Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TH Serisi teleskopik yükleyiciler, tüm İhtiyaçlara çözüm sunuyor

Üstün konfor, teknoloji, performans ve çeviklik altyapısına sahip olarak geliştirilen New Holland TH Serisi teleskopik yükleyiciler; tarımdan inşaata, hayvancılık işletmelerinden endüstriyel uygulamalara kadar birçok farklı sektörde kendine yer buluyor. TH Serisi teleskopik yükleyiciler, TH7.37 ve TH9.35 modelleri ile Türkiye’deki müşterileriyle buluşuyor.

TH Serisi teleskopik yükleyiciler gücünü, düşük yakıt tüketim değerleri ile adını duyurmuş ve TH Serisi için özel olarak üretilen FPT marka motorlardan alıyor. Bilinen en ileri motor teknolojilerinden biri olan Yüksek Basınçlı Common Rail Yakıt Enjeksiyon Sistemine sahip bu motor, TH Serisi’nin kalbini oluşturuyor.

Yüksek Basınçlı Common Rail (HPCR) yakıt enjeksiyon sisteminde yakıt, mekanik yakıt enjeksiyon sistemine kıyasla 6 kata kadar daha yüksek basınçta sıkıştırılabiliyor. Yakıtın yüksek basınçta silindir içerisine püskürtülmesi yanma veriminin çok yüksek olmasını sağlayarak, birim yakıttan daha fazla güç elde edilmesini sağlıyor. TH Serisi’nde hava emiş sistemi üzerinde turboşarj aşırı doldurma sistemi ve intercooler ünitesi yer alıyor. Bu teknoloji sayesinde birim çevrimde silindir içerisine daha fazla hava çekilebiliyor. Böylece çekilen daha fazla oksijen ile yakıtın çok daha verimli yanması sağlanıyor. Verimli motor donanımı ile TH Serisi teleskopik yükleyiciler, 133 beygirlik çok yüksek bir güç üretebilirken, düşük motor devirlerinde 549 Nm’lik oldukça yüksek bir motor torku sunuyor.

Ters fan ile temiz ve güvenilir soğutma sistemi

TH Serisi üzerinde yer alan 6 farklı soğutucu radyatör ile makine üzerindeki tüm sıvılar ideal çalışma sıcaklıkları içerisinde tutuluyor. 2 farklı ünite şeklinde makine üzerine yerleştirilen radyatör grubu toplamda 3 adet fan ile soğutuluyor.

Saman ve yonca balyalarının araziden kaldırılması, pamuk çırçır işletmeleri gibi toz ve sap parçalarının yoğun bulunduğu çalışma koşullarında ters fan özelliği olmazsa olmaz bir özellik olarak kendini gösteriyor. Bu noktada saman, pamuk, toz gibi parçalar ile kaplanan ızgara paneller ve radyatör kanalları otomatik olarak devreye giren ters fan sistemi sayesinde bulunduğu yüzeylerden uzaklaştırılıyor. TH Serisi’nde fan sistemi 6 dakika içerisinde 15 saniye süreyle otomatik olarak ters yönde çalışıyor.

Yeni şanzıman ile daha hassas sürüş

TH Serisi’nde tamamen müşteri ihtiyaçları doğrultusunda operatöre daha yumuşak ve kesintisiz bir kullanım hissiyatı verecek şekilde yeniden tasarlanan powershift şanzıman iş verimliliğini arttırıyor. Vites aralıklarının daha kullanışlı olması için dişli oranlarının baştan düzenlendiği bu üründe, 4 ileri 3 geri vites seçimi bulunuyor ve vites kademe geçişleri joystik üzerinden buton ile sağlanıyor.

Seri hidrolik sistem

Hidrolik sistem tasarımında standart olarak değişken debili pistonlu pompa kullanan New Holland TH Serisi teleskopik yükleyiciler, bu sayede sadece hidrolik fonksiyonlar ile çalışma anında sisteme yağ gönderimi gerçekleştiriyor. Makinenin yol üzerinde seyri gibi hidrolik yağa ihtiyaç duyulmayan durumlarda pistonlu hidrolik pompa kendini minimum pozisyona alarak gereksiz yakıt tüketiminin önüne geçiyor. Sisteme dakikada 140 litrelik yağ beslemesi sağlayabilen bu sistemde maksimum basınç 240 bar değerine kadar çıkabiliyor. TH Serisi teleskopik yükleyicilerde hidrolik hızlı ataşman değiştirme sistemi standart olarak bulunuyor. Geniş bir ataşman yelpazesiyle kullanılabilen bu ürünlerde operatör kabin içerisinden inmesine gerek kalmadan farklı ataşmanlar arası hızlı ve kolay bir şekilde geçiş sağlayabiliyor.

Uzun süreli çalışmalarda maksimum konfor

TH Serisi, operatöre uzun süreli çalışmalarda ergonomik ve rahat kullanım alanı sunuyor. Hava süspansiyonlu koltuk her türlü çalışma alanında maksimum konfor sağlarken, güçlü klima çeşitli iklim koşullarında çalışma verimliliğini maksimum seviyede tutuyor. Özellikle araziden balya kaldırma gibi kısa sürede gerçekleştirilmesi gereken mevsimsel işlerde gece saatlerinde çalışma verimliliğinden ödün vermemek için TH Serisi standart olarak yüksek aydınlatma kapasitesine sahip LED çalışma aydınlatmaları ile donatıldı.

  TH7.37 TH9.35
 Maksimum Kaldırma Yüksekliği 7 m 9.1 m
Maksimum Taşıma Kapasitesi 3700 kg 3500 kg
Motor FPT FPT
Max. Motor Gücü 133 hp 133 hp
Max. Motor Torku 549 Nm 549 Nm

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Tarım teknolojileri TEKNOFEST’in parlayan yıldızı oldu

SONRAKİ HABER

TARMAKBİR’de “Şenol Önal” güven tazeledi

BENZER HABERLER
Total
0
Share