Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

HAKKIMIZDA

APA YAYINCILIK

27 yıl önce iş ve inşaat makineleri sektörüne yönelik olarak çıkardığı Makina Market dergisi ile yayıncılık sektörüne giriş yapan Apa Yayıncılık, 6 dergi ile sektördeki büyümesini sürdürüyor. Apa Yayıncılık, 1994 yılından bu yana her sene kendini yenileyerek gerek içerik gerekse de reklamların hedefe ulaşması konusundaki etkisini sürekli artırdı. Özel alanlara yönelik uzmanlık dergileri ile hem okur hem de reklam veren açısından yayınlarını daha verimli kılan Apa Yayıncılık, birçok alanda yapılmayanı yaptı. Birçoğu alanında ilk ve tek olan dergiler, okurların kendi faaliyet alanlarına ait bilgileri bulabileceği bilgi kaynağı niteliği taşıyor. Sadece reklam verenlerin haber ve röportajları ile dergi çıkarma kolaycılığına kaçmayan Apa Yayıncılık, geniş ve deneyimli ekibi ile dergilerini masa başında değil, sahada hazırlayarak farkını ortaya koyuyor.

Kuruluş 1997

Apa Yayıncılık olarak yayın hayatımıza 1997 yılında başladık.

7 Dergi

6 Dergimiz ile sektördeki büyümemizi sürdürmeye devam ediyoruz.

Sahadan Haberler

Dergilerini masa başında değil, sahada hazırlayarak farkını ortaya koyuyor.

Apa Yayıncılık; İngiltere merkezli, inşaat sektöründe dünyanın en büyük sektörel yayın grubu KHL ile Ortadoğu, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler gibi ülkelerde dağıtılan İngilizce Türkçe dergiler ile uluslararası alanda da gücünü gösteriyor. Avrupa’nın en çok takip edilen Almanya merkezli tarım makineleri ve ekipmanları dergisi Profi’yi de bünyesinde bulunduran Apa Yayıncılık, Profi Traktör Türkiye dergisi ile sektöre önemli bir hizmet sunuyor. Apa Yayıncılık, tüm bu yayın tecrübesinin yanı sıra, 2012 yılından bu yana da makine-ekipman sunan firmalarla kullanıcıları bir araya getiren seminerler düzenliyor. Yol teknolojilerinden tünelciliğe, vinç ve proje taşımacılığından, yıkım teknolojilerine kadar birçok alanda ulusal ve uluslararası seminerleri başarı ile gerçekleştiriyor. Gerçekleştirdiği etkinlikleri ve yayımladığı dergileri, işbirliği içinde olduğu önemli uluslararası kuruluşlarla daha verimli hale getiren Apa Yayıncılık, İngiliz ve Alman yayın ortakları ile sektöre her zaman daha fazlasını vermek için çalışıyor. Türkiye’nin ilk vinç, platform ve özel taşımacılık fuarı olan VİPP 2018, Apa Yayıncılık tarafından İstanbul’da başarılı bir şekilde düzenlendi.


PROFİ TRAKTÖR TÜRKİYE

Profi Traktör Türkiye, tarıma yönelik olarak bayilerde satılan ilk ve tek dergi. 1989 yılında Almanya’da yayın hayatına başlayan ve 25 yıl sonunda Avrupa’nın en etkili traktör ve tarım makineleri dergisi durumuna gelen profi, 2013 yılından beri Türkiye’de Apa Yayıncılık işbirliği ile Türk çiftçisine sunuluyor.

Almanca’da “profesyonel” anlamına gelen profi, Almanya’da traktör ve tarım makineleri konusunda adının hakkını verircesine profesyonel bir yayıncılık gerçekleştiriyor. Bu anlayışı kendi dilinde yayınlandığı her ülkede de (Rusya, Almanya, İtalya, Portekiz, Polonya, İngiltere, Yunanistan, Türkiye) aynı ciddiyeti gösteriyor.Yayınladığı testler, raporlar, sürüş değerlendirmeleri ve uygulama haberleri ile çiftçilerin doğru bilgiye ulaşmasını sağlayan, profi Traktör Türkiye’de, bu yayın politikası doğrultusunda Türk çiftçisini traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, sektördeki son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyor. Yayınlanan testler sayesinde traktör, tarım makinaları ve ekipmanlarına yatırım yapacak kişi ve kurumlara önceden teknik anlamda fikir vererek kılavuzluk yapıyor. Önder çiftçiler, tarım makinesi kullanıcıları, büyük tarım işletmeleri, Tarım Bakanlığı’nın ilgili birimleri ve tarımsal mekanizasyonla ilgili birlik ve derneklerin takip ettiği ve gazete bayilerinden satın alabildikleri profi Traktör Türkiye aynı zamanda www.profitraktor.com internet sayfasından da son gelişmeleri anlık olarak paylaşıyor.