Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

New Holland’ın yeni ürünleri Bursa’da görücüye çıktı

Yerli üretim Common Rail motorlu T3B, T3F ve T4S serileri hem tarla hem de bahçe tarımının ideal ortağı yeni T540 Serisi ve ‘Yerli Dev’ lakaplı yenilenen TR6s Stage 5 modellerini Bursa Tarım Fuarı’nda sergileyen New Holland, HD Büyük Balya ve TürkTraktör mühendisleri tarafından tasarlanan kayar şasili hassas ekim makinelerini de çiftçilerin beğenisine sundu.

Pandemi koşullarında çalışmalarına ara vermeden devam eden New Holland, en yeni traktör modellerinden tarım ekipmanlarına, çiftçilere sunulan özel uygulamalardan kampanyalara kadar birçok yeniliği çiftçilerle buluşturdu. Bursa Tarım Fuarı’nda yeni ürünler, hizmetler ve yeni teknolojileri çiftçilere yüz yüze anlatmayı büyük bir fırsat olarak gördüklerini ifade eden TürkTraktör Satış Direktörü Rehda Cem Akyüz, “2 yıl aradan sonra ilk defa Bursa’da çiftçilerimizle buluştuk. Çiftçilerimizin isteklerini ve bizim gibi tarımsal mekanizasyonda lider bir markadan beklentilerini, fuarlar aracılığıyla öğrenebiliyoruz. Bu kapsamda yeniden çiftçilerimizle birlikte olduğumuz için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

TürkTraktör Satış Direktörü Rehda Cem Akyüz

5 yeni traktör tanıtıldı

Her fuara yeniliklerle katılmaya özen gösterdiklerini aktaran Rehda Cem Akyüz, “Bu fuarda en önemli yeniliğimiz pandemi koşullarına uygun olarak tasarladığımız standımız oldu. Ayrıca kapalı olan bayi ofislerini açık sisteme çevirdik. Teknolojinin imkanlarını ve pandeminin zorunluluklarını dikkate alarak çalışıyoruz. Bu yıl ilk kez uluslararası bir fuarda yerli üretim Common Rail motorlu T3B, T3F ve T4S serileri hem tarla hem de bahçe tarımının ideal ortağı yeni T540 Serisi ve ‘Yerli Dev’ lakaplı yenilenen TR6s Stage 5 modellerinin lansmanını yaptık” dedi.

Yerli dev New Holland TR6s

Yeni serilerin en büyüğünün TR6s olduğunu belirten Rehda Cem Akyüz, “Türkiye’de üretilen en güçlü traktör unvanının sahibi, Yerli Dev lakaplı New Holland TR6s Stage 5 serisi, farklı kapasite taleplerine en iyi şekilde cevap veren 116 ile 145 arası beygir nominal motor gücüne sahip 125s, 135s, 145s, 160s ve 170s olmak üzere 5 farklı model yelpazesi sunuyor. Yenilenen New Holland TR6s serisi bakım gerektirmeyen ECOBlue HI-eSCR 2 Emisyon düşürme teknolojisine sahip Stage 5 motoru, 4 ve 6 silindirli seçenekleriyle çevreci ve ekonomik yöntemlerle üretiliyor” şeklinde konuştu.

Tarla ihtiyaç duyulan traktör

Tarla grubu traktörlere ihtiyaç duyulduğunda T4S modelinin devreye girdiğini söyleyen Rehda Cem Akyüz, “Uzun yıllar Kuzey Amerika ve Avrupa’ya ihraç edilen Yeni T4S Faz 3B serisi Common-Rail yakıt enjeksiyon sistemiyle %15 daha fazla performans sunuyor. Sahip olduğu Dizel Oksidasyon Katalizörü (DOC) ve soğutmalı EGR sistemi ile Tier3 motora göre %94 daha az Partikül Madde (PM) salınımı gerçekleştiren T4S, 8 ileri 8 geri veya 12 ileri 12 geri vites seçeneğiyle satın alınabiliyor. İsteğe bağlı olarak elektro hidrolik çift çeker ünitesi, Power Shuttle, 30 km/s veya 40 km/s ilerleme hızı seçenekleriyle farklı ihtiyaçlara yanıt veriyor” dedi.

Bahçelerin efendisi; T3B

Bursa Tarım Fuar’ında bahçelerin efendisi T3B’nin de lansmanını yaptıklarını aktaran Rehda Cem Akyüz, “Bahçe segmenti traktörlerin pazar payı büyümeye devam ediyor. Türkiye’de satılan 4 traktörden biri bahçe traktörü oluyor. Bahçe tarımı yapan çiftçilerin ihracat potansiyeli yüksek olduğundan gelirleri stabil ve daha yüksek oluyor. Dolayısıyla mekanizasyona ve yeni teknolojilere yatırım yapma şansları daha fazla oluyor. T3B serisinde 55 beygir 65 beygir ve 75 beygir olarak seçeneklerimiz bulunuyor. Ayrıca traktörümüzde faz 4 emisyon serisine sahip motorlarımız yer alıyor. T3B serisinde 12 ileri 12 geri şanzımanın yanı sıra sürüngen vites olarak adlandırdığımız 20 ileri şanzıman seçeneği ise opsiyon olarak sunuluyor. Bu traktörümüz saate 40 metre hıza kadar düşebiliyor. Bu da fide dikimi gibi özel uygulamalarda çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğu özellikler barındırıyor. Düşük hızlara düşebilmek önemli bir beceri ve traktörümüzde bu konuda mükemmel performans sergiliyor” dedi.

