Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Massey Ferguson MF 8S Serisi, modern ve sürdürülebilir tarım için yeni nesil traktörler sunuyor

Dünyanın en köklü traktör markalarından Massey Ferguson, teknolojiyle uyumlu verimlilik artışının ve sürdürülebilirliğin öne çıktığı günümüz tarımında ihtiyaç duyulan tüm özellikleri barındıran MF 8S Serisi’ni tüketicilerin beğenisine sundu. Serideki son teknoloji ürünü makineler, hem basit ve güvenilir kullanımıyla öne çıkıyor, hem de kapsamlı bir dizi tam bağlantılı hizmetlerle sunularak tarım üreticisi için verimliliği önemli ölçüde artırıp maliyeti düşürüyor.

AGCO’nun dünya çapında markası Massey Ferguson, akıllı ve sürdürülebilir tarım için konfor ve verimlilik sağlayan, basit kullanımı ve güvenilirliğiyle öne çıkan MF 8S Serisi’nin lansmanını gerçekleştirdi. Tarım üreticileri için yine onların neye ihtiyacı olduğunu bilen tarım üreticileri tarafından tasarlanan ve dünyanın dört bir yanında 7 yıllık test süreci, kapsamlı müşteri değerlendirmelerinin ardından mükemmelleştirilen MF 8S Serisi, akıllı ve sürdürülebilir tarım için tam ihtiyaca göre özellikleriyle, tarım makineleri alanında önemli bir adım. MF 8S Serisi’nin sunduğu temel avantajlardan biri, çiftçilere traktörde sadece kendi ihtiyaç duyduğu özellikler için ödeme yapma imkanı sağlaması.

Massey Ferguson için yeni bir çağ açılıyor

Massey Ferguson Genel Müdür Yardımcısı ve Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi Genel Müdürü Thierry Lhotte, MF 8S Serisi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “2019 yılında AGCO’nun Agritechnica Tarım Fuarı’nda ilk kez gösterilen MF NEXT vizyoner konseptimizi artık hayata geçirmiş bulunuyoruz. Geçen Kasım ayında insanoğlunun aya ayak basışının 50. Yıl dönümünüydü. Bu milat, imkansızı mümkün kılmıştı. Şimdi bu vizyonu yeryüzüne indirme ve tarıma uygulama zamanı. MF 8S Serisi ile tarım pazarına sadece bir traktör sunmuyoruz, aynı zamanda markamız için yeni bir çağ açıyoruz” diye konuştu. Seride, benzersiz “Protect-U” kabin/motor kurulumu ve radikal bir “neo-retro” tasarımıyla öne çıkan 4 adet tamamen yeni traktör modeli bulunduğu bilgisini veren Lhotte, 3,05m dingil mesafesi üzerine inşa edilmiş olan MF 8S Serisi’nin, 205 ile 265 hp arasında maksimum güç sunduğunu ve modellerin tamamının, “Motor Güç Yönetimi (EPM)” ile fazladan 20 hp güç ürettiğini kaydetti. Massey Ferguson, yeni seride aynı zamanda yeni ve anlaşılır model numaralandırmaları da getirdi. Buna göre, “MF 8S.265” modeli dikkate alındığında, “8”; Seri anlamına gelirken, “S” ise spesifikasyon seviyesini temsil ediyor ve son üç basamak maksimum güç değerine atıfta bulunuyor.

Bir traktörden daha fazlası…

MF 8S Serisi’nin pazara sunulması Massey Ferguson için tamamen yeni bir çağın habercisi olurken, bağlantılı, çiftçiye akıllı tarım teknolojilerinin faydalarını sunan ürünleriyle gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sağlıyor. Massey Ferguson, modern ve sürdürülebilir tarımın talebini karşılamak, müşterilerinin işletmelerini daha etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak için son teknoloji ürünü makineleri, kapsamlı bir dizi tam bağlantılı hizmetlerle birleştiriyor.

