Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Makine Zirvesi’nde BAŞAK Traktör ve MST  İş Makinaları’ndan Dijital Gösteri

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, ASKO Holding çatısı altındaki BAŞAK ve MST  standını  ziyaret etti.

İSTANBUL – BAŞAK Traktör ve MST İş Makinaları, Yeşil Makineler & Yeşil Dünya Vizyon 2030 sloganıyla Türkiye İmalat Sanayi Dernekleri Federasyonu (MAKFED) tarafından düzenlenen 2022 Makine Zirvesi’nin ana sponsoru oldu. Gün boyu bir çok oturumun gerçekleştiği zirveye; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank, makine imalat sanayi sektör temsilcileri, makine imalat firmaları, kamu ve finans temsilcileri katıldı.

Yeşil makinalar ve yeşil dünya ana fikrinin tartışıldığı MAKFED Zirvesi 2022’de BAŞAK Traktör ve MST İş Makinaları, dijital gösterileri ile damga vurdu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ASKO Holding çatısı altında faaliyet gösteren BAŞAK ve MST standını ziyaret etti. Bakan Varank, stantta ASKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sami Konukoğlu ile bir süre sohbet etti. Sürdürülebilir sıfır karbon hedefinde yeşil dönüşüm politikaları konuşulduğu zirvede Bakan Varank, MST İş Makinalarının simülatörüne binerek test sürüşü gerçekleştirdi.

Zirvenin öğleden sonraki bölümünde Sürdürülebilirliğin Finansmanı başlıklı panelde konuşan ASKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sami Konukoğlu, sürdürülebilir büyümenin yakalanabilmesi için sanayiciler kadar kamu ve finans kesiminin de taşın altına elini koyması gerektiğini belirterek, “Yenilenebilir enerji kaynakları, atıkların yönetimi, çevreci üretim teknolojileri sanayicinin gündemini oluşturuyor.

Gerçekçi politikalarla sürdürülebilir büyüme hikayelerini destekliyoruz, ama biz bunu yönetirken kamu ve bankacılık sektörünün de desteğini bekliyoruz” dedi

Sami Konukoğlu, yeşil üretimi destekleyen hamleler için bankacılık sektöründen “Yeşil Enerji Finansmanı” gibi özel finans kaynaklarına erişmek istediklerini ifade etti.

Daha sonra BAŞAK Traktör ve MST İş Makinaları standını Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kaçır ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Sami Konukoğlu tarafından karşılanan Fatih Kaçır, sanal gerçeklik gözlükleri ile BAŞAK Traktör ve MST İş Makinaları modellerini inceledi.

Zirveye katılan bir başka isim olan Büyükelçi – AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer Landrut da MST 642 kazıyıcı – yükleyici simülatörüne bindi ve operatörlük yeteneklerini sergiledi

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Tarım makineleri ve teknolojileri sektöründe Türkiye’nin ilk B2B fuarı: AgroShow Eurasia

SONRAKİ HABER

İtalya ile Türkiye arasındaki 16 kat farkın nedeni ne?

BENZER HABERLER
Total
0
Share