Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Adana sıcağına tek çare: Cleanfix Fan

Dünyanın önde gelen fan markası Cleanfix’in Adana Bayisi Ekmenler Traktör, montajını yaptığı Cleanfix fanlarıyla müşterilerine büyük avantajlar sunuyor. traktörlerin temiz bir radyatörle çalışarak Adana sıcağında hararet yapmasını önleyen Cleanfix fanlar, radyatörün ve motorun ömrünü uzatarak, yakıt tüketimini düşürüyor

2013 yılında Cleanfix’in Adana bayiliğini üstlenen Ekmenler Traktör, yaklaşık 8 yıllık süreçte 100’e yakın traktöre fan montajını gerçekleştirdi. Adana’da özellikle balya müteahhitleri, çiftçiler ve arazi tesviyesi yapanlar tarafından tercih edilen fanlar, kullanıcılarına uzun vadede büyük tasarruf sağlıyor. Profi Traktör Türkiye olarak Cleanfix Adana Bayisi Ekmenler Traktör’ün Sahibi Osman Ekmen ile bir araya geldik ve Cleanfix fanlarının avantajları hakkında konuştuk.

Cleanfix Adana Bayisi Ekmenler Traktör Sahibi Osman Ekmen

100 traktöre cleanfıx fan

Cleanfix ile 2013 yılında tanıştığını ve bayiliğini üstlendiğini belirten Osman Ekmen, “O yıllarda sosyal medya çok fazla aktif olmadığından dolayı Cleanfix yetkilileri, iş yerlerini ziyaret edip, ürünler hakkında bilgi veriyorlardı. Bize de bir ziyaret gerçekleştirdiler ve Cleanfix’in fanları hakkında detaylı bilgi verdiler. Bu ziyaretin ardından yenilikçi ve teknolojiye açık biri olduğum için hemen bu işi yapmaya karar vererek Cleanfix bayiliğini üstlendim. 2013 yılından bu güne kadar da yaklaşık 100 traktöre Cleanfix fan montajı yaptım.” dedi.

“Her markada işlev aynı”

Sadece Adana bölgesinde hizmet verdiklerini söyleyen Osman Ekmen, “New Holland Harman traktör ve Same Deutz Fahr’ın yetkili servisleri olduğum için işlerimiz çok yoğun bir şekilde devam ediyor. Bize ulaşan tüm müşterilerimizin fan montajını yapıyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz Cleanfix fan çeşitleri her marka ve modele göre değişiyor. Fanlar traktörün büyüklüğüne göre fark gösterse de aynı işlevi gösteriyorlar. 100 beygirlik bir traktörde kullanılan Cleanfix fanla 300 beygirde kullanılan fan aynı değil.” ifadelerini kullandı.

Adana’nın sıcağında harareti önlüyor

Cleanfix fanların, en çok balya müteahhitlerinin büyük traktörlerinde kullanıldığını belirten Osman Ekmen, “Çiftçilerimizin, arazi tesviyesi yapan arkadaşlarımızın ve tarım müteahhitlerinin traktörlerine fan uygulaması yapıyoruz. Bu alanlarda kullanılan traktörlerde Cleanfix fanlar büyük önem taşıyor. Traktörler tarlada çalışırken özellikle balya yaparken uzun saplardan dolayı önleri tıkanmaya maruz kalıyor. Her yarım saate bir traktörden inerek temizlenmesi gerekiyor. Fakat çiftçiler Adana’nın 45 – 50 derece sıcaklığının altında temizlemeye üşeniyor. Hem radyatörün kirlenmesi hem de Adana sıcaklıklarından kaynaklı traktörler hararet yaparak radyatör patlatıyor, motor yakıyor. Bütün bu sorunların önüne geçmek için de Cleanfix fanları çok tercih ediliyor.” dedi.

“Cleanfix dünya lideri konumunda”

Cleanfix’in kaliteli işçiliği ve dayanıklı malzemesiyle, makinelere takılan fanda dünya lideri konumunda olduğunu söyleyen Osman Ekmen, “Başka markalarda fan yapmaya çalıştılar ama olmadı. Sürekli sorun çıkaran ürünler oldukları için kimse tarafından tercih edilmedi. Biz ise Cleanfix’in kalitesinden dolayı şu ana kadar her hangi bir problem yaşamadık. Bu sebeplerden dolayı da başka bir marka fanı hiç bir traktöre takmadım, takmamda. Zaten müşterilerimiz Cleanfix fanlarının avantajlarını öğrenince hemen traktörlerine monte ettirmek istiyorlar. Fanları taktıktan sonra kesinlikle çok memnun kaldıklarını söylüyorlar. Ayrıca araç parkı geniş olan müteahhitler diğer traktörlerine de Cleanfix fandan monte ettirmek istiyorlar” ifadelerini kullandı.

Temiz radyatörle düşük yakıt tüketimi

Cleanfix fanlarının özelliklerine değinen Osman Ekmen, “Ters fan radyatörün temiz kalmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra teknik olarak da traktörün yakıt tüketimine de çok büyük bir katkı sunuyor. Cleanfix fanları, radyatörün sürekli temiz kalmasını sağladığı için radyatörün ve motorun ömrünü uzatıyor. Çalışma koşulları daha rahat olduğu için % 5-10 arasında traktörün yakıtını da düşürüyor. Ayrıca traktörün çalışma performansı da maksimum düzeyde artıyor. Traktörlerin çoğunda mekanik veya elektrikli olan viskos fan dediğimiz civalı bir sistem bulunuyor. Bu fan motorun ısısına göre devreye giriyor veya çıkıyor. Buda motorda güç kaybına neden olarak yakıt sarfiyatını arttırıyor. Biz ise genellikle Cleanfix fanın ısı sensörlü olan modellerini kullanıyoruz. Traktörün motorundan çok fazla güç çekmiyor. Böylece temizliğinden ziyade motora yakıt tasarrufu da sağlıyor. Cleanfix fanlar uzun vadede kullanıldığında harika avantajlar sağlıyor” şeklinde konuştu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Mısır silaj hasadında iş birliği: Başak Traktör ve Claas

SONRAKİ HABER

Lise öğrencilerinden akıllı tarım robotu

BENZER HABERLER
Total
0
Share