Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Özka Lastik, üstün özelliklere sahip ‘Agrolox’u satışa sundu

Zirai ve iş makineleri sektörüne güçlü üretim altyapısı ve geniş ürün gamı ile öncülük eden yerli ve milli marka Özka Lastik, ürün gamını Agrolox deseni ile genişletti. Özka Lastik Ar-Ge ekibi tarafından üstün özelliklerle tasarlanan Agrolox; yüksek dayanımlı, daha verimli ve korunaklı olmasının yanı sıra artırılmış çekiş gücü ile de güçlü bir alternatif olarak ürün gamına eklendi.

Üç katmanlı bar yapısı sayesinde delinme ve yırtılmalara karşı yüksek dayanımlı olan, yeni ve çift katmanlı özel deseni ile yüksek verimlilik sağlayan, artırılmış diş bloğu sayesinde maksimum korumalı Agrolox ürünü, traktör arka lastiği olarak kullanılan 520/70 R38 ebadıyla satışa sunuldu. Yenilenen omuz bölgesiyle çatlama ve katlanmalara karşı da korumalı olan yeni ürün gamı, özel deseni sayesinde kendi kendini temizleyebilme özelliğine de sahip. AGRO10 ile benzer ebatlarda üretilecek olan Agrolox ürün gamı, zirai araçlar için daha üst segment bir seçenek yaratıyor. Radyal traktör lastikleri arasında yerini alan Agrolox deseni, tüm ebatlarıyla birlikte iki çeker traktör, dört çeker traktör, biçerdöver ve ilaçlama makinesi gibi araçlarda kullanılarak hem yolda hem arazide üstün performans gösterebiliyor.

Türkiye’nin gururu Özka Lastik dünya markası olma yolunda

Kanık Şirketler Grubu bünyesinde 1991 yılında faaliyetlerine başlayan ve Kocaeli’nde yaklaşık 200 bin m2’lik alanda 3 ayrı fabrika ve depoya sahip olan firma, her geçen yıl artan üretim kapasitesi ve genişleyen satış & dağıtım ağı ile büyümesini sürdürüyor. Üretiminin yüzde 65’ini dünyada 80’den fazla ülkeye ihraç eden Özka Lastik’in en çok ihracat gerçekleştirdiği ülkeler arasında Amerika, Almanya, İtalya, İspanya, Polonya, Rusya, İngiltere, Fransa, Romanya, Sırbistan, Mısır, Fas, Cezayir ve Tunus yer alıyor. Marka, 2022 yılı itibarıyla Meksika, Brezilya ve Güney Afrika pazarlarında da ihracatını artırmayı hedefliyor.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Tarım Fuarı’nda, 200 milyon TL sıcak satış gerçekleşti

SONRAKİ HABER

Tarım projelerinde destek limitleri yükseldi

BENZER HABERLER
Total
0
Share