Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Depremzede çiftçilere 2 milyon fide hibe

Deprem bölgesine desteklerini sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’taki afetzede üreticilere sebze fidesi desteğinde bulundu.

Beypazarı ANFA Serası’nda yetiştirilen 2 milyon 26 bin adet domates ve Maraş biberi fidesi, 3 bin üreticiye yüzde 100 hibeyle dağıtıldı. Ankara (İGFA) Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Türkiye’nin domates ve biber ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayan Kahramanmaraş’ta, Beypazarı ANFA Serası’nda üretilen domates ve Maraş biberi fidelerinin dağıtımını gerçekleştirdi.

3 bin üreticiye 2 milyon 26 bin fide desteği sağlandı

Bitkisel üretim yapan çiftçilere destek olmak, tarımsal girdi maliyetine katkı sağlamak amacıyla 3 bin Kahramanmaraşlı üreticiye yüzde 100 hibeyle ANFA Serası’nda üretilen toplam 2 milyon 26 bin adet domates ve Maraş biberi fidesi desteğinde bulundu. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, daha önce de 3 bin 742 depremzede çiftçi ve hayvan yetiştiricisine 387 ton mısır silajı ile 750 ton hayvan yemi, 18 bin 500 çiftçiye de BelPlas tarafından üretilen toplam 416 bin litre sıvı gübre desteğinde bulunmuştu. Dağıtım programıyla ilgili Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesine kurulan Ankara Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Merkezi’nde basın toplantısı düzenlendi. Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Mustafa Ünsal ve Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün Kahramanmaraş’ta yaptıkları hizmetler hakkında bilgi verdi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Yanmar, ataşman ürün yelpazesini genişletiyor

SONRAKİ HABER

Case IH'den Optum 340 CVXDrive'ı sergilemeye hazırlanıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share