Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TARMAKBİR’den Almanya’nın Bavyera eyaletine teknik gezi!

Akıllı tarım teknolojilerinde bilgi paylaşımı ve yerli üretimin teşvik edilmesine yönelik olarak Tarım ve Orman Bakanlığı, AHK Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası, Bavyera Ekonomi, Enerji ve Teknoloji Bakanlığı, Bayern International iş birliği ve TARMAKBİR organizasyonunda Almanya’nın Bavyera eyaletine teknik gezi düzenlendi.

Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği Derneği (TARMAKBİR); tarımsal eğitim, gıda ile tarımda kooperatifleşme ve ortak makine kullanımı konusunda bilinçlendirme çalışmaları kapsamında Almanya’ya teknik bir gezi düzenledi. Akıllı tarım teknolojilerinde bilgi paylaşımı ve yerli üretimin teşvik edilmesine yönelik gerçekleştirilen gezide; Sensorik Bayern, Same Deutz-Fahr, Holmer, Horsch, Kuka, Bundesverband der Maschinenringe eV (Makine Halkaları Federal Birliği), Bayerische Landesanstalt für Landwirtschaft (LfL, Bavyera Eyaleti Tarım Araştırma Merkezi- Ruhstorf an der Rott), Bayerische Landesanstalt für Landwirtschaft (LfL, Bavyera Eyaleti Tarım Araştırma Merkezi -Poing) ve Hannes Schallmayer’in Çiftliği ziyaret edildi.

TARMAKBİR, 9 yılda 6 farklı ülkeyi ziyaret etti

TARMAKBİR, 2013 yılından bu yana Almanya, İtalya, Avusturya, Fransa ve Polonya olmak üzere 6 farklı ülkede organizasyon düzenledi. Yapılan teknik gezilerde tarımsal mekanizasyon sektörünün 24 küresel markasının 35 ayrı üretim tesisi (Rauch, Same Deuzt Fahr, Fendt, Claas, John Deere, Goldoni, Steyr, Pöttinger, Horsch, Lemken, Amazone, Krone, Alpego, Caffini, Laverda, Mascar, Celli, Massey Ferguson, Kuhn, Sulky, Pronar, Samasz, Unia, Metal-Fach) ziyaret edildi. Bu gezilerde ana sanayi firmalarının yanı sıra, Poclain Hidrolik, Comer ve Lombardini firmalarının üretim tesisleri ile birlikte ziyaret edilen diğer kurumlar (Deula, Terrena ve Cuma), tarımsal eğitim, gıda/tarımda kooperatifleşme ve ortak makine kullanımı konusunda katılımcılar için ilginç birer deneyim sunuldu.

TARMAKBİR’in Almanya gezisinde ziyaret edilen kurumlar

Bavyera eyaletine yapılan gezide ise katılımcıların gözlem yapma şansı bulduğu tesislerin ait olduğu şirketler ve çalışma alanları şu şekilde:

Sensorik Bayern GmbH: ‘Bavyera’da yapılan Akıllı Sensör Sistemleri’ alanında çalışan şirket, 80 üye ve 250 partneriyle üniversitelerin ve araştırma kurumlarının sensör teknolojisi uzmanlığını yürütüyor.

Same Deutz-Fahr (SDF Group): Dünyanın önde gelen traktör, biçerdöver ve dizel motor üreticilerinden biri olan İtalya merkezli grubun Türkiye Bandırma’da traktör ve biçerdöver üretim tesisi mevcut.

Holmer Maschinenbau GmbH: Özel hasat teknolojisi için tarım makineleri üreten şirket, kendinden tahrikli şeker pancarı hasat makineleri alanında dünya pazar lideri.

Horsch Maschinen GmbH: Şirket; toprak işleme, ekim makineleri, bitki koruma ekipmanları ve çeşitli lojistik araçları üreterek dünya çapında faaliyet gösteriyor.

Kuka AG: Endüstriyel robot üreticisi olan şirket, fabrika otomasyonu için çözümler de sunuyor.

Hannes Schallmayer’in Çiftliği: Farm Facts GmbH üyesi ve Agriculture Application Group Genel Müdürü Hannes Schallmayer’in 160 hektarlık çiftliğinde akıllı tarım çözümleri uygulanıyor. FarmFacts GmbH, tarımsal yazılım ve dijital tarım çözümlerinin yanı sıra danışmanlık hizmetleriyle de tanınan bir şirket.

Bundesverband der Maschinenringe eV: Üyelerinin iş gücü ve makine kullanımını koordine eden tarımsal bir kooperatif olan Bundesverband der Maschinenringe eV, Almanya genelinde 193 bin çiftçiye hizmet veriyor.

Bayerische Landesanstalt für Landwirtschaft (LfL, Ruhstorf an der Rott): Enstitüde güncel olarak tarla robotlarının denemesi yapılıyor.

Bayerische Landesanstalt für Landwirtschaft (LfL, Poing): Bavyera Eyaleti Tarım Araştırma Merkezi’nin Poing’de bulunan uygulama alanında hayvancılık (hayvansal üretim, besleme ve yem yönetimi vs.) konusunda çalışmalar yapılıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Tümosan Genel Müdürü Halim Tosun: Yerli ve milli traktör ve tarım ekipmanlarımızla binlerce üreticiye dokunuyoruz

SONRAKİ HABER

Doğru lastik kullanımı ile üretimde verimlilik artıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share