Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

John Deere, influencerları gelişmiş teknolojisi ile buluşturuyor

Tarım makineleri üreticisi John Deere, traktörler ve biçerdöverler için yeni bir seçenek sunuyor. 2025 yılından itibaren belirli ürün modellerinin kabinlerine, influencerlar için kamera sistemi geliştirecek. Bu sayede influencerlar kabinden hızlı ve profesyonel bir şekilde raporlama yapabilecek.

John Deere, sürekli büyüyen ve gelişen tarım sektörüne yenilik getirmeye devam ediyor. Influencerlara, makinelerinin yer aldığı videoların profesyonelliğini artırmak için yeşil ve sarı olarak kabin içi video paketi sunuyor. John Deere, yeni donanım paketini “IntelliStream” olarak adlandırıyor ve diğer ürünlerin yanı sıra, beş adede kadar kamera, geliştirilmiş aydınlatma için iki yuvarlak ışık ve iyi bilinen StarFire antenine monte edilebilen ekstra güçlü bir WLAN modülünden oluşuyor. Yazılımın akıllı telefon veya yerleşik ekran aracılığıyla kontrol edilebilmesi için her şey JDLink sistemine bağlanıyor.

John Deere gelişmiş teknolojisi ile sektöre yenilikçi bir bakış açısı getiriyor

Oldukça geliştirilmiş olan bu sistemde, makinelerde ön camın hemen önüne bir kamera yerleştiriliyor. Kameraya göre bir ışık, ön kameranın kendi ışığını sağlaması ve ışığın görüşü engellememesi için yukarıdan aşağıya katlanabilir bir sistem oluşturuluyor. Diğer dört kamera ise kabinin köşe sütunlarında yer alıyor. Oldukça dikkat çeken görünümünde, yeni G5’in dokunmatik ekranı standart olup, 5G alımını da garanti ediyor. İlgili kişilerden gelen soruları görüntüleyebilmek için de traktör ve ataşmana ait tüm veriler Twitch modunda gizlenebiliyor. Ayrıca ultimate paket ile traktör uzaktan kontrol ediliyor. Sürücü tarafından belirlenecek katkı karşılığında, Twitch kullanıcıları bir yardımcı gönderebiliyor ve traktörü 15- 120 saniye arasında bir mesafeden kendilerinin yönlendirmesine izin veriliyor. Bu özelliklerin yanında John Deere erişim güvenliğini de oldukça önem veriyor. Güvenlik nedeniyle, traktör kamusal alana girdiğinde yazılım engelleniyor, ancak yolda sürüş sırasında akış devam ediyor. Kullananlar yalnızca tarlada veya çiftlikte ayar yapabiliyor. Yüz önleme yazılımı ile de aynı zamanda yoldaki insanların tanınmaması sağlanıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Karataş Traktör, pazarda daha iyi bir yer edinmek istiyor

SONRAKİ HABER

“Traktör beygirlerinin artışıyla son 2 yıldır büyük tarım makineleri üretmeye başladık”

BENZER HABERLER
Total
0
Share