Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

John Deere, yeni toprak işleme ekipmanını tanıttı

John Deere, ST modelleriyle, geleneksel toprak işleme sistemi ile toprak işlemesiz makineler arasında entegre olan ve 2023 sonbaharında kullanıma sunulan yeni bir toprak işleme ekipman serisini tanıttı.

Tarım sürecinde ilkbaharda şerit şeklindeki sürülmüş toprakta ekimi yapılır. Jonh Deere bu aşamada kullanılacak 5 farklı modelden oluşan ST serisini tanıttı. 12 veya 16 sıralı ve 76 cm sıra aralığına sahip üç noktalı bağlantı için iki adet ve 12, 16 veya 18 sıralı yarı monteli versiyonlar çiftçilere kolay bir ekip süreci sağlayacak.

Kaliteli malzeme ve teknoloji toprağın verimini artırıyor

ST modelleri ile 50, 56 veya 76 cm sıra arası mesafeler de çalışmak mümkün oluyor. Yaklaşık 10 ton kuru gübre kapasiteli bir gübre tankı da entegre ediliyor. Paslanmaz çelikten imal edilen dozajlama üniteleri ile sıralara giden besleme hatlarındaki tıkanıklıkları algılayan sensörler standart bir şekilde sunuluyor. Bununla birlikte, tüm varyantlar için, üçüncü taraf tedarikçilerden alınan bileşenler aracılığıyla gazlı amonyak ile kullanım da mümkün oluyor.

Kuru gübre kullanırken 10 km/h çalışma hızı

Ekipmanı kullanan çiftçiler, kuru gübre ile kullanımlarda 10 km/h çalışma hızına kadar çift diskli bir pulluk veya daha çok sıvı gübre uygulamaları ve 28 cm’ye kadar çalışma derinlikleri için tasarlanmış bir ayaklı pulluk arasında seçim yapabiliyor. Ayrıca ekipman da opsiyonel olarak tekerlekli sepetlerin karıkların aşağısına doğru bastırılma özelliği de bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Schaeffler, traktörler ve tarım makineleri için rulman çözümlerini piyasaya sürdü

SONRAKİ HABER

Türkiye’nin yüzde 16’lık tarım arazisi depremden etkilendi

BENZER HABERLER
Total
0
Share