Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

New Holland dünyanın ilk LNG traktörünü gösteriyor

New Holland, ABD’de düzenlenen Tech Day’de LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) ile çalışan prototip T7 LNG traktörünü sergiledi. 270 beygir güç üreten traktör, sıvılaştırılmış gazın daha yüksek enerji yoğunluğu sağlaması nedeniyle ön tanka gerek duymuyor.

Sıvı (biyo)gaz olan LNG ile çalışan ilk traktör T7, son derece düşük sıcaklıklarda yakıt ikmali yapma ve sınırlı alanda çok daha fazla taşıma imkanı sunuyor. Traktör, mevcut dizel motorlu T7.270 modeliyle aynı motor gücü ve torku sağlamakla beraber kademesiz bir AutoCommand iletimine de sahip. New Holland, üretim tarihi kesinleşmeyen T7’nin T6 metan traktör ile beraber üretileceğini ve yeni T7 Metan Power LNG’nin mevcut T6 Metan Power’dan dört kat daha fazla gaz tükettiğini belirtti.

FPT NEF altı silindirli motor, LNG traktörüne güç sağlıyor

T7 traktör, sıvı gazın düşük bir sıcaklıkta kalması gerektiği için dizel deposu şeklinde ve sıcaklığı aktif olarak kontrol edilen patentli paslanmaz çelik gaz deposuna sahip. Traktördeki kaputun altında FPT NEF altı silindirli motor bulunuyor. Ayrıca traktörde üç yollu katalitik konvertör mevcut ve AdBlue kullanımı gerekmiyor.

Modern görünüm

New Holland T7 Metan Power LNG, elektrikli otonom T4 ile aynı ‘temiz mavi renk’ ile sunuldu. Çok sayıda ışıklı amblem ve LED aydınlatmalarla göze çarpan yeni traktör, siyah jantlarıyla da dikkat çekiyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>John Deere, 3D baskı ile daha verimli motor parçaları üretiyor</strong>

SONRAKİ HABER

Case IH Vestrum: daha güçlü daha işlevsel!

BENZER HABERLER
Devamını Oku

TMO buğday alım fiyatlarını açıkladı

Buğday hasanın başlamasıyla birlikte çiftçilerin merakla beklediği hububat ve buğday alım fiyatlarını açıklandı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından…
Total
0
Share