Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

John Deere’nin Hassas Tarım Çözümleriyle Geleceğiniz Güvende

Ürettiği çözümler ile tarım sektörüne önemli katkılar sunan John Deere, Hassas Tarım teknolojileriyle çiftçilerin verimliliklerini artıracak adımlar atıyor. John Deere Hassas Tarım teknolojileriyle yıl boyunca çiftçilik operasyonunuzu planlamanıza, izlemenize, bu süreci en iyi şekilde yürüterek doğru analizler yapmanıza yardımcı oluyor.

John Deere hassas tarım teknolojileri, çiftçilere ve traktör kullanıcılarına önemli avantajlar sağlıyor. Bu avantajlar arasında en dikkat çekenler ise, üretim verimini artırmak, finansal yönetimi ve sürdürülebilirliği güçlendirmek oluyor. John Deere’ın dümenleme sistemi, kontrol ekranı ve hassas tarım teknolojileri tarlalarınızın bireysel ihtiyaçlarını karşılamak ve ekin verimini en üst düzeye çıkarmak için tohum, gübre, kimyasallar ve girdilerin optimize edilmesinde fayda sağlıyor. Böylece maliyet hesabı daha doğru bir şekilde yapılabilirken makine kullanımı ve şirket girdileri hakkında önemli bilgiler elde edilebiliyor. Hassas tarım uygulamaları; daha sürdürülebilir çiftçilik yönetimiyle yakıt tüketimi, gübre ve kimyasallar gibi girdilerin aşırı uygulamasını önemli ölçüde azaltabilir.

Teknoloji Yardımıyla Hassas, Güçlü Ve Zaman Optimizasyonlu Üretim

John Deere Hassas Tarım Teknolojileri; kılavuz çözümleri, otomasyon sistemleri ve tarım alanına göre özel çiftlik yönetim uygulamalarında fayda sağlıyor. Böyle üretimde verimlilik odaklı sürdürülebilir bir yöntem elde edilebiliyor. Hassas tarım, çiftçilik yönteminizin verimliliğini artırmaya yönelik pek çok fırsat sunuyor. Kılavuzluk çözümleri ise tarladaki sıralarda herhangi bir atlama ve çakışma olmadan, her seferinde eller tamamen serbest şekilde aynı izleri takip edebiliyor. Otomasyon sistemleri, makine performansınızı optimize etmenize ve maliyetli hataların ortadan kaldırmanıza yardımcı oluyor. Araziye özel çiftlik yapılanmasıyla değişken oranlı haritalar oluşturarak büyüme ve verimi artırmak için tarlanızın her bir alanını tek tek yönetebilirsiniz. John Deere Hassas Tarım Teknolojileri sadece John Deere traktör ve ekipmanlara değil, tarım sektöründeki farklı marka tarım ekipmanlarına da başarılı bir şekilde uyarlanabiliyor.

John Deere, tarımda başarının sırrı için 2 ana akıllı tarım bileşeni sunuyor

Tarlada akıllı tarım yöntemlerini uygulamak için tek ihtiyacınız olan bir alıcı, ekran, StarFire uydu alıcıları, John Deere’nin dünya çapındaki kendi referans istasyonlarını kullanarak en doğru sinyal doğruluğunu sunuyor. Yüksek doğruluk oranına sahip veriler traktörde kullanılan sezgisel dokunmatik hassasiyete sahip ISOBUS uyumlu ekranlardan kolaylıkla takip edilebiliyor. ISOBUS ile tüm görevleri tek bir ekrandan kontrol edebilirsiniz. Kabin içerisindeki kablo ve ekran karmaşasını azaltabiliriz. Ekipmanı hassas bir şekilde kontrol ederek dokümantasyon yapabiliriz. Değişken oranlı uygulamalar ve bölüm kontrollerini de yine bu ekranlar üzerinden gerçekleştirebiliriz. Ayrıca ekrandaki menüler, kişiselleştirilebilir özellikte olurken kullanıcı odaklı kolay bir kullanım sunuyor.

