Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

John Deere “IPSO Tarım” güvencesiyle faaliyetlerine devam ediyor

John Deere’ın Türkiye distribütörlüğünü üstlenen IPSO Tarım, tarım makineleri pazarındaki çalışmalarına başladı. John Deere Türkiye’den IPSO Tarım’a dönüşümü kısa süre içerisinde tamamladıklarını belirten IPSO Tarım Genel Müdürü Özgür Barış Eryüz, “Öncelikli hedefimiz her ölçekte çiftçilerimizi kapsayabilmek ve onlara kesintisiz hizmet sunabilmektir” dedi. Yeni ürünlerle ilgili de açıklamalarda bulunan Eryüz, John Deere ile rekabet etmeyen alanlarda farklı markaların satışını yapabileceklerini söyledi

IPSO Agricultura’nın kardeş şirketi IPSO Tarım, 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren John Deere’ın Türkiye distribütörü olarak faaliyetlerine başladı. Kısa süre içerisinde de bayi dönüşümünü tamamlayan firma, John Deere gömleğini üzerinden çıkarmadan kaliteli ve güvenilir hizmetleriyle çiftçilerin yanında yer almaya devam ediyor. Profi Traktör Türkiye olarak Genel Müdür Özgür Barış Eryüz ile bir araya gelerek, IPSO Tarım’ın Türkiye’deki yatırımını ve planlarını konuştuk.

Özgür Barış Eryüz – IPSO Tarım Genel Müdürü

IPSO Tarım, Türkiye’de faaliyetlerine başladı. Öncelikle IPSO Tarım’ı tanıyabilir miyiz?

IPSO Tarım, 1906 yılında kurulan Groupe Monnoyeur şirketine bağlı olarak 25 yıldır Romanya, Macaristan ve Hırvatistan’da faaliyetlerine devam eden IPSO Agricultura’nın kardeş şirketidir. Aynı zamanda IPSO, John Deere’in Avrupa’daki en büyük bayisidir. Avrupa’nın en büyüğünün Türkiye’de faaliyet göstermesi, John Deere’ın Türkiye’ye vermiş olduğu önemi bir kez daha göstermiştir. 1906 yılında Fransa’da kurulan Grup Monnoyeur, inşaat, tarım, enerji, istif makineleri ve bilişim alanında faaliyet göstermektedir. Şirket, 2,3 milyar Euro yıllık geliri, 6.200 çalışanı ile 13 ülkede çalışmalarını sürdürmektedir.

IPSO’nun Türkiye ile ilgili planları ve yatırımları nelerdir?

IPSO Tarım olarak, öncelikli hedefimiz her ölçekte çiftçilerimizi kapsayabilmek ve onlara kesintisiz hizmet sunabilmektir. IPSO, Avrupa’da adeta bir tarım market gibi, profesyonel çiftçilerin her ihtiyacını karşılayacak ürünleri onlara sunmaktadır. Firmamızın ana markası yine John Deere olacak şekilde; IPSO Tarım, John Deere ile rekabet etmeyen alanlarda farklı markaların satışını gerçekleştirebilir. Buradan çiftçilerimize şu müjdeyi de iletmek isterim. Önümüzdeki günlerde alternatif bir ya da birkaç traktör markası ile çalışmak konusunda John Deere ile mutabık kaldık. En kısa zamanda bu markayı da üreticilerimiz ile buluşturmak istiyoruz.

John Deere, IPSO Tarım ile yeni bir yapılanma içerisine girdi. Böyle bir yapılanmaya neden ihtiyaç duyuldu. Bu yeni yapılanmadan bahseder misiniz?

John Deere tarım sektöründe dünyanın 1 numarası olmakla birlikte, gelecekte yalnızca bir tarım firması olmaktan ziyade, bir teknoloji firması olma yolunda hızla ilerlemektedir. Bu doğrultuda, ekipman satış ve pazarlama faaliyetlerini alanında profesyonel ekiplere devretmekteler. Bu bağlamda, IPSO Tarım Türkiye faaliyetlerine 1 Eylül 2020 itibariyle başlamış oldu.

