Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Çukurova Toprak’tan dev New Holland yatırımı

Arazi tesviyesi alanında uzmanlaşan ve Türkiye’nin farklı noktalarında tarım müteahhitliği yapan Çukurova Toprak, narenciye ve ceviz bahçelerine kiralamak üzere 20 adet New Holland T580 bahçe tipi traktör yatırımında bulundu.

Türkiye genelinde arazi tesviyesi, altyapı ve drenaj çalışmaları yapan Çukurova Toprak, sahip olduğu 160 – 600 beygir arasındaki traktör, lazerli tesviye ve kapaklı skreyperleriyle atıl arazileri ıslah ederek tarıma kazandırıyor. Son yıllarda Türkiye’de henüz çok fazla yaygın olmayan traktör kiralama işine de odaklanan firma, farklı bölgelerdeki çiftçilere kiralamak üzere 20 adet New Holland marka bahçe traktörü satın aldı. Profi Traktör Türkiye olarak 2021 yılının en büyük yatırımına imza atan ve 20 adet New Holland T580 ile makine parkının gücüne güç katan Çukurova Toprak’ın Yönetim Kurulu Başkanı Habip Ersoyol ile bir araya gelerek, New Holland tercihini ve traktör kiralama işini konuştuk.

Habip Ersoyol – Çukurova Toprak Yönetim Kurulu Başkanı

T580, narenciye ve ceviz bahçelerinde

Türkiye’de her zaman ilklere imza attıklarını ifade eden Çukurova Toprak Yönetim Kurulu Başkanı Habip Ersoyol, “Çiftçilerimiz bizden yüksek beygirli traktör kiraladıkları zaman “Neden elinizde bahçe traktörleri bulunmuyor?” diye soruyorlardı. Yaptığımız araştırmalar sonucunda bahçe traktörü kiralama alanında bir boşluk olduğunu fark ettik. Daha sonra hizmet için varız dedik çiftçilerimize kiralamak üzere bahçe traktörü yatırımında bulunduk. Parkımıza kattığımız traktörleri, narenciye ve ceviz bahçelerinin kurulumu, ilaçlanması ve seralarda kullanılmak üzere çiftçilerimize kısa ve uzun dönemli olarak kiralamaya başladık. Yatırımımızın üzerinden çok uzun bir süre geçmemesine rağmen şu anda çok fazla kiralama talepleri ile karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

Dar alanlarda hızlı manevra ve tasarruflu yakıt

Kiralama işinde kullanılmak üzere alınan traktörlerin tamamının New Holland markasına ait olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Habip Ersoyol, “20 adet New Holland T580 bahçe tipi traktörü parkımıza kazandırdık. T580 serisini aldığımızı duyan çiftçilerimiz, traktöre büyük ilgi gösterdi. T580, dar alanda hızlı çalışması, manevra kabiliyeti, tasarruflu yakıtı ve güçlü olması ile bahçe işlerinde kullanılmak üzere üretilmiş çok özel bir traktör. Ayrıca T580’nin çift çeker ve dar alanlarda dönüşlerinin iyi olması da bizi cezbetti” dedi.

“Parkımız New Holland’a emanet”

Geniş bir traktör parkına sahip olduklarını kaydeden Ersoyol, gerçekleştirdikleri son yatırımla birlikte traktör sayılarının 70’e çıktığının altını çizdi ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Tesviye işine ilk olarak 60 beygirle başladık, bugün ise Türkiye’de 600 beygire kadar çıktık. Geçtiğimiz yıllarda makine parkımıza paletli traktör kattık. Traktör gücünde 180-200 beygir arası lazerli tesviyede çalışıyoruz. Parkımızda 50’ye yakın çift çeker traktör vardı. Son yatırımımızla birlikte traktör sayımızı 70’e çıkardık. Parkımızda yer alan traktörlerin büyük bir çoğunluğu da New Holland markasına ait.”

Yaygın servis ağı

New Holland’ın sağlam ve güvenilir bir marka olduğuna dikkat çeken Habip Ersoyol, New Holland tercihini şu sözlerle özetledi: “Uzun yıllardır TürkTraktör ve New Holland ile iş birliği yapıyoruz. Neden New Holland markasını tercih ettiğime gelecek olursak; bugün pazar payı yüzde 50 olan bir markanın kendisini tanıtmasına gerek yok. Biz ülkenin dört bir yanında iş yapıyoruz. New Holland’ın da Türkiye genelinde yaygın bir ağa sahip olması nedeniyle nereye gidersek gidelim, New Holland’ın servisine ve yedek parçasına kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Öte yandan traktörlerin zaten kalitesi ve sağlamlığı herkes tarafından çok iyi biliniyor. Gerek traktörlerin kalitesi gerekse servis ve satış sonrası tarafından aldığımız hizmetten dolayı uzun yıllardır New Holland markasını tercih ediyoruz.”

“TürkTraktör ailesinin bir parçasıyız”

“TürkTraktör ve New Holland bizim için güç anlamına geliyor” ifadelerini kullanan Yönetim Kurulu Başkanı Ersoyol; “TürkTraktör, bizim her zaman yanımızda oldu. TürkTraktör çok geniş bir aile ve biz kendimizi bu ailenin bir parçası olarak görüyoruz. TürkTraktör ve New Holland ile çalışmak bizi güçlü kılıyor. Güçlü servis, güçlü bayi ve güçlü markayla çalışmaktan çok memnunuz” dedi.

Traktör kiralamanın geleceği parlak

Son olarak traktör kiralama işlerinin gelecekte nasıl olacağına dair ön görülerde bulunan Ersoyol, “Gelecekte traktör kiralama işleri çok yoğunlaşacak. Çünkü herkes kendine, bağına ve bahçesine yatırım yapacak. Traktör ve ilaçlama kısmı ise bizim gibi şirketlere verilecek. Şu anda traktörü operatörsüz veriyoruz ama gelecekte çiftçiler bizden daha detaylı hizmet isteyecekler. Biz de bu işi daha profesyonel hale getirmek için çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Massey Ferguson ürünleri, sanal gerçeklik ile 3 boyutlu incelenebiliyor

SONRAKİ HABER

Trouw Nutrition Türkiye, dijitalleşme yatırımlarını artırıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share