John Deere akıllı tarım yöntemlerinin 2 ana bileşeni

  • StarFire alıcılar
  • Akıllı ekranlar

Hassas Tarımın Öncüsü Olan John Deere, Autotrac İle 20 Yıldır Kılavuzluk Ediyor

En temelden gelişmiş sistemlere, makine kılavuzluğundan otomasyon kılavuzluğunu uygulamaya kadar, en yeni John Deere makinelerinden her markadan eski makinelere kadar sahada kendini kanıtlamış AutoTrac Otomatik Dümenleme sistemi, geniş bir tarım nüfusunun daha kârlı ve sürdürülebilir şekilde çalışmasını sağladı. AutoTrac maksimum hassasiyet, verimlilik ve kullanım konforu elde etmek için traktör ve ekipman kombinasyonunu mükemmel bir ekibe dönüştürüyor. AutoTrac, tarladaki eksikleri ve fazlalıkları azaltıyor, böylece girdi maliyetlerinin ve yakıt tüketiminin azalmasına katkı sağlarken daha hızlı çalışma sitilinde etkili bir oyuncu oluyor. Uygulamaya bağlı olarak girdi maliyetlerinde %8’e varan tasarruf elde edilebilirken, üretkenlikte %14’e varan artış görülebiliyor.

ATU 300 ile Karma Filolar İçin Otomatik Direksiyon Kontrolü

Makine kılavuzluk sistemlerine öncülük eden John Deere, Basit manuel kontrolden tam otomatiğe kadar eksiksiz bir entegre kılavuzluk sistemleri yelpazesi sunuyor. Eğer filonuz farklı markalar içermekte ise; John Deere kılavuzluk işlevlerinin avantajlarından yine de faydalanabilmeniz için diğer markalar ile ilgili de çözümler de sunulmaktadır. John Deere’ın AutoTrac Universal 300 direksiyon seti, daha hızlı hat alımı, daha az gürültü ve daha entegre bir tasarımla tarım sektöründe faaliyetlerini sürdüren üreticilere pratik ve kolay kullanım avantajı sağlıyor. Performansı kanıtlanmış, birçok markaya uygun otomatik direksiyon çözümü olan AutoTrac Unıversal 300, eski John Deere modellerinden alternatif markalara kadar 600’den fazla makinede uygulanabiliyor. ATU 300 birimi, 30 dakikadan kısa sürede makineden makineye kolayca aktarılabiliyor. Kurulum ve kullanım kolaylığının yanı sıra oldukça sağlam ve güvenilirdir ve açık kabine sahip traktörlerde de kullanılabiliyor. ATU 300, diğer evrensel sistemlerden daha yavaş şekilde 0,5 km/sa’da çalışma gerçekleştirilebilmesini sağlıyor.

ATU 300 avantajları

– Karışık filolarda Premium John Deere kılavuzluğu

– 30 dakikadan az makineden makineye aktarma süresi

–0,5 km/sa minimum hız

– Su ve toza dirençli yapı

– Daha hızlı hat entegrasyonu

John Deere Tarımsal Yönetim Sistemleri (AMS)

Global ölçekte etkili olan gelişmeler tarım sektöründe de hızlı sonuçlara varılmasında rol oynamaktadır. Teknoloji ve sayısallaştırma, operasyonel verimliliğin optimize edilmesinde ve ürün ve ekinlerin kalitesini maksimuma çıkarma konusunda kilit bir önemde bulunmaktadır.

Hassas Tarım Teknolojilerinde John Deere’yi Seçmek İçin Öne Çıkan Nedenler John Deere, kolay kullanıma sahip sistemlere sahip olduğundan kısa bir eğitim sürecinden sonra hızlı bir şekilde tarımsal çalışmalara başlanabilir. Hassas tarım teknolojilerine farklı bileşenler sorunsuz bir şekilde entegre edilmiştir ve diğer makine markaları için de çözümler bulunuyor. Net menüler içeren basit ara yüzler, özel akıllı tarım verilerinizi daha iyi anlamanıza, karar verme mekanizmanızı ve uzun vadeli kârlılığınızı iyileştirmenize yardımcı oluyor. Tüm bileşenler birbirinin yerine kullanılabilir ve makineniz yeşil ve sarı olmasa dahi John Deere Hassas Tarım teknolojisinden faydalanılabilmektedir.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Aküzüm New Holland 3S Plaza Kars’ta açıldı

SONRAKİ HABER

Graftek, Trimble Agriculture ile tarım sektöründe öncü bir rol üstleniyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share