Türk çiftçisine traktör ve tarım makineleri başta olmak üzere, mekanizasyon ve hayvancılık sektöründeki tüm yenikleri ve son gelişmeleri en doğru şekilde ulaştırıyoruz.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

John Deere, tüm üretim sistemleri için akıllı teknoloji çözümleri sunuyor

Akıllı bir endüstriyel şirket olma yolunda bir adım daha atan John Deere, Agritechnica 2023’te yeni fuar standı konseptini tanıtmanın heyecanını yaşıyor.

John Deere, yeni stratejisini duyurmasının ardından hem tarım hem de hayvancılıkla uğraşan çiftçiler için önem taşıyan tüm teknolojik çözümlerini ilk kez sergileyecek. Agritechnica fuarındaki stant, Avrupa’nın başlıca üretim sistemlerine (süt ürünleri, hayvancılık ve küçük tahıllar) odaklanacak ve ayrıca Lemken, Xarvio ve Yara gibi diğer imalatçıların ürettiği ekipmanları da sergileyecek. Standında diğer markalara da yer veren John Deere, karma filolara sahip olan ve farklı teknolojiler kullanan çiftçilerin de kendilerine değer verildiğini ve dikkate alındıklarını hissetmelerini sağlamayı umuyor.

Akıllı çiftlik, daha yüksek kazanç

“Akıllı çiftlik, daha yüksek kazanç” ilkesi doğrultusunda John Deere, bir hasat döneminden diğer hasat dönemine kadar uzanan tüm üretim döngüsü boyunca müşterilerine en pratik çözümleri ve en iyi ürünleri sunuyor. Tüm aşamalar esnasında toplanan veriler kullanılarak hem verim artırılıyor hem de bitki koruma ürünlerinin ve gübrelerin kullanımı azaltılıyor. John Deere Operations TM bu verileri işleyerek çiftçiler, danışmanlar ve diğer tüm paydaşlar için optimize edilmiş bir üretim sağlıyor.

Süt ürünleri ve hayvancılık

John Deere; organik gübreleme, ekim, biçme ve hasat aşamalarından ineklerin beslenmesine kadar üretim döngüsündeki tüm aşamalar için teknolojiler sunuyor. AutoPathTM ve HarvestLabTM John Deere’nin süt ürünleri ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilere yönelik başlıca teknolojileri arasında yer alıyor. HarvestLabTM sensörü, gübreleri algılayarak kusursuz bir organik gübreleme yapılmasını sağlıyor. Tohumlama işlemi yapılmadan önce, şerit toprak işleme teknolojisi kullanılarak toprağa organik bir gübre şeridi uygulanabiliyor. AutoPathTM ekim işlemi sırasında tohumların gübre şeridine hassasiyetle yerleştirilmesini sağlıyor. See & SprayTM teknolojisi, ihtiyaç duyulan kimyasal ilaç miktarını en düşük seviyeye indirerek büyük bir tasarruf potansiyeli sunuyor.

Hububat (Küçük daneli tahıllar)

John Deere, Agritechnica 2023’te topraktan ilk numunenin alınmasından yetiştirme, ekim, ürün koruma, gübreleme ve son olarak hasada kadar üretimin her aşamasını optimize etmeye yönelik teknolojik yeniliklerini sergileyecek. Örneğin, tahıl algılama sistemi hasat yapılırken mahsul kalitesini ölçüyor. Hasat işlemi esnasında yağ ve protein içeriği ölçülerek biçerdöverden eş zamanlı olarak kalite takibi yapılabiliyor. Böylece toplanan veriler, gübre kullanımının azaltılmasına yardımcı olmak amacıyla değişken oranlı haritalar oluşturuyor.

İş Birlikleri

Pek çok çiftlikte karma makine filoları ve birden fazla dijital çözüm kullanılıyor. John Deere Operasyon MerkeziTM tarafından gönderilen verilerin kolayca entegre edilebilmesi ve dönüştürülebilmesi John Deere için son derece önemli. John Deere tam da bu sebeple yeni ve daha kapsamlı iş birlikleri oluşturuyor. Agritechnica fuarında sergilenecek üretim sistemlerinde Xarvio ve Yara gibi partnerler de yer alacak. John Deere hem diğer dijital arayüzlerle hem de diğer imalatçılarla iş birliği yapmaya açık bir görüş benimsiyor. Agritechnica fuarında ilk kez Joskin ve Lemken gibi diğer şirketlere ait araçlar ve makineler de John Deere üretim sistemleri kapsamında sergilenecek.

John Deere Connected Support™ Bağlantılı Destek ve Bayiler

John Deere makinelerinin bağlanabilirliği ve ezber bozan teknik çözümlerinin temelinde kaliteli servis hizmeti yatıyor. Connected SupportTM aracılığıyla operasyon yöneticileri ve bayiler gerekli durumlarda makinelere kolaylıkla bağlanabiliyor. Zorunlu onarım ve arızalar erkenden tespit edilebiliyor ve muhtemel bir arıza meydana gelmeden önlenebiliyor. Bu sayede arıza süreleri azalıyor ve John Deere makinelerinin sorunsuz çalışma süresi artıyor. John Deere ile müşterileri arasındaki irtibatı sağlayan bayiler kilit bir görev üstleniyor. Bu nedenle Agritechnica 2023’ün odak noktasında bayiler yer alıyor. Müşteriler, çiftliklerindeki üretim sistemlerine uygun kişisel çözümleri öğrenmek için sahadaki yetkili kişilerle doğrudan görüşebilecek.

Günümüzde sürdürülebilirlik

John Deere standında diğer meslektaşlarla doğrudan fikir alışverişinde bulunmak mümkün olacak. Alman çiftçi Stefan Vogelsang, John Deere teknolojisini kullanarak Avrupa Tarladan Sofraya mevzuatının gerekliliklerini nasıl yerine getirildiğini anlatmak üzere fuarda hazır bulunacak. Tarım sektöründe karşılaşılan güncel sorunlarla ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere diğer çiftçiler de standda yer alacaklar.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

JCB, geniş ürün gamıyla Agritechnica'da yer alacak

SONRAKİ HABER

Traktör sektöründe geçen yıla göre büyük artış yaşandı

BENZER HABERLER
Total
0
Share