Çiftçilerimiz bundan sonraki süreçte John Deere markasında neler yaşanacağını merak ediyor. Yeni distribütör IPSO Tarım ile John Deere Türkiye’de neler değişecek?

IPSO Tarım ile John Deere artık eskisinden de daha yoğun bir şekilde Türkiye faaliyetlerine devam edecek. İzmir’de bulunan yedek parça depomuz IPSO Tarım tarafından devralındı ve hiçbir kesinti olmadan faaliyetlerine devam ediyor. Ayrıca IPSO’nun Avrupa’da bulunan yaygın yedek parça ağı ve geniş stok kapasitesi ile kesintisiz bir şekilde ürünlerimiz ve yedek parçalarımız çiftçilerimize sevk edilecektir.

Geçmiş dönemde hali hazırda bir bayi yapılanmanız vardı. Bu yeni yapılanmayla beraber bayilerde herhangi bir değişim yaşanacak mı? Yoksa mevcut bayilerle yola devam edilecek mi?

Türkiye’deki bütün bayilerimiz bölgelerinin en donanımlı ve gelişmiş bayileri olup, John Deere kalitesini bu bayilerimizle birlikte çiftçilerimize kesintisiz bir şekilde sunmaya devam edeceğiz. Öte yandan, gelecekte bir fırsat ya da gereklilik görülmesi halinde IPSO Tarım ülkemizde kendi şubelerini de açabilecektir.

Traktör pazarı son 2 yıla oranla hareketli bir sezon geçiriyor. Bu sezonda IPSO Tarım olarak çiftçilere sunacağınız ilk yenilik ne olacak?

Çiftçilerimize son teknoloji ürünleri sunmaya devam edeceğiz. Bir başka önemli müjdemiz ise bu konuda olacak. IPSO Tarım, Türkiye’de ilk olmak üzere, artık daha çevre dostu ve gelişmiş teknolojilere sahip olan John Deere Stage 5 traktörlerini Türkiye pazarına sunmuş olacak. Firmamız pazarın en gelişmiş ve en teknolojik John Deere Stage5 motorlu 5E ve 5M serisi traktörlerini ithal etmeye devam edecektir. Ayrıca, yakın zamanda John Deere yeni 6M serisini çiftçilerimizle buluşturduk. Segmentinde rakipsiz manevra kabiliyeti, görüş açısı ve eşsiz kaldırma kapasitesine sahip yeni 6M serisi, 120 hp’den 195 hp’ye kadar olan farklı model seçenekleriyle pazarda hızlı bir şekilde satışlarına başlamıştır.

Eklemek istedikleriniz nelerdir?

Çok verimli topraklara sahip olan ülkemizde her çeşit tahıl, mısır, çeltik, zeytin, stratejik öneme sahip pamuk, sayısız meyve ve sebze çeşidi yetişmektedir. Üreticiler, traktörün yanında birçok ekipman kullanmaktadırlar. Bu veriler ışığında çiftçilerimiz IPSO Tarım bayilerinden çok geniş bir yelpazeye sahip tarım makineleri ve ekipmanları bulabilecekler. Bu organizasyon ülkemiz için çok yeni ve tarım sektöründe ilk kez kullanılacak. Birçok ünlü ve kaliteli marka IPSO Tarım çatısı altında bulunacak. Bu vesile ile her türlü olumlu ya da olumsuz şartlarda üretmeye devam eden ve ülkemizin kalkınmasında önemli bir yeri olan değerli çiftçilerimize saygılarımızı sunuyoruz.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TürkTraktör, New Holland ve Case IH ile pazar liderliğini 14. yıla taşıyor

SONRAKİ HABER

Tümosan 5200N serisinden hızlı ve ekonomik çözümler

BENZER HABERLER
Total
0
Share