Türkiye’nin en dar bahçe traktörü

Lansmanı yapılan bir diğer ürün T3F’nin özellikle dar bahçelerde kullanıldığını ve ağaç altı tarımın yapıldığı işletmelerin vazgeçilmez traktörü olduğunu söyleyen Rehda Cem Akyüz, New Holland markasının en köklü serilerinden biri olan T3F serisi tasarımı, teknoloji ve donanımıyla tamamen yenilendi. 50 beygir üreten Faz 3A motorunun yanında 55 ile 75 beygir aralığında güç üreten Common-Rail yakıt enjeksiyon sistemine sahip yeni nesil Faz 3B motorlu versiyonları da sunan T3F, ortalama %15 daha fazla çekiş performansı ve yakıttan maksimum tasarruf sağlıyor. T3F serisi, T3B serisinde olduğu gibi yeni dijital gösterge, acil durumlar için Akü Devre Kesici ve Kuyruk Mili Stop Sensörü ile emniyet çerçevesi Destek Piston’u özellikleriyle geliyor” şeklinde konuştu.

“T540 modeli ile çiftçilerimizi buluşturduk”

Türkiye’de en çok satan modellerinin T serisi traktörler olduğunu belirten Rehda Cem Akyüz, “T serisi traktörlerimiz önceden T580 ve T480 olarak çiftçilerin hizmetindeydi. T580 serimizin lansmanını da geçtiğimiz yıl İzmir Fuarı’nda yapmıştık. Şimdi ise T540 modeli ile çiftçilerimizi buluşturduk. Bu traktörümüzde de 8 ileri 8 geri şanzıman bulunuyor. 4 hidrolik çıkışla bahçede çiftçilerimizin ihtiyaç duyacağı ekipmanların bağlantılarını sağlıyor” dedi.

“Toprak işlemeden hasada her ekipman burada”

Tarımsal ekipman alanında da çok donanımlı ve geniş ürün gamına sahip olduklarını aktaran Rehda Cem Akyüz, “Toprak işlemeden hasada her ekipman burada” sloganı ile çiftçilerin yanında yer aldıklarını söyledi ve şunları ekledi: “Toprak işlemede pulluktan rotavatöre kadar her türlü ekipman ürün portföyümüz de bulunuyor. Çiftçimizin en mutlu günü olan hasat gününde yanlarında olabilmemiz için biçerdöverlerimiz, silaj ve balya makinelerimiz var. Hasadın dışında taşıma konusunda ise TürkTraktör marka römorklarımız ve yem karma makinelerimizle çiftçilerimize çözüm sunuyoruz.”

TürkTraktör bir ilk: Kayar şaseli hassas ekim makinesi

TürkTraktör olarak ekipman konusuna çok önem verdiklerini aktaran Akyüz, “Bursa Tarım Fuarı’nda ilk kez TürkTraktör mühendislerinin geliştirdiği yeni ekipmanımızı da çiftçilerimizle buluşturduk. Bazı tarım ürünleri, endüstriyel bitkiler 45 cm’ye ekilirken bazı tahıllar ve endüstri bitkileri 70 cm’ye ekiliyor. Normalde bunlar için 2 ayrı mibzer gerekirken bizim geliştirdiğimiz teleskopik kayar şaseli hassas ekim makinemiz 45 cm den 75 cm’ye kadar ayarlanabiliyor. Çiftçilerimiz tek mibzerle mısırı, ayçiçeğini, şeker pancarını ve pamuğu ekebiliyor. TürkTraktör mühendislerinin dizayn ettiği ve tasarladığı ilk ekipman, teleskopik kayar şaseli hassas ekim makinemiz oldu” dedi.

Üretimde %105 artış

Fuarda sergilenen ürünlerin yanı sıra üretim çalışmalarıyla ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Akyüz, “Pandeminin zorlukları ve tedarik zincirindeki bozulmalara rağmen üretimimizi 2021’in ilk 6 ayında %105 artırmayı başarabildik” dedi ve emisyon – güvenlik çalışmaları konusunda yaptıkları çalışmalar hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Nisandan itibaren 51-75 beygir arasındaki traktörlerimizde üst düzey emisyon seviyesine sahip motorlara geçiş oldu. 1 Ekimden itibaren de 75 beygir üzerinden bir geçiş yaşadık. Biz üst düzey emisyon seviyesine sahip olan traktörleri ihraç ettiğimiz için avantajlıydık ve geçiş sürecinde sorun yaşamadık. Özellikle Amerika, Almanya, İtalya gibi ülkeler otomotivin ve modern tarımın beşiği konumunda olduğu için en üst düzey emisyon seviyesine ve son güvenlik donanımlarına sahip traktörleri ihraç ediyorduk. Son dönemlerde gündem olan emisyon konusunda bizim en büyük avantajımız bu emisyona sahip traktörlerimizi iç pazara vermeye başlamak oldu. Ana çerçeve yönetmeliğini de özellikle destekliyoruz. Çünkü bu yönetmelikte akü şartel kesici, koltuktan kalktığınızda kuyruk milini durduran sensör, çift dikiz aynası, yuvarlatılmış hatların bulunması gibi özelliklerin olması gerekiyor. Bu maddelerde çiftçilerin güvenliği için büyük önem taşıyor. Bizde 1 Nisandan itibaren ürünlerimizin tamamını ana çerçeve yönetmeliğine uygun hale getirerek, üretime bir gün bile ara vermeden çiftçilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz” şeklinde kon

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Bekir Pakdemirli: "Bu sezon 'ben zarar ettim' diyen çiftçimiz yok"

SONRAKİ HABER

Case IH, pazar payını artırıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share