Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

ZY Elektrikli Traktör için geri sayım başladı!

Türkiye’nin ilk yerli ve milli elektrikli traktörü için geri sayım heyecanı başladı. ZY Elektrikli Traktör’ün resmi sosyal medya hesapları üzerinden yakın zamana tarlaya inecek olan elektrikli traktöre ait parça parça görüntüler paylaşılmaya başlandı. Gövde tasarımının yapıldığı fotoğraf paylaşımları, çiftçilerde büyük merak uyandırdı.

Kamu-Özel işbirliğinde Önder Yol ve Ziraat Girişim Sermayesi ortaklığında kurulan ZY Elektrikli Traktör, yerli ve milli imkanlar ile üretilen yüzde 100 elektrikli olarak seri üretime geçecek ilk traktör olma özelliği taşıyor. ZY Elektrikli Traktör, tarlada verimi yükselterek çiftçinin maliyetini düşürmeyi hedefliyor. Üretilen ilk elektrikli traktörün, tip onay testlerinin ardından seri üretime geçerek Türk tarım sektörüyle buluşması planlanıyor. ZY Elektrikli Traktör’ün resmi sosyal medya hesapları üzerinden yakın zamana tarlaya inecek traktörün parça parça görüntüleri paylaşılıyor. Bu paylaşımlar, traktör meraklarında büyük heyecan uyandırıyor.

Günlük işletim maliyetleri…

Üretim ve tasarım aşamalarında en küçük ayrıntıları bile önemsenerek kullanıcılarına benzersiz bir deneyim yaşatmayı amaçlayan ZY Elektrikli Traktör, GPS teknolojisi ile hız ve enerji tüketim göstergelerinin yanında; şarj düzeyi yüzde 15’in altına düştüğünde sesli otomatik uyarı sistemi ve akıllı kontrol ekranları ile Anadolu çiftçisinin en büyük yardımcısı olacak. Ergonomik kabin içi tasarımı ile tarlada konforu en üst düzeye getirecek. Üstün batarya paketi ve tahrik sistemine sahip traktör ile tarımsal üretim daha verimli ve kolay bir şekilde gerçekleşecek. Fosil yakıt yerine elektrikten güç alan ZY Elektrikli Traktör, günlük işletim maliyetlerini en aza indirirken tarım ve hayvancılık temiz enerji ile tanışacak.

Modern tasarım, sektöre yeni bir soluk getirecek

Anadolu insanın çalışkanlığının ve topraklarından alınan ilham ile modern tasarımlı, dünyanın seri üretim ilk elektrikli traktörü için artık son adımlar atılıyor. Kocaeli Dilovası’nda bulunan fabrikada üretimi yapılan ZY Elektrikli Traktör dünyada seri üretimi yapılan ilk elektrikli traktör olarak tarım sektöründeki yerini alacak. Üretilen ilk elektrikli traktör tip onay testleri için yola çıktı. Traktörün seri üretime geçmesi için geriye sadece bu testlerin başarılı bir şekilde tamamlaması kalıyor.

Tarım, teknoloji ve inovasyon ile daha da verimli hale geliyor

Dünya tarımına büyük bir değişim getirecek ilk seri ZY Elektrikli Traktör hem Türkiye’nin dünyada tarım sektöründeki gurur kaynağı olacak. Parçaların bir araya gelmesi ile Türkiye’nin gurur tablosu yavaş yavaş tamamlanıyor. Temiz enerjinin gücüyle verimliliği artırıp Anadolu çiftçisinin yüzünü güldürecek ve dünyanın seri üretimi yapılacak ilk elektrikli traktörü ile tarımda yeni dönem çok yakında başlayacak.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Claas bir kez daha Rolls-Royce'un mtu motorlarını tercih etti

SONRAKİ HABER

Artan girdi maliyetleri, tarım makineleri endüstrisini zorluyor!

BENZER HABERLER
Total
0
Share