Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Kuhn, VB yuvarlak balya makinelerini güncelliyor

Kuhn, yeni dört modelli VB3200 serisine, yeni özellikler ekledi.

VB3255 (0,80-1,60m çap) ve VB3285 (1,85m’ye kadar), çok amaçlı kullanım sağlamak isteyen kullanıcılara yönelik tasarlanıyor. Ana güncellemeler arasında yeni yan ve ön kapaklar, otomatik zincir yağlama sistemi, balya haznesinde ek temizleme silindiri ve rotor tıkanması durumunda zemini ve bıçakları kabinden hidrolik olarak indirme sistemiyle yer alıyor.

Yüzde 10 daha fazla kapasite sunuyor

Daha büyük kullanım için tasarlanan VB3260 (0,80-1,60m) ve VB3290 (1,85m’ye kadar), mevcut VB3160 ve VB3190’dan yüzde 10 daha fazla kapasite sunuyor. Bu, gelişmiş ön sıkıştırma ve ekin akışı için yaylı ekin dişlerine sahip ön silindirle elde ediliyor. Bagaj kapağının bir balyayı çıkarması artık sadece altı saniye sürüyor. Güçlendirilmiş güç aktarma organı, daha güçlü ana tahrik zinciriyle, büyük rotor tahrik zinciri ve yüksek yüklü silindirler için ilave güçlendirilmiş yataklar ve contalar ile birlikte geliyor. Kuhn, yeni Progressive Density Plus seçeneğiyle (VB3255/VB3285’te de mevcuttur) yüzde 10 daha yüksek balya yoğunluklarının mümkün olduğunu söylüyor. 3260 ve 3290, balya makinesi-sarma makinesi kombinasyonu ile çözüm sağlıyor. VBP3260 ve VBP3290 kombi balya makineleri, çiftler halinde (saman) balyaların otomatik olarak boşaltılmasında yavaş uydu dönüşüyle çalıştır için tut düğmesi gibi yeni sarıcı işlevleriyle donatılıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Tarım ÜFE artışı, temmuzda aylık yüzde 8'i geçti

SONRAKİ HABER

Damla sulamayla buğday üretiminde, 3 kat verim artışı sağlıyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share