ulaşıyor.

İngiliz üretici JCB, 457 S modeliyle tarım alanındaki ürün yelpazesini genişletiyor. Tarımda kullanılan tekerlekli yükleyicilerde JCB uzun bir geçmişe sahip olarak pazarda yer alıyor. 1997’de İngiliz üretici, Almanya’da tarım için özel olarak donatılmış ilk tekerlekli yükleyici olan Farm Master 414S’yi tanıttı. 2023 yılında pazara sunulan 457 S, o zamandan beri birkaç modeli içerecek şekilde dallanan bir aile ağacındaki en yüksek performanslı ürün olarak öne çıkıyor.

Yükseği hedefleyin

JCB, tarım tekerlekli yükleyicileri ile yalnızca merkezi Z kinematiğine sahip klasik tekerlek yükleyicisi döner kolunu değil, aynı zamanda HT olarak adlandırılan döner kolu da sunuyor: Standart HT döner kolu ve 3,1 m3 ile 457 S’nin büyük toprak yükleyicisi 16.100 daN’lik (dekanewton) yüksek bir koparma kuvvetine ulaşıyor. Makinenin kaldırma yüksekliği ise 4,30 metrede bulunuyor. Tekerlekli yükleyici, yüksek kaldırma koluyla, her durumda alet dönme noktasında olmak üzere tekrar 4,80 metrelik bir kaldırma yüksekliğine kadar uzanıyor. Ayrıca üstte alet silindirleri bulunan iki paralel döner kolu sayesinde daha pratik bir iş modeli sunuyor. JCB, yeni amiral gemisinin mafsallı devrilme yükünü yaklaşık 10,5 ton olarak belirtiyor.

Belirtilen bu özellikler JCB 457 S lastikli yükleyicinin güçlü malzeme taşıma için büyük kepçeler ve ağır ataşmanlar için tasarlandığı anlamına geliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>ZY Elektrikli Traktör, tip onay belgesi aldı</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Krone Group, büyüme hacmini 2022 mali tablosuyla kanıtladı</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share