Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

İzmir tarım fuarına yurt dışından büyük ilgi

Salgın ve ertelenmeler nedeniyle açılışı merakla beklenen 16. Agroexpo uluslararası tarım ve hayvancılık fuarı açıldı.

Türk tarım sektörünün seçkin temsilcileri, dünya tarımının paydaşlarıyla 5 gün süreyle Fuar İzmir’de buluşacak. Pandemi kurallarının titizlikle uygulandı fuar ulusal ve uluslararası ziyaretçilerden daha ilk gününde büyük ilgi gördü.

Sektörün tüm paydaşları var
80 ülkeden 774 marka katılımcısı ile başlayan Agroexpo uluslararası tarım ve hayvancılık fuarı’nda çok sayıda ürün ve hizmet sergilenmeye başlandı. 1 milyar dolarlık iş hacmi ve 390.000 ziyaretçi hedefinde olan fuar, katılımcıların tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Tohum, fide, fidan, bahçecilik, gübre, zirai ilaçlar, seracılık, sulama, organik tarım, süs bitkileri, meyve-sebze, hayvancılık ve hayvancılık ekipmanları, hayvan çiftlikleri, veterinerlik, süt tankları ve soğutma üniteleri, yem sektörü, büyük ve küçükbaş hayvancılık, tarım makineleri, traktörler gibi tüm tarım ve hayvancılığı kapsayacak ürün grupları fuar alanında mevcut.

Sektör moral buldu
Sabahın ilk saatlerinden itibaren fuar İzmir’e adeta akın eden katılımcılar ve ziyaretçilerin oldukça heyecanlı oldukları gözlemlendi. Geniş ürün ve hizmet yelpazesi ziyaretçilerde bir memnuniyet meydana getirdi. Katılımcılar ise daha uzun bir aradan sonra fuarın ilk gününde Türkiye ve dünyanın dört bir yanından sektör profesyonelleri ile buluşmanın moralini yaşadı. Sosyal mesafe düzenlemesi, yoğunluk kontrolü, HES Kodu uygulaması, Maske ve Online Bilet Giriş sistemiyle ziyaretçilerin içeriye alındığı 16.AGROEXPO fuarının sağlık sponsoru olan MEDICANA International İzmir Hastanesi 5 gün boyunca fuar alanında bulunarak sağlık konusunda hizmet verecek. Fuarın açılışına bu yıl T.C. Tarım ve Orman Bakanı Sn. Dr. Bekir Pakdemirli ve misafirleri Azerbaycan, Özbekistan, Kuzey Makedonya ve Gürcistan Tarım Bakanları katılıyor. Bunun yanı sıra Polonya ve Katar Ülkelerinin Tarım Bakanlıkları ülke stantları ile fuarda yer alıyor. Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Türki Cumhuriyetlerden gelecek alım heyetleri ile ikili görüşmeler gerçekleştiriliyor. Resmi açılış töreni, bu yıl fuarın ikinci günü 24 Haziran Perşembe saat 11:30 ’da T.C. Tarım ve Orman Bakanı Sn. Dr. Bekir Pakdemirli ve misafir Tarım Bakanlarının teşrifleri ile gerçekleşiyor.

Fuara ziyaretler yalnızca Online Davetiye girişleri ile gerçekleştirilebilecek olup, ayrıca girişte Hes Kodu sorgulamaları da yapılacaktır. Fuar 23-27 Haziran 2021 tarihlerinde saat 10.00-18.00 arasında ziyarete açık olacak.

Fuara sadece Online Bilet Sistemi ile giriş sağlanacaktır.

(Online Bilet için www.agroexpo.com.tr’ den temin edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Elazığ'da topraksız tarım, kadınlara iş kapısı oldu

SONRAKİ HABER

Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarım ve hayvancılıkta yeni destek müjdeleriyle Tunceli’de…

BENZER HABERLER
Total
0
Share