Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TARNET, TEKNOFEST’te genç yıldızlarını arıyor!

30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun’un Çarşamba ilçesinde düzenlenecek TEKNOFEST 2022’de Tarım Teknolojileri yarışmaları ve Tarımsal İnsansız Kara Aracı yarışmalarının da bulanacağını aktaran TARNET Genel Müdürü Huzefye Yılmaz, “Yarışmaya katılan adaylar arasından, başlattığımız ‘Tarımda Milli Teknoloji Hamlesi’ projesi ile genç yıldızlar arıyoruz. Dereceye giren takımlara 6 milyon liranın üzerinde ödül verilecek. TEKNOFEST’in tarımsal teknoloji alanındaki yarışmalara son başvuru tarihi 28 Şubat olarak belirlendi” ifadelerini kullandı.

TEKNOFEST 2022’nin, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun’un Çarşamba ilçesinde yapılacağını söyleyen TARNET Genel Müdürü Huzeyfe Yılmaz, “TEKNOFEST 2022, önceki festivallerden farklı bir yarışma akış konseptiyle takipçileri ve katılımcılarıyla buluşacak” dedi.

TARNET Genel Müdürü – Huzefye Yılmaz

TARNET, 2 yıldır başvuru rekoru kırıyor

Yarışmalar arasında 2 yıldır başvuru rekoru kırdığından bahseden Huzeyfe Yılmaz, “TARNET’in ana paydaş olarak destek verdiği TEKNOFEST Tarım Teknolojileri yarışmaları ve Tarımsal İnsansız Kara Aracı yarışmaları da bulunuyor. 2020 yılında 763 takım ile 3 bin 52 kişinin başvuru yaptığı alanda 33 finalistin yarıştı. Tarım teknolojileri finallerinde birinciliği Ragribot, ikinciliği Algan Teknoloji, üçüncülüğü BTUSECT takımları aldı. 2021 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı’na dönen TEKNOFEST’te ise tarım teknolojileri yarışmalarına 1069 takım ve yaklaşık 4 bin 500 kişinin adına başvuru geldi. İstanbul’da gerçekleştirilen organizasyonda 97 finalist takımdan 486 yarışmacı, tarım teknolojileri yarışma finallerinde mücadele etti. Tarım Teknolojileri yarışma kategorisi lise seviyesinde birinciliği Mezzomorto Tartek, ikinciliği Börü, üçüncülüğü ise Robopal takımları kazandı. Üniversite ve üzeri seviyesinde de Demeter Takımı birinciliği, Fıratvet Takımı ikinciliği, Genç Makers Takımı da üçüncü oldu. Tarımsal İnsansız Kara Aracı Yarışması’nda Simurg birinci, Tarus Takımı ikinci, Yıldız Rover Takımı üçüncü oldu” açıklamalarını yaptı.

6 milyon liranın üzerinde ödül dağıtılacak

Yılmaz, Türkiye’de çiftçi yaş ortalamasının giderek yükseldiği, bu dönemde TEKNOFEST içindeki tarım teknolojileri kategorilerine katılımın yoğunluğunun sevindirici olduğunu dile getirerek, konuşmasının devamında şunları söyledi: Yılmaz, “Biz yarışmaya katılan adaylar arasından, başlattığımız Tarımda Milli Teknoloji Hamlesi’ne genç yıldızlar arıyoruz. Karadeniz’de gerçekleştirilecek festivalde de tarım teknolojileri yarışma ve etkinliklerine katılımın yoğun olmasını bekliyoruz. TEKNOFEST’in tarımsal teknoloji alanındaki yarışmalara son başvuru tarihi 28 Şubat olarak belirlendi. Yarışma sürecinde ön eleme aşamasını geçen takımlara bu yıl da malzeme desteği sağlanırken, dereceye girmeye hak kazanan takımlara 6 milyon liranın üzerinde ödül verilecek” ifadelerini kaydetti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Traktör üretimi ve ihracatı 2021'de arttı

SONRAKİ HABER

Dünyanın gözü bu fuarda!

BENZER HABERLER
Total
0
Share