Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Deutz-Fahr 5D: Geri vites ile çözüm sunuyor

Deutz-Fahr, mevcut olan mekik ile 5D Keyline serisindeki traktörleri daha esnek hale getiriyor.

Deutz-Fahr, 5D Keyline serisini daha da optimize ederek, bu çok yönlü traktör serisine PowerShuttle şanzıman ekledi. Yeni SenseClutch, ComfortClutch ve Stop&Go fonksiyonlarının yanı sıra elektro-hidrolik PTO vitesi ile 5D Keyline serisi sadece tarlada çalışırken değil, aynı zamanda nakliye işleri ve bahçedeki tüm işler sırasında da konfor sağlıyor.

Ekonomik motor devrinde 40 km/s’lik azami hız sağlıyor

Yön değişiminin beş aşamada ayarlanabildiği SenseClutch ve ComfortClutch işlevleriyle, vites kolundaki basmalı düğme; debriyaj pedalını kullanmadan vites değiştirilmesini sağlıyor. Stop&Go işlevi, ön yükleyici veya yuvarlak balyalarla çalışmak için ideal ortamı oluşturuyor. Bu işlev etkinleştirilirse, sürücü traktörü yalnızca fren pedalı ile durdurabiliyor ve çalıştırabiliyor. PowerShuttle’a sahip yeni modeller iki şanzıman varyantıyla sunuluyor: 15+15 vites ve 2 kademeli Powershift ile 30+30 vites. Her iki şanzıman da ekonomik bir motor devrinde 40 km/s’lik azami hız sağlıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Eskişehir'de “TAKE Projesi” kapsamında 2 yılda, 120 bin dekar arazi tarıma kazandırıldı

SONRAKİ HABER

Ayçiçeğinin yüzde 10'u Kırklareli'nde üretiliyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share