Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Claas Quadrant 4000, DuoPack aksesuarı ile Türkiye’de

Claas’ın Türkiye distribütörü ASKO İş ve Tarım Makinaları, Claas Quadrant 4000 Serisi balya makinesini DuoPack aksesuarı ile ilk defa Türkiye pazarına sundu. Piyasaya hızlı bir giriş yapan balya makinesinin ilk teslimatı da Tekirdağ’da faaliyet gösteren İnallar Tarım’a gerçekleştirildi.

Kuru silaj, kuru ot ve saman için en iyi balya yoğunluğunu hassas bir şekilde ayarlayan Claas Quadrant 4000 Serisi balya makinesi, tarım makineleri ve ekipman üretiminde dünyada söz sahibi olan Claas’ın Türkiye distribütörü ASKO İş ve Tarım Makinaları güvencesiyle pazardaki yerini aldı. Hem balya yoğunluğu/sıkıştırma hem de balya uzunluğunu kolayca ayarlayabilen makineyi DuoPack aksesuarı ile Türk çiftçisinin beğenisine sunmaya başlayan ASKO, makinenin ilk teslimatını da Tekirdağ’daki İnallar Tarım’a gerçekleştirdi. Profi Traktör Türkiye olarak Claas Quadrant 4000 Serisi balya makinesini tercih eden İnallar Tarım Yöneticisi Haydar İnal ile görüşerek yeni makine hakkında konuştuk.

Öncelikle İnallar Tarım’ın faaliyet alanlarını öğrenebilir miyiz?

İnallar Tarım olarak Tekirdağ merkeze bağlı Kılavuz Köyü’nde 3000 dönümlük arazi üzerinde tarımsal üretim yapıyoruz. 1500 dönüm ayçiçeği, 1500 dönüm de buğday ekiyoruz. Aynı zamanda hayvancılıkla uğraşıyoruz. Şu anda 500 adet küçükbaş hayvanımız bulunuyor.

İnallar Tarım’a ait traktör ve tarım ekipmanları hakkında bilgi alabilir miyiz?

Parkımızda 70-150 beygir arasında değişen 4 adet traktörümüz, 1 adet biçerdöver ve 1 adet yeni satın aldığımız balya makinesi olmak üzere toplam 6 adet makinemiz yer alıyor.

Claas markasıyla ne zaman tanıştınız? Claas’ın marka algısı ve ürünlerini nasıl buluyorsunuz?

Claas markasıyla 2010 yılında tanıştık. Claas’ın Arion 460 serisi traktörünü ve biçerdöverini kullanıyoruz. Claas’ın traktör ve biçerdöverinden oldukça yüksek performans aldık. Markanın güçlü ve sağlam olmasının yanı sıra servisinin iyi olması aramızdaki iş birliğini giderek artırdı. Claas markasından çok memnun olduğumuz için balya makinesinde de marka tercihimizi Claas’tan yana kullandık.

ASKO’nun Türkiye pazarına yeni sunduğu Quadrant 4000 Serisi balya makinesini ilk siz satın aldınız. Bununla ilgili ne söylemek istersiniz?

Claas her zaman güven duyduğumuz ve performansına inandığımız bir marka. Balya makinesine ihtiyacımız vardı. Yaptığımız araştırmalarda Claas markasının yakın zamanda Türkiye’ye yeni bir ürün sunacağını öğrendik ve tercihimizi bu yönde kullandık. Balya makinesi satın alacağımız zaman yeni bir traktör satın almak istemiyorduk. Şu anda yüksek beygirlik bir traktöre ihtiyaç duymadan elimizdeki 140 beygirlik Arion 460 ile Quadrant 4000 balya makinesini kullanmaya başladık ve çok memnunuz. Daha önce küçük haşpaylı makinelerle balya işi yapıyorduk ve işçilik maliyetlerimiz çok yüksek oluyordu. Şu anda ek bir traktör yatırımı yapmadan Quadrant 4000 ile 50’ye 80 ebatında balya basıyoruz. Böyle bir makinaya sahip olduğumuz için çok sevinçliyiz. Makine, balyalamada bizi hızlandırdı ve işlerimizi kısa sürede yapmamızı sağladı.

Yeni makinenin size sağladığı en önemli avantajlar nelerdir?

DuoPack aksesuarı ile kullandığımız Quadrant 4000 Serisi balya makinesi, işçilik maliyetlerimizi düşürdü. Bunun yanı sıra artık işçi bulma sorunu ile uğraşmıyoruz. Makinedeki DuoPack aksesuarı iki balyayı üst üste koyduğu için eskisine oranla nakliye aşamasında 16 ton yükleme kapasitesini 20 tona kadar çıkarabiliyoruz. Bu da hem nakliye maliyetlerimizin hem de çalışma süremizin düşmesini sağlıyor. Balya makinesi sezonda yoğun olarak kullanılan bir makine olduğu için çalışma sırasında adeta zamana karşı yarışıyoruz. Quadrant 4000 ile balyalama işimiz oldukça hızlandı. Herkesin böyle bir balya makinesine sahip olmasını isterim. Yüksek beygirli bir traktöre ihtiyaç duymadan Quadrant 4000 ile tüm balyalama işleri kolayca gerçekleştirilebilir.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Türktraktör yılın ilk yarısında üretim ve ihracat rekoru kırdı

SONRAKİ HABER

Yangının zarar verdiği tarım arazileri kompost gübreyle iyileşecek

BENZER HABERLER
Total
0
Share