Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Traktör tercihinde sizin kriteriniz nedir?

Traktör ve tarım makineleri sektöründe yaşanan tüm gelişmeleri okuyucularına aktaran Profi Traktör Türkiye, sosyal medya üzerinden “Traktör satın alınırken dikkat edilecek kriterlere” ilişkin bir anket düzenledi. Fiyat-performans, servis-SSH, güç-performans ve marka değeri-kalite” seçeneklerinin yer aldığı ankette katılımcıların yüzde 33’ünün oy verdiği ‘Fiyat-performans’ belirgin bir farkla ön plana çıktı.

Tarım sektöründe etkin rol oynayan okuyucularının görüşlerini öğrenmek adına anket yapan Profi Traktör Türkiye, takipçilerinin verdiği cevaplarla ‘en’leri belirledi. Birbirinden zorlu seçeneklerin yer aldığı ankette katılımcıların verdiği cevaplara göre en önemli özellik ‘Fiyat-performans’ oldu.

Profi Traktör Türkiye, takipçilerinin traktör satın alma sürecinde en çok hangi konuya dikkat ettiğini öğrenmek adına anket düzenledi. Okuyucularının aktif olarak yer aldığı sosyal medya platformları üzerinden anket yapan Profi Traktör Türkiye, ankette 4 ayrı seçeneğe yer verdi. Birbirinden önemli konuların ayrı ayrı seçeneklerde yer aldığı anket, okuyucuları zorlarken listenin ilk sırasında fiyat-performansın yer aldığı görüldü. Ankette; fiyat-performans yüzde 33 oranla birinci, marka değeri-kalite yüzde 28 oranla ikinci, servis-SSH yüzde 22 oranla üçüncü ve güç-performans yüzde 17 oranla dördüncü oldu. Oy oranlarına bakıldığında makine satın alım sürecinin en önemli adımının bütçeye uygun traktör bulma olduğu belirlendi. İkinci sırada yer alan marka değeri ve kalitenin de oldukça büyük bir orana sahip olması, bilinen markalara yönelimin halen devam ettiğini gözler önüne serdi. Profi Traktör Türkiye okuyucularının traktör alırken en çok neye dikkat ettiğini belirleyen anket, güç-performans özelliğinin diğer seçeneklere oranla arka plana atıldığını da göstermiş oldu. Ayrıca ankette yer alan satış sonrası servis hizmetlerinin de oldukça önemli bir oy oranına sahip olması, traktörü satın alan veya alacak kişilerin satışın ardından destek beklediğini ortaya koydu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

İstanbul, Türkiye’nin Tarım Makineleri ve Teknolojileri Sektöründeki İlk B2B Fuarı’na Ev Sahipliği Yapacak!

SONRAKİ HABER

Buzağı kayıplarının önüne geçebilmek mümkün!

BENZER HABERLER
Total
0
Share