Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Case IH, Farmall A serisini genişletiyor

Case IH, küçük ve orta ölçekli çiftlikleri göz önüne alarak ürettiği Farmall A serisi ailesi genişletiyor. Bu amaçla Farmall serisine 90 beygir gücündeki 90A modeli ve 100 beygir gücündeki 100A modeli eklendi. Yeni traktörler, çok yönlü bir çalışma gerçekleştirirken, bakımlarının kolay olmasıyla da çiftçi dostu olarak öne çıkıyor.

Tarım makinesi ve ekipman üretimde adını tüm dünyada duyuran Case IH, çiftçilerin ihtiyaçlarına yönelik üretimler yapmaya devam ediyor. Saman, yem, çiftlik hayvanları, tohumlama, ilaçlama, gübreleme ile hafif toprak işleme, nakliye faaliyetlerine uygun olacak şekilde üretilen Case IH’nin Farmall A serisi traktörleri 55hp ile 120 hp arasında geniş bir model gamını içeriyor.

Yeni traktörler güç dengesiyle ihtiyaçları karşılayacak

Ürün gamını genişletmeye devam eden marka, yakın zamanda Farmall A serisinin yeni üyelerini tanıttı. Yeni model 90A ve 100A traktörler gücünü dört silindirli 3.6l FPT Stage V motordan alıyor. 1300 rpm gibi düşük bir devirde 90A 380 Nm, 100A ise 450 Nm tork gücü üretiyor. İki traktör modelinde de 3.8 metreye kadar kaldırma yüksekliği ile 1.92 ton maksimum kapasiteye sahip L3815A teleskobik kol kullanılabiliyor.

Çiftçilerin isteğine göre farklı aktarma sistemleri sunuluyor

Traktörlerde standart olarak 12 ileri 12 geri aktarma oranı yer alıyor. İsteğe bağlı hidrolik olarak çalıştırılan powerhuttle, üç aralığın her birinde dört vites sağlıyor. Bunun yanında 20+20 creeper aktarma seçeneği de opsiyonlar arasında bulunuyor. 90A ve 100A traktör modelleri, arka askı kaldırma ile 4.4 ton ağırlığa kadarki yükler kolaylıkla yüklenebiliyor. Bunun yanında Case IH hidrolik kumanda kolu, traktördeki ekipmanların sürülmemiş arazilerde önceden ayarlanmış bir konuma hızlı bir şekilde kaldırılıp indirilmesine olanak tanıyor. Traktörler ayrıca Eco ve zemin hızı seçenekleriyle elektro-hidrolik bağımsız üç hızlı PTO (540/540E/1000) ile birlikte geliyor.  1.4 ton kapasiteli mekanik ön aks ve 1000 dev/dak devir gücündeki PTO isteğe bağlı olarak eklenebiliyor.

Operatör konforu için her detay düşünüldü

Opsiyonel kabin üstü cam tavan ile üst görüş alanını iyileştirilerek daha ferah bir iç hacim sunuluyor. Kabin yenilikleri operatörün konforunu iyileştirecek şekilde dizayn edildi. Bu amaçla tüm kontrol elemanları operatörün sağ tarafındaki panele yerleştirildi. Kabin, standart olarak sunulan klima ile hava koşullarından etkilenmeden çalışmaya olanak tanırken, kabinin iç gürültü seviyesi ise 77 dbA seviyesinde bulunuyor. Ayrıca hava süspansiyonlu koltuk, USB soketi ve telefon tutucusu kullanıcının konforunu artıran önemli detaylar arasında yer alıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Claas’ın yeni terminali Cemis 1200, tüm ürün gruplarında kullanılacak

SONRAKİ HABER

“Yeminli tarım müşavirliği" sistemi hayata geçirilecek

BENZER HABERLER
Total
0
Share