Bulut tabanlı çözümler

Satın alınan ürüne finans, uzatılmış garanti ve ikame makineleri de dahil edilebiliyor, MF Connect Telemetri ve yeni (ülkelere bağlı olarak değişen) MyMF Müşteri Portalı hizmetleri ile kullanıcılar, filolarını MF bulut tabanlı çözümlerle yönetebiliyorlar. Massey Ferguson Genel Müdür Yardımcısı ve Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi Genel Müdürü Thierry Lhotte, MF 8S Serisi’ni, “Bu tamamen yeni tasarım, traktör operatörlerine, onların istediği yeni nesil, basit ve güvenilir traktörü sunuyor” sözleriyle tanımladı. Lhotte, “Müşterilerimiz bize rahat, rakipsiz görüş kabiliyeti, verimli, kullanımı kolay ve akıllı bir traktöre ihtiyaç duyduklarını söylediler. Massey Ferguson da, MF 8S Serisi ve ilgili servislerle doğrudan bu sese kulak verdi” dedi.

Massey Ferguson MF 8S Serisi Özellikleri

  MF 8S.205 MF 8S.225 MF 8 S.245 MF 8S.265
Motor AGCO Power – Stage V – All-in-One teknolojisi
Motor hacmi 6-silindir, 7,4 litre
Transmisyon Yeni Dyna E-Power Çift Balata ya da Dyna-7 Semi-Powershift
Azami güç, 1850 dev/dak’da 205hp 225hp 245hp 265hp
EPM ile azami güç 225hp 245hp 265hp 285hp
Azami tork, 1000-1500 dev/dak’da 900Nm 1000Nm 1100Nm 1200Nm

 

MF 8S Serisi ile tarımda yeni çağ başlıyor

  • Tamamen yeni 3,4 m³ hacimli kabin. Eşsiz şekli ve dört sütunlu yapısı ile bu kabin benzersiz bir görüş açısına sahiptir. Yeni nesil konfor, kontroller ve bağlantılı teknolojiler sunar.
  • Eşsiz “Protect-U” tasarımı sayesinde gürültüyü, ısıyı, titreşimleri azaltır ve temiz ve soğuk hava akışının arkadan alınarak motor hava filtresine iletilmesini sağlar. MF 8S, bu tasarımıyla kabin gürültü seviyeleri açısından pazardaki en iyilerden biri olması için konumlandırılmıştır.
  • “MF vDisplay” dijital ve sezgisel gösterge paneli, Datatronic 5 terminali ve “Kontrol Merkezi” kolçaklı yeni kapsamlı MultiPad kontrol kolu ile optimum kontrol ve akıllı tarım kabiliyeti sağlanır.
  • MF 8S Serisi, yere maksimum güç aktarırken, güç kayıplarını %26 oranında azaltan ve yakıt ekonomisini %10’a kadar iyileştiren iki adet tamamen yeni ve verimli şanzıman seçeneği sunar.
  • Yeni Dyna E-Power çift kavramalı şanzıman CVT hissi verirken, doğrudan mekanik olarak çalışan şanzımanın verimliliğini sunarak, günümüzün mevcut teknolojilerinin faydalarını bir araya getirir. Alternatif olarak, yeni, süper verimli Dyna-7 Semi-Powershift şanzıman, 28 ileri ve 28 geri kademe sunar.
  • Daha fazla yağ akışı sağlayan yeni arka aks, verimliliği ve çok yönlülüğü artırır. %10’a kadar daha fazla çekiş gücü ve %20 daha fazla akış ile performansı artırmak ve maliyetleri azaltmak için daha geniş, daha verimli ekipmanların ve ataşmanların kullanılmasını sağlar.
  • Kârlılığı ve sürdürülebilir tarımı geliştirmek için eksiksiz bağlantılı teknoloji olanağı sunar. MF 8S, standart olarak MF Connect Telemetri ve isteğe bağlı MF Task Doc veri aktarım yazılımı ile birlikte gelir ve kullanıcıların verimliliği, üretkenliği en üst düzeye çıkarmak için yönetim kararları almalarını sağlar.
  • Exclusive veya Efficient donanım paketleri ve seçenekleri, kullanıcıların traktörlerini özel ihtiyaçlarına en uygun şekilde uyarlamalarını sağlar.
  • Standart olarak sunulan “MF Always Running” ikame traktör filosu hizmeti, çalışma süresini en üst düzeye çıkarmak için sektör lideri servis hizmeti sunar.
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

İşte Massey Ferguson'un yeni MF 8S serisi

SONRAKİ HABER

TürkTraktör, yılın ilk yarısında üretimini yüzde 23 artırdı

BENZER HABERLER
Total
0
Share