Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

“Tarladaki işimiz, Hattat Traktör ile daha kolay”

Gaziantep’te fıstık, zeytin ve nar başta olmak üzere çeşitli ürünler yetiştiren çiftçi Güllü Alıcı, tarımsal üretim sürecinde Hattat Traktör’ün 240S modelini kullanıyor. Bir kadın olarak çiftçilik yapmaktan ve tarlada Hattat Traktör’ü kullanmaktan çok memnun olduğunu ifade eden Güllü Alıcı, “Kadın, istedikten sonra her şeyi başarır” dedi.

Güneydoğu Anadolu’nun verimli topraklarına sahip olan Gaziantep’in Şehitkamil İlçesi’ne bağlı Sinan Köyü’nde çiftçilik yapan Güllü Alıcı, tarla hazırlamadan hasada kadarki tüm tarımsal üretim sürecinde Hattat Traktör’ün 240S model traktörünü tercih etti. Arazideki faaliyetlerini verimli bir şekilde gerçekleştirmek için güçlü ve seri traktörlere ihtiyaç duyduklarını ifade eden çiftçi Güllü Alıcı, “Çiftçilik mesleğinde kadın, erkek ayrımı yok. Köydeki tarlalarımızda başta fıstık, zeytin ve nar olmak üzere çeşitli ürünler yetiştiriyoruz. Mahsul verimini artırmak için toprak hazırlama sürecinde tarlalarımızı düzenli bir şekilde işlememiz gerekiyor. Bu yüzden tarımsal faaliyetlerimizde bizim için en uygun olan Hattat Traktör markasını tercih ettik” dedi ve şunları ekledi: Tarlada Hattat Traktör’ün 240S modelini kullanıyoruz ve çok memnunuz. Traktör kuvvetli olduğu için işlerimizde hiçbir aksama olmuyor. Herkese Hattat marka traktör almalarını tavsiye ederim.”

Kadın isterse her şeyi başarır

Bir kadın olarak çiftçilik yapmaktan son derece memnun olduğunu ifade eden Güllü Alıcı, tarlada traktör kullandığını evde de çocuklarına baktığını söyledi ve konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bir kadın olarak çiftçilik ile uğraşmaktan çok memnunum. Kadın; traktörde kullanır, çocukta okutur eve de bakar, kocasına da yardım eder. Kadınlar, isterse her şeyi başarır” ifadelerini kullandı.

Hattat Traktör tercihi

Hattat Traktör ile 5 yıl önce tanıştıklarının altını çizen Güllü Alıcı, marka memnuniyetinden dolayı yakın zamanda Hattat’tan bir adet traktör daha satın aldıklarını söyledi. Alıcı, “Köyümüzde bizim kullandığımız traktörler ile birlikte Hattat Traktör’e ait 30 adet traktör bulunuyor. Köyümüzün tarım alanında daha gelişmiş bir konumda olması için traktöre ihtiyaç duyuyor. Köyümüzde tarım yapan diğer çiftçilerinde bizim arazi ve üretim koşullarımıza en uygun olan Hattat Traktörleri tercih etmesini isteriz” açıklamalarında bulundu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

DOKAP projesi, New Holland’ı tercih etti

SONRAKİ HABER

Özka Lastik dijital dönüşüm süreci için kolları sıvadı

BENZER HABERLER
Total
0
Share