Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Konya’dan dünyaya açılan kapı: Tarımsan

Toprak hazırlama ve ara çapa makineleri üreten Tarımsan, sulama grubuna da adım atarak damlama serme ve toplama makinesi üretimine başladı. Ürün ağını genişleterek ihracat yaptığı ülke sayısını 25’e çıkaran firma, Türk ve dünya çiftçilerin istekleri ve talepleri doğrultusunda ürünlerini geliştiriyor

Türkiye’nin en fazla tarım alanına sahip şehirlerinden biri olan Konya’da tarım makineleri alanında yerli üretim yapan Tarımsan, çiftçi ihtiyaçlarına doğrultusunda gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarıyla ürünlerini geliştiriyor. Geçtiğimiz yıl yeni fabrikasına taşınan firma, her geçen gün ürün çeşitliliğini artırıyor. Üretiminde kaliteden asla taviz vermeyen ve müşterilerine toprak hazırlama ve ara çapa makineleri grubunda rotovatör, gobley, frezeli çapa ve çizer toprak patlatma ürünlerini sunan Tarımsan, geçen yıl itibariyle sulama grubuna giriş yaparak damlama serme ve toplama makinesi üretmeye başladı.

Tarımsan Genel Müdürü Şaban Büyükeken

Türkiye’nin en büyük rotovatörü

Çiftçi ihtiyaçları ve istekleri göz önünde bulundurularak üretim yaptıklarını ifade eden Tarımsan Genel Müdürü Şaban Büyükeken, çiftçinin ne istediğini bilerek üretim yapmanın öneminden bahsederek şunları söyledi: “İşimizi seviyoruz. İşimizi sevdiğimiz için de kalitemizden asla taviz vermeden üretimimize devam ediyoruz. Şu anda ürün portföyümüzde toprak hazırlama ve çapa makineleri ürün grubu üzerine yoğunlaştık. Bu kapsamda Türkiye’nin en büyük (6 metre) katlanır rotovatörünü ürettik. 2019 yılı itibariyle bu ürünümüzün seri üretimine de başladık. Bazı ürünlerimizde çiftçilerden aldığımız geri dönüşler neticesinde dizayn ve teknik olarak değişiklik yaptık. Özellikle geçen yıl seri olarak ürettiğimiz 2,5-3 ve 3,5 metrelik dik mikserlerimizi artık 4 metreye çıkardık. Tüm bunları haricinde sulama grubuna da giriş yaptık. Türkiye’de sulama sisteminde boşluk olduğunu gördüğümüz otomatik damlama ve toplama makineleri üretmeye başladık. Sulama grubunda yoğun bir ilgiyle de karşılaştık.”

Yaptığımız işe inanıyoruz”

Tarım makineleri alanında yaptıkları işe inandıkları için sektörde önemli işlere imza attıklarına dikkat çeken Büyükeken, “Türkiye’de özellikle toprak işleme ve ara çapa makineleri ürün grubunda kısa sürede önemli yol kat ettik. Sulama grubunda da ciddi adımlar atıyoruz. Başarılıyız. Çünkü; yaptığımız işe sonuna kadar inanıyoruz. Her şeyden önce ülkemize bir marka kazandırmak için inandığımız yolda hızlı bir şekilde büyüyüp, ülke ekonomisine katkı sağlamanın bilincindeyiz. Çiftçilerden aldığımız görüşleri, bilgileri ve istekleri dikkate alarak üretimimizde göz önünde bulunduruyoruz. Türk ve dünya çiftçisinin görüşlerine büyük önem veriyoruz ve ürünlerimizi bu doğrultuda geliştiriyoruz” dedi.

25 ülkeye ihracat

Tarımsan’ın satış ve pazarlama organizasyonuyla ilgili de açıklamalarda bulunan Genel Müdür Büyükeken, “Çizdiğimiz 5 yıllık planda güzel gelişmeler yaşadığımızı görüyoruz. Artık Türkiye’nin tüm bölgelerine ve yurt dışına hizmet vermek için çalışmalara ağırlık vereceğiz. Bu kapsamda da Türkiye’de bayilik, yurt dışında da şubeleşmemeyi hedefliyoruz. Tarımsan’ın prensiplerine ve standartlarına uyan bayiler konusunda kararlarımızı verip, onlarla birlikte bu yolda yürüyeceğiz. İç pazarda Türkiye’de yeşil tarımın yapıldığı bölgelerde daha etkiniz. Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Marmara ve Akdeniz Bölgesi’nde daha yoğunuz. Bunun yanı sıra ihracat yaptığımız ülkelerin sayısı arttı. Şu anda 25 ülkeye direkt ve dolaylı olarak ihracat yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

İşine aşık bir ekibiz”

Sektörde birçok tarım makinesi üreticisinin yer aldığını aktaran Büyükeken, Tarımsan’ın diğer firmalardan öne çıkan özelliklerini şu şekilde sıraladı: “Öncelikle işin bilincinde olan bir şirket yönetimine sahibiz. İşine aşık bir ekip ile Türkiye’de bir ilki başardık. Geçmişte görev yapmış olduğumuz büyük firmalardan edindiğimiz teknik tecrübeyi bu işe aktardık. Bunun meyveleri alıyoruz. Teknik manadaki en büyük farkımız ise sade, kaliteli ve çiftçiye servis kolaylığı olan makine üretmemizdir. İşimizi bilinçli yapıyoruz ve çiftçimizin ne istediğini iyi biliyoruz. Her zaman servis hizmeti ve yedek parçasıyla ürünlerimizin arkasındayız. Türkiye’deki yedek parça ve servis çalışmalarımızı bayilerimiz üzerinden yürütüyoruz.”

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

“Bir Türk çiftçisi olarak MF’ye ayrı bir tutkumuz var!”

SONRAKİ HABER

Yağmur Traktör Sanayi ve Ticaret A.Ş., yeniden bahçelerde

BENZER HABERLER
Total
0
Share