Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

McCormick, yeni akıllı kabinini Agritechnica’da tanıtıyor

İtalyan traktör üreticisi önümüzdeki ay Agritechnica’da yeni X5 P3 Drive serisi de dahil olmak üzere bir dizi güncellemeyi sergileyecek, ancak büyük haber X7’de yerini alacak olup daha büyük ve ferah ‘Akıllı Kabin’e sahip olması. Kısa dingil mesafesi, X7.6 ve X8 modellerinde yerini alacaktır.

Yalnızca daha fazla tavan boşluğu sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda gelişmiş bir yüzey ve kontrol ergonomisi de sağlıyor. Koltuğun ileri-geri hareketi ise 12 santimetredir. Uygulama aracılığıyla erişilebilecek daha fazla bağlantı seçeneği bulunurken, kontrol kutularını sağa monte etmek için de bir ray eklenmiştir. Klima sistemi üzerindeki yükü azaltmak ve dolayısıyla güç tasarrufu sağlamak için kabin camı değiştirilmiş olup, cam uzmanı Saint Gobain’den alınan bu yöntemin, dış ısı transferini 2-6 derece azalttığı söyleniyor. Üstelik bu sadece yaz saati avantajı sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda kışın kabinin sıcak tutulmasına da yardımcı oluyor. Yeni operatör yerleşimindeki diğer değişiklikler arasında geliştirilmiş bir LED paketi de yer alıyor.

X5’te yeni özellikler

McCormick serisinde ayrıca robotize vites değiştirme özelliğine sahip 100, 110 ve 120 model serisi olan X5 P3 Drive da yeni eklenmiştir. Toplam oran sayısı 36F/12R veya sarmaşık aralığıyla 48/16’dır. Şirket içinde geliştirilen ve üretilen bu yeni kutuda üç adet powershift vites, otomatik dört vitesli vites değişimi ve üç vites aralığı bulunmaktadır. Kumanda kolu aracılığıyla kontrol edilen Auto PowerShift işlevi, hem tarlada hem de yolda hız arttıkça otomatik olarak vitese geçiş sağlıyor. Kasın beslenmesi, 95-114 hp güç sağlayan 3,6 litrelik, dört hazneli, FPT F36 Stage V bloktur. Tam güç her zaman mevcut olmakla birlikte, maksimum tork aralığı 395 ila 460 Nm arasındadır. Bunların tümü 2,3 metre dingil mesafesine sahip kompakt bir traktördedir. Bu modelde ilk kez sunulan Gelişmiş Sürüş Sistemi+, yol modun da otomatik tekerlek yeniden hizalaması gibi direksiyon fonksiyonlarının gelişmiş yönetimine olanak tanır ve otomotiv tarzı sürüş konforu için hız arttıkça direksiyon simidi sertliğini artıran bir sistemdir. Arka ve ön kaldırma kapasiteleri sırasıyla 4,5 ton ve 2,2 tondur ve ön aks ve kabin süspansiyonu da teknik özellikler sayfasında yer almaktadır.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

ROTA, hidrolik silindir ile büyümeye devam ediyor

SONRAKİ HABER

Agritechnica'da ilk Kuhn çapaları sergilenecek

BENZER HABERLER
Total
